Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon
 Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti
 

magazin produse germania

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
65 răspunsuri în acest subiect

#55
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 628
  • Înscris: 06.02.2006
eu am luat niste blue-jeans destul de ieftini 45 ron, o paturica si un pullover haios pentru bebe ... daca te uiti atent descoperi lucruri interesante

pe electronice / electrocasnice nu m-as baga... un ceas totusi merge, eu am vrut sa iau si un storcator de fructe - 1.4 mil mi s-a parut mult, si avea garantie doar 1 an.. cu 2.2 mil am luat un philips

Editat de Mar, 26 februarie 2007 - 06:24.


#56
astronomical

astronomical

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 11.12.2006
TCM e o marca super tare.Nu comparati marca Numarul 1 de la Metro cu asa ceva.Mai cautati informatii.Produsele sunt de o calitate superioara..dar daca ziceti ca nu ati cumpara stifturi de la ei...poate preferati sa cumparati stifuri de la chinezi...Sincer...as putea sa compar marca asta cu marci kiar importante..am o gramada de chestii de la TCM si nu mi s-a intamplat o data sa mi se rupa,strice sau decoloreze ceva..Chiar recomand marca aceasta

#57
treiparinti

treiparinti

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 24.10.2005
vreau si eu un ceas din asta... http://www.daewooclu...a...st&id=27274 are busola altimetru, etc. Ati vazut pe la vre-un magazin cu produse TCM...cam cat costa? Eu sunt din craiova si aici nu cred ca e "reprezentanta" TCM.

#58
DJRobert

DJRobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 28.05.2007
Pentru cei care probabil se intreaba cat de bune sunt produsele TCM va pot da si eu o mana de ajutor in privinta asta.
Acum vreo multi ani ( sa tot fie vreo 7 sau 8) cand miam luat primul calculator miam cumparat si un set de doua boxe de birou marca TCM.
Tot ce pot spune despre ele ca sunt exceptionale.
Nu am mai auzit pana in ziua de azi boxe de genul asta care sa se auda asa de bine, de clar nici chiar de la creative.
Nu am mai zis de bas care se aude super beton mai bine decat la toate celelalte marci de pe piata noastra din gama asta de produse.
Si acuma le folosesc difuzoarele sunt inca in stare perfecta.
Singura problema pe care am avuto a fost cu jack-ul pe care tot eu lam stricat acuma de curand.
A si inca ceva boxele erau second-hand aduse de acolo probabil la vremea respectiva( ma refer la germania).
Parerea mea este ca daca doua amarate de boxe de birou se aud asa de bine si de clar si care dupa atatia ani inca mai functioneaza restul produselor trebuie sa fie si mai si.  
Eu  personal am mai cautat astfel de boxe ca sa mai cumpar o serie dar nu am mai gasit.
Au dat pe spate multi prieteni deai mei la vremea lor care ramaneau gura casca la ce pot face cat de tare se aude si cat de bine.
Asa ca oameni buni aveti incredere si caun contra argument produsele germane sunt de o mie de ori mai bune ca cele de prin Asia (china japonia taiwan viet nam etc.. )

#59
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 18.293
  • Înscris: 02.04.2007
noroc cu topicul asta mi-am adus aminte de un aparat de masaj facial luat de la tcm. nu a fost folosit 1 an (m-am mutat atunci si inca mai descopar lucruri "noi" care nu au fost despachetate).
problema este ca nu mai stiu cate ore trebuie incarcat acumulatorul. daca are cineva poate ma lumineaza si pe mine.

#60
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.583
  • Înscris: 06.02.2006

View PostDJRobert, on May 28 2007, 21:10, said:

Pentru cei care probabil se intreaba cat de bune sunt produsele TCM va pot da si eu o mana de ajutor in privinta asta.
Acum vreo multi ani ( sa tot fie vreo 7 sau 8) cand miam luat primul calculator miam cumparat si un set de doua boxe de birou marca TCM.
Tot ce pot spune despre ele ca sunt exceptionale.
Nu am mai auzit pana in ziua de azi boxe de genul asta care sa se auda asa de bine, de clar nici chiar de la creative.
Nu am mai zis de bas care se aude super beton mai bine decat la toate celelalte marci de pe piata noastra din gama asta de produse.
Si acuma le folosesc difuzoarele sunt inca in stare perfecta.
Singura problema pe care am avuto a fost cu jack-ul pe care tot eu lam stricat acuma de curand.
A si inca ceva boxele erau second-hand aduse de acolo probabil la vremea respectiva( ma refer la germania).
Parerea mea este ca daca doua amarate de boxe de birou se aud asa de bine si de clar si care dupa atatia ani inca mai functioneaza restul produselor trebuie sa fie si mai si.  
Eu  personal am mai cautat astfel de boxe ca sa mai cumpar o serie dar nu am mai gasit.
Au dat pe spate multi prieteni deai mei la vremea lor care ramaneau gura casca la ce pot face cat de tare se aude si cat de bine.
Asa ca oameni buni aveti incredere si caun contra argument produsele germane sunt de o mie de ori mai bune ca cele de prin Asia (china japonia taiwan viet nam etc.. )
Gramatica Limbii Romane nu se gaseste la TCM-ul asta???


Magazinele TCM "din afara" sunt in cafenelele Tchibo (in stanga barul, in dreapta magazinul). Au produse de generatie mult mai noua (fata de ceea ce se comercializeaza la noi) si preturi mult mai mici. Majoritatea produselor sunt fabricate in China (electrocasnice), Romania (textile) si alte tari cu mana de lucru ieftina. Eu am luat de la ei lenjerie de pat...

#61
gaby_dote

gaby_dote

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 09.01.2009
Pentru persoanele interesate de produse TCM germania am un anunt foarte important si o oferta super !! Am produse TCM aduse personal din germania , am diferite produse le vand super ieftin dar numai ENGROS , eu sunt din Bucuresti si ma puteti contacta la numarul de tel 0745677306 ! Si inca ceva .... mai am haine originale de la FILA adidasi etc tot din Germania de la reprezentanta !

#62
camarius

camarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 16.01.2008
un tcm se mai gaseste si la adresa tcmshop.ro

#63
yaheros

yaheros

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 25.03.2010

View Postdexter2, on 6th January 2005, 10:00, said:

Au aparut in Bucuresti vreo trei magazine care afiseaza mare "Produse Germania". De curiozitate am intrat intr-unul si am constatat ca toate produse afisate poarta marca TCM. Indiferent ca erau chilotzi, ciorapi, jakete, casetofoane ceasuri etc. A auzit cineva de marca asta? Pretzurile mi s-au parut corecte, produsele cica sunt noi. Problema e ca nu stiu nimik despre ele (calitate).
Astept raspuns.

Scurt istoric TCM-Romania:

TCM vine de la Tchibo Certified Merchandise
Tchibo nu are practic fabrici de haine/obiecte/incaltaminte si de aceea selecteaza riguros furnizorii. De aici termenul de certified.
In Romania TCM-urile au intrat pana in 2008 cu tirurile si dupa foarte selectiv . Se pare ca dupa integrarea in Uniunea Europeana nemtii au evitat sa trimita marfa pe un canal necontrolabil catre comercianti care puneau preturile dupa ureche. Acelasi produs sa zicem il gaseai in Germania la 20 euro si in Romania intre 5 si 40 de euro. Desi transporturile erau insotite de liste cu preturile initiale ale produselor acestea nu erau respectate. Se primeau discount-uri mari si de aici preturile variau enorm de la magazin la magazin.
In 2007 in Pitesti erau sa zicem 8-9 magazine auto-intitulate TCM acum in 2010 mai sunt 3 dintre care 2 ale aceleiasi retele ADE.
Dupa ce transporturile de TCM au fost sistate in ianuarie 2008 fiecare a rezistat cum a putut. Majoritatea au trecut pe alte produse din Germania: Quelle-la haine, Carerra,Mebus,Leifheit,KEV-la produse.
Dupa cum stiti in 2009 a dat faliment Quelle Germania. Fara a afecta Quelle internaional din care face parte si Quelle Romania. Quelle Russia a fost cumparat de Otto ca si brand-urile Quelle. Datorita acestui fapt acum s-a facut trecerea catre Mode&Preis un brand detinut de persoane din anturajul actionariatului Quelle.

Retea de magazin TCM in Pitesti -pentru cei interesati- www.magazineleade.go.ro

#64
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.608
  • Înscris: 27.11.2007
au mai deschis unul nou azi...in mall-ul Liberty Center !

#65
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.233
  • Înscris: 09.01.2007
Foarte putine magazine care vand TCM in Bucuresti corespund conceptului original. Poate noul magazin deschis vizavi de Coltea la Metrou Universitate. Majoritatea sunt niste dughene lamentabile.

#66
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 327
  • Înscris: 15.02.2007
s-a cam dus calitatea nemteasca in magazinele TCM ...la inceput a fost ,dar ca orice lucru ,in romania ,se cam alege prafu' . cand au deschis erau OK . am produse din timpurile acelea . dar acum ,e plin magazinul de produse dubioase ,pe care le gasesti mai peste tot la preturi mult mai decente .
in noiembrie am avut o experienta neplacuta cu ei .am detaliat aici http://forum.softped...mp;pid=10764972

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate