Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Vreau sa reziliez contractul cu UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Orice prevedere a contractului este ilegala daca contravine dreptului garantat de o lege in vigoare, a uneia din parti, si in aceasta situatie contractul trebuie atacat in contencios. Nu a facut nimeni asta, fa-o tu , sa ne arati ca se poate si iti vom fi cu totii recunoascatori. Poate te vei gasi si prin ziare sau pe la televiziuni. Vei fi o somitate de o zi, merita banii ! :D

#20
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
V-am spus clar cum se tratează asemenea cazuri la OPC și conform legii. Am spus și că mă bazez pe cazuri concrete, inclusiv personale. Cine nu vrea să mă creadă n-are decît. E vorba de interesul fiecăruia, cine are nevoie să-și rezolve o problemă cu UPC, v-am zis cum. Cei care sînteți "Gică contra" pe aici bănuiesc că aveți alte interese.

#21
strelka

strelka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.06.2008
Reziliaza fara grija cu 30 de zile preaviz.  Taxa este prevazuta in contract si incasarea ei este legala DAR.... tot din punct de vedere legal  nu au cum sa te OBLIGE sa o platesti. Adica legal esti obligat sa ii anunti cu 30 de zile inainte de rezilierea contractului si atat, . Totusi e bine sa ai o dovada a trimiterii catre ei a notificarii dar  nu va face UPC-ul nici un demers legal pt a te obliga sa platesti taxa de reziliere pt.  ca ei cunosc f bine  ca nu au nici o sansa sa castige in instanta.

#22
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007
Am si eu o problema..as vrea sa reziliez si eu contractul de la UPC dar, din pacate, s-a pierdut foaia ce reprezinta contractul :samui:  :samui: (pur si simplu a disparut). Ce trebuie sa fac? Era oligatorie? Nu se poate cumva si fara acea foaie?

Edited by iulia89, 23 January 2009 - 16:53.


#23
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 iulia89, on Jan 23 2009, 16:51, said:

Am si eu o problema..as vrea sa reziliez si eu contractul de la UPC dar, din pacate, s-a pierdut foaia ce reprezinta contractul :samui:  :samui: (pur si simplu a disparut). Ce trebuie sa fac? Era oligatorie? Nu se poate cumva si fara acea foaie?
Cum sa nu, te duci cu buletinul si ce ai mai primit in custodie de la ei. Daca emit pretentii bizare ceri o copie sau ameninti cu opc

#24
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007

 Blackhawk, on Jan 23 2009, 17:46, said:

Cum sa nu, te duci cu buletinul si ce ai mai primit in custodie de la ei. Daca emit pretentii bizare ceri o copie sau ameninti cu opc

Aha, multumesc de raspuns :peacefingers:

#25
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

 Blackhawk, on Jan 23 2009, 17:46, said:

Cum sa nu, te duci cu buletinul si ce ai mai primit in custodie de la ei. Daca emit pretentii bizare ceri o copie sau ameninti cu opc

Pretentiile bizare ar putea sa fie faptul c-a semnat pe 2 ani.

#26
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007

 cmidp, on Jan 23 2009, 20:11, said:

Pretentiile bizare ar putea sa fie faptul c-a semnat pe 2 ani.

iar  eu am semnat pe 1 an. Dar, ei trebuie sa mai aiba datele inregistrate sau copia dupa contract, nu?

#27
vartolomeiflrn

vartolomeiflrn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.10.2006
cred ca le lipsesc foarte multe contracte; de ex la Constanta au pus niste angajati sa impacheteze arhiva care zacea intr-o magazie ; deoarece era foarte multa hartie, echipa era nesupravegheata  :lol:  acestia s-au gandit ca ar fi mai usor daca ar vinde macar o parte din hartie la o firma care aduna hartie reciclata (si uite asa s-au facut bani de bere si mici) . Astfel, mai mult de jumatate din arhiva s-a facut, probabil, hartie igienica. De aceea, cred ca ai putea sa incerci mai intai sa le ceri o copie a contractului, daca au contractul si tu esti titularul ar trebui sa o poti obtine.

Edited by vartolomeiflrn, 24 January 2009 - 16:04.


#28
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 vartolomeiflrn, on Jan 24 2009, 16:04, said:

De aceea, cred ca ai putea sa incerci mai intai sa le ceri o copie a contractului, daca au contractul si tu esti titularul ar trebui sa o poti obtine.
Daca stie ca a trecut un an nu trebuie sa faca nimic decat sa se prezinte cu buletinul si echipamentele in custodie. Daca ei (UPC) nu au contractele (dovada), teapa lor, poti sa reziliezi linistit.

Edited by Blackhawk, 24 January 2009 - 17:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate