Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...
 Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...
 Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...
 Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...
 

Configurare Outlook Express

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
zaberca

zaberca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
Am si eu internet de la RDS si am facut configurarea la Outlook Express exact dupa tutorialul aflat pe site-ul lor. Dar nu pot primi mail. Pot doar sa trimit. Stie cineva care ar fi problema de nu merge? Iar la deschiderea Oulook-ului imi apare urmatoarea eroare:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'pop3.rdslink.ro', Server: 'pop3.rdslink.ro', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F

#2
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,797
  • Înscris: 13.03.2005

View Postzaberca, on Sep 22 2008, 16:21, said:

Am si eu internet de la RDS si am facut configurarea la Outlook Express exact dupa tutorialul aflat pe site-ul lor. Dar nu pot primi mail. Pot doar sa trimit. Stie cineva care ar fi problema de nu merge? Iar la deschiderea Oulook-ului imi apare urmatoarea eroare:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'pop3.rdslink.ro', Server: 'pop3.rdslink.ro', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F
In primul rind incearca sa dezactivezi firewall-ul si apoi incearca din nou. Apoi din Command Prompt da-i asa: "telnet pop3.rdslink.ro 110" (fara "" ) si vezi daca primesti raspuns "OK". Totodata verifica si http://support.microsoft.com/kb/813514 ce scrie acolo.

#3
zaberca

zaberca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
Firewall-ul este tot timpul off. Aaaaa, si inca ceva am uitat sa specific ca folosesc un mail de yahoo, se poate folosi?

#4
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007

View Postzaberca, on Sep 22 2008, 16:46, said:

Firewall-ul este tot timpul off. Aaaaa, si inca ceva am uitat sa specific ca folosesc un mail de yahoo, se poate folosi?

e yahoo mail plus?

#5
zaberca

zaberca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
Nu stiu la ce te referi? Folosesc adresa de mail pe care am si id de mess

#6
hatzegan

hatzegan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 02.08.2007

View Postzaberca, on Sep 22 2008, 16:21, said:

Am si eu internet de la RDS si am facut configurarea la Outlook Express exact dupa tutorialul aflat pe site-ul lor. Dar nu pot primi mail. Pot doar sa trimit. Stie cineva care ar fi problema de nu merge? Iar la deschiderea Oulook-ului imi apare urmatoarea eroare:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'pop3.rdslink.ro', Server: 'pop3.rdslink.ro', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F
de ce nu suni la ei? ca doar de-aia au suport, nu? sau stii ca oricum nu rezolvi nimic asa?   :lol:

#7
andira

andira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 27.08.2007
hai, mai, fii serios cu sunatul la ei. daca vrei sa-l ajuti cu ceva da-i un sfat cum sa rezolve singur problema. nu-l indemna sa se enerveze si mai rau. stim ca angajatii de la suport tehnic, sunt de fapt pt suport moral. suportul moral al rds-ului: deh, au si asa ceva

#8
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View Postandira, on Sep 23 2008, 17:02, said:

hai, mai, fii serios cu sunatul la ei. daca vrei sa-l ajuti cu ceva da-i un sfat cum sa rezolve singur problema. nu-l indemna sa se enerveze si mai rau. stim ca angajatii de la suport tehnic, sunt de fapt pt suport moral. suportul moral al rds-ului: deh, au si asa ceva

Hai sa fim seriosi,problema este ca zaberca nu stie ce vrea.
In primul rand acel tutorial este facut pentru configurarea adreselor de email care apartin RDS ([email protected])
Apoi vine zaberca si zice " Aaaaa, si inca ceva am uitat sa specific ca folosesc un mail de yahoo, se poate folosi?" :death: :deadtongue:  
A combinat setarile de la RDS cu cele de la yahoo si a iesit o ciorba mare.
Sa sune la suport si sper sa nu ii zapaceasca asa cum ne-a facut noua aici.

@zaberca pentru a primi emailurile in Outlook Express trebuie ca obligatoriu sa platesti niste $$$ catre Yahoo!,un fel de abonament.

Edited by cristian0007, 23 September 2008 - 16:24.


#9
festus

festus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 25.12.2007

View Postcristian0007, on Sep 23 2008, 17:21, said:

Hai sa fim seriosi,problema este ca zaberca nu stie ce vrea.
In primul rand acel tutorial este facut pentru configurarea adreselor de email care apartin RDS ([email protected])
Apoi vine zaberca si zice " Aaaaa, si inca ceva am uitat sa specific ca folosesc un mail de yahoo, se poate folosi?" :death: :deadtongue:  
A combinat setarile de la RDS cu cele de la yahoo si a iesit o ciorba mare.
Sa sune la suport si sper sa nu ii zapaceasca asa cum ne-a facut noua aici.

@zaberca pentru a primi emailurile in Outlook Express trebuie ca obligatoriu sa platesti niste $$$ catre Yahoo!,un fel de abonament.

Se poate folosi de la Yahoo gratuit pop3 de la adrese de forma: [email protected], sau orice alt domeniu de tara ales la creierea contului: it, fr etc.
In outlook express se va trece la pop3: pop.mail.yahoo.co.uk de exemplu, poate fi si fr de pinde ce forma are adresa, iar la smtp se va trece: smtp.rdslink.ro. si se va bifa "my server requires autentification.
Porturile raman cele implicite (25 si 110).
Se poate solicita deblocarea SMTP, caz in care se poate folosi SMTP de la yahoo care e: smtp.mail.yahoo.co.uk

#10
zaberca

zaberca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
OK. Mersi mult pentru ajutorul acordat. Am sa-mi rezolv singur problema si nu am sa mai apelez la voi. Ica o data va multumesc!

#11
szel.andras

szel.andras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 20.10.2003

View Postzaberca, on Sep 22 2008, 16:21, said:

Am si eu internet de la RDS si am facut configurarea la Outlook Express exact dupa tutorialul aflat pe site-ul lor. Dar nu pot primi mail. Pot doar sa trimit. Stie cineva care ar fi problema de nu merge? Iar la deschiderea Oulook-ului imi apare urmatoarea eroare:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'pop3.rdslink.ro', Server: 'pop3.rdslink.ro', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Error Number: 0x800CCC0F

rdsu face figuri... incearca sa treci la adresa de server si la pop3 si la smtp : mail.rdslink.ro

#12
mr. bad guy

mr. bad guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.06.2007

View Postszel.andras, on Sep 23 2008, 20:05, said:

rdsu face figuri... incearca sa treci la adresa de server si la pop3 si la smtp : mail.rdslink.ro
cand nu face rds-ul figuri? oamenii aia de la relatii clienti chiar nu se descurca sa lamureasca omul cum se configureaza...?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate