Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"
 Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo
 

Configurare Outlook Express

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
zaberca

zaberca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
Am si eu internet de la RDS si am facut configurarea la Outlook Express exact dupa tutorialul aflat pe site-ul lor. Dar nu pot primi mail. Pot doar sa trimit. Stie cineva care ar fi problema de nu merge? Iar la deschiderea Oulook-ului imi apare urmatoarea eroare:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'pop3.rdslink.ro', Server: 'pop3.rdslink.ro', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F

#2
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.03.2005

View Postzaberca, on Sep 22 2008, 16:21, said:

Am si eu internet de la RDS si am facut configurarea la Outlook Express exact dupa tutorialul aflat pe site-ul lor. Dar nu pot primi mail. Pot doar sa trimit. Stie cineva care ar fi problema de nu merge? Iar la deschiderea Oulook-ului imi apare urmatoarea eroare:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'pop3.rdslink.ro', Server: 'pop3.rdslink.ro', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F
In primul rind incearca sa dezactivezi firewall-ul si apoi incearca din nou. Apoi din Command Prompt da-i asa: "telnet pop3.rdslink.ro 110" (fara "" ) si vezi daca primesti raspuns "OK". Totodata verifica si http://support.microsoft.com/kb/813514 ce scrie acolo.

#3
zaberca

zaberca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
Firewall-ul este tot timpul off. Aaaaa, si inca ceva am uitat sa specific ca folosesc un mail de yahoo, se poate folosi?

#4
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007

View Postzaberca, on Sep 22 2008, 16:46, said:

Firewall-ul este tot timpul off. Aaaaa, si inca ceva am uitat sa specific ca folosesc un mail de yahoo, se poate folosi?

e yahoo mail plus?

#5
zaberca

zaberca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
Nu stiu la ce te referi? Folosesc adresa de mail pe care am si id de mess

#6
hatzegan

hatzegan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 02.08.2007

View Postzaberca, on Sep 22 2008, 16:21, said:

Am si eu internet de la RDS si am facut configurarea la Outlook Express exact dupa tutorialul aflat pe site-ul lor. Dar nu pot primi mail. Pot doar sa trimit. Stie cineva care ar fi problema de nu merge? Iar la deschiderea Oulook-ului imi apare urmatoarea eroare:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'pop3.rdslink.ro', Server: 'pop3.rdslink.ro', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F
de ce nu suni la ei? ca doar de-aia au suport, nu? sau stii ca oricum nu rezolvi nimic asa?   :lol:

#7
andira

andira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 27.08.2007
hai, mai, fii serios cu sunatul la ei. daca vrei sa-l ajuti cu ceva da-i un sfat cum sa rezolve singur problema. nu-l indemna sa se enerveze si mai rau. stim ca angajatii de la suport tehnic, sunt de fapt pt suport moral. suportul moral al rds-ului: deh, au si asa ceva

#8
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View Postandira, on Sep 23 2008, 17:02, said:

hai, mai, fii serios cu sunatul la ei. daca vrei sa-l ajuti cu ceva da-i un sfat cum sa rezolve singur problema. nu-l indemna sa se enerveze si mai rau. stim ca angajatii de la suport tehnic, sunt de fapt pt suport moral. suportul moral al rds-ului: deh, au si asa ceva

Hai sa fim seriosi,problema este ca zaberca nu stie ce vrea.
In primul rand acel tutorial este facut pentru configurarea adreselor de email care apartin RDS ([email protected])
Apoi vine zaberca si zice " Aaaaa, si inca ceva am uitat sa specific ca folosesc un mail de yahoo, se poate folosi?" :death: :deadtongue:  
A combinat setarile de la RDS cu cele de la yahoo si a iesit o ciorba mare.
Sa sune la suport si sper sa nu ii zapaceasca asa cum ne-a facut noua aici.

@zaberca pentru a primi emailurile in Outlook Express trebuie ca obligatoriu sa platesti niste $$$ catre Yahoo!,un fel de abonament.

Edited by cristian0007, 23 September 2008 - 16:24.


#9
festus

festus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 25.12.2007

View Postcristian0007, on Sep 23 2008, 17:21, said:

Hai sa fim seriosi,problema este ca zaberca nu stie ce vrea.
In primul rand acel tutorial este facut pentru configurarea adreselor de email care apartin RDS ([email protected])
Apoi vine zaberca si zice " Aaaaa, si inca ceva am uitat sa specific ca folosesc un mail de yahoo, se poate folosi?" :death: :deadtongue:  
A combinat setarile de la RDS cu cele de la yahoo si a iesit o ciorba mare.
Sa sune la suport si sper sa nu ii zapaceasca asa cum ne-a facut noua aici.

@zaberca pentru a primi emailurile in Outlook Express trebuie ca obligatoriu sa platesti niste $$$ catre Yahoo!,un fel de abonament.

Se poate folosi de la Yahoo gratuit pop3 de la adrese de forma: [email protected], sau orice alt domeniu de tara ales la creierea contului: it, fr etc.
In outlook express se va trece la pop3: pop.mail.yahoo.co.uk de exemplu, poate fi si fr de pinde ce forma are adresa, iar la smtp se va trece: smtp.rdslink.ro. si se va bifa "my server requires autentification.
Porturile raman cele implicite (25 si 110).
Se poate solicita deblocarea SMTP, caz in care se poate folosi SMTP de la yahoo care e: smtp.mail.yahoo.co.uk

#10
zaberca

zaberca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
OK. Mersi mult pentru ajutorul acordat. Am sa-mi rezolv singur problema si nu am sa mai apelez la voi. Ica o data va multumesc!

#11
szel.andras

szel.andras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 20.10.2003

View Postzaberca, on Sep 22 2008, 16:21, said:

Am si eu internet de la RDS si am facut configurarea la Outlook Express exact dupa tutorialul aflat pe site-ul lor. Dar nu pot primi mail. Pot doar sa trimit. Stie cineva care ar fi problema de nu merge? Iar la deschiderea Oulook-ului imi apare urmatoarea eroare:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'pop3.rdslink.ro', Server: 'pop3.rdslink.ro', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F

rdsu face figuri... incearca sa treci la adresa de server si la pop3 si la smtp : mail.rdslink.ro

#12
mr. bad guy

mr. bad guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.06.2007

View Postszel.andras, on Sep 23 2008, 20:05, said:

rdsu face figuri... incearca sa treci la adresa de server si la pop3 si la smtp : mail.rdslink.ro
cand nu face rds-ul figuri? oamenii aia de la relatii clienti chiar nu se descurca sa lamureasca omul cum se configureaza...?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate