Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...
 Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati
 Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...
 Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens
 

blocat in parcare ,cum sa procedez?

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#145
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Ce faci, bre, daca pana vine politia pleaca ala de pe locul tau? Sau pana vin aia de ridica masini? Ii blochezi aluia masina ca sa demonstrezi ca nu a fost un apel fals.

Mai spunea unul ca poate iti vine o ruda, medicul de familie ca esti bolnav, nu conteaza... ala unde parcheaza? Nu exista mai incolo sau mai departe pentru ca pe o raza de 1KM toate locurile sunt platite de la primarie. O sa imi spuna medicul de familie: poti sa crapi, n-am unde sa parchez si nici nu am de gand se te car in spate un 1KM ca sa te duc eventual cu masina mea la spital.

#146
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 08.10.2004

Quote

LE: iar faza cu spray paralizant in stingator

eu m-asteptam sa iasa un geanie ca din lampa lu alladin si sa ii dea vre-o 2 lu ala... :D

#147
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 16.07.2007

 XrainX, on 4th March 2012, 00:44, said:

Mai spunea unul ca poate iti vine o ruda, medicul de familie ca esti bolnav, nu conteaza... ala unde parcheaza?

In tarile civilizate in fiecare parcare rezidentiala exista 2-3 locuri rezervate pentru asemenea situatii, marcate adecvat, pe care nu ai voie sa stationezi mai mult de doua ore. Insa la noi daca s-ar face asa ceva imediat s-ar gasi citiva smecheri sa revendice acele locuri.

Edited by fezo, 04 March 2012 - 15:11.


#148
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,786
  • Înscris: 01.12.2007
Am mai povestit eu cu straduta cu fundatura blocata si cu personaje care parcheaza aproape in mijloc,in fine istoria se repeta si azi,ajun eu primul,astept claxonez,sun la politie,in scurt timp au mai venit alte 4 persoane (unii voiau sa iasa,altii sa intre),parchez in alta parte,lumea ramane in strada,dupa 40-50min a sosit politia,ddupa alta jumatate de ora dau de sofer,culmea tot el era ala nervos si tare in gura ,rezultata un ... de amenda - 280ron.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate