Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Portare interna Orange cu Digi Mo...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 

Cum se misca acum RDS Iasi?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Relaxion

Relaxion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.02.2008
Imi poate spune cineva cum se misca acum cei de la RDS Iasi? ma intereseaza fiberlink-ul lor. Ma gandesc ca poate s-au mai desteptat si nu mai fac atatea magarii, tinand cont ca a fost adusa in discutie desfiintarea centrelor din oras de catre OPC (pt ca in perioada august 2007 - august 2008 au fost inregistrate 205 reclamatii)

Eu am internet de la Romtelecom de 8Mb/s si pot spune cu certitudine ca internet mai bun nu am avut in viata mea. Niciodata nu mi s-a micsorat latimea de banda, ca sa nu mai vorbim ca dupa ce am facut un firmware update la modem nu s-a deconectat decat de vreo 3-4 ori intr-un an cam cate 40-50 sec si asta din cauza ca fluctuatiile de curent l-au resetat. Numai ca latimea de banda la upload, de numai 768kb/s nu imi mai ajunge.

BTW> Eu mai si figurez la tembelii de la RDS cu vreo 250 lei restante. M-au facturat DUPA CE MI-AM ANULAT ABONAMENTUL! Si l-am anulat [t ca atunci cand au achizitionat PacificNet nu au venit sa puna cutia la mine la bloc si stateam fara net cu zilele iar cand ii sunam ziceau ca nu au ce face! Mi-am facut o mie de nervi cu ei.

BTW2> Daca inafara de RDS mai stiti un provider bun pe Iasi (fara Injoy, care inca nu au cabluri trase in zona Tg Cucu) va rog spuneti-mi si de ei.

Multumesc!

[ http://www.speedtest.net/result/333421275.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Relaxion, 04 October 2008 - 07:26.


#2
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008

View PostRelaxion, on Oct 4 2008, 08:02, said:

Imi poate spune cineva cum se misca acum cei de la RDS Iasi? ma intereseaza fiberlink-ul lor. Ma gandesc ca poate s-au mai desteptat si nu mai fac atatea magarii, tinand cont ca a fost adusa in discutie desfiintarea centrelor din oras de catre OPC (pt ca in perioada august 2007 - august 2008 au fost inregistrate 205 reclamatii)

Eu am internet de la Romtelecom de 8Mb/s si pot spune cu certitudine ca internet mai bun nu am avut in viata mea. Niciodata nu mi s-a micsorat latimea de banda, ca sa nu mai vorbim ca dupa ce am facut un firmware update la modem nu s-a deconectat decat de vreo 3-4 ori intr-un an cam cate 40-50 sec si asta din cauza ca fluctuatiile de curent l-au resetat. Numai ca latimea de banda la upload, de numai 768kb/s nu imi mai ajunge.

BTW> Eu mai si figurez la tembelii de la RDS cu vreo 250 lei restante. M-au facturat DUPA CE MI-AM ANULAT ABONAMENTUL! Si l-am anulat [t ca atunci cand au achizitionat PacificNet nu au venit sa puna cutia la mine la bloc si stateam fara net cu zilele iar cand ii sunam ziceau ca nu au ce face! Mi-am facut o mie de nervi cu ei.

BTW2> Daca inafara de RDS mai stiti un provider bun pe Iasi (fara Injoy, care inca nu au cabluri trase in zona Tg Cucu) va rog spuneti-mi si de ei.

Multumesc!

[ http://www.speedtest.net/result/333421275.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

da...Zapp pe 3G

#3
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostRelaxion, on Oct 4 2008, 08:02, said:

BTW> Eu mai si figurez la tembelii de la RDS cu vreo 250 lei restante. M-au facturat DUPA CE MI-AM ANULAT ABONAMENTUL! Si l-am anulat [t ca atunci cand au achizitionat PacificNet nu au venit sa puna cutia la mine la bloc si stateam fara net cu zilele iar cand ii sunam ziceau ca nu au ce face! Mi-am facut o mie de nervi cu ei.
Asta e tipic: consumatorul sa nu stie nici cele mai de baza drepturi. Doar pentru ca vezi o factura ea nu trebuie platita, se rezolva in cel mai usor mod la caserie cu actul de reziliere

#4
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 10.06.2008
Da, dar daca e aferenta traficului (de voce) pe luna trecuta tot trebuie platita :P

#5
Relaxion

Relaxion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.02.2008
Eu nu am avut niciodata telefonie de la RDS, doar internet. De fapt, nici internet practic, deoarece de cum au achizitionat PacificNet, de cum am ramas aproape o saptamana fara net. Doar nu era sa astept mai mult. Dupa nush cate telefoane, m-am deconectat.

In fine, trecutul e trecut.

Intrebarea mea ramane valabila: Cum va merge acum RDS-ul? Si eventual, in ce zone stati?

Edited by Relaxion, 04 October 2008 - 20:10.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate