Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

Card pentru PayMent

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cal3star

cal3star

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.08.2007
Oameni buni , am si eu nevoie de ajutor ... cine poate sa'mi ofere... Stie cineva cum pot sa'mi fac un card (am 17 ani) si sa-l pot folosi pentru una din metodele din poza de mai jos adik : Electron, MasterCard, Solo , Switch/Maestro , Visa sau Visa Delta... Si cum sta treaba cu , costurile , cat trebuie sa platesc pe an ? trebuie sa platesc de fiecare data cand folosesc cardul ? ce taxe sunt etc... plss cine poate sa ma ajute , si sa ma lamureasca un pic cu ATM ce inseamna ca am tot auzit pe unele forumuri :D


[ https://www.magicshop.co.uk/templates/xigen/images/acceptedcards.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Multumesc anticipat !

#2
cristian06

cristian06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 13.05.2006
Iti recomand Cont'ROL si card Visa Electron de la ING. Costa cam 20 RON contul si 28 de RON cardul anual, dar e un loc bun in care sa strangi banii pe care-i ai. Pentru primul an mi se pare ca nu se plateste comisionul pt. card. Daca esti student comisioanele sunt 0. Insa mi se pare ca trebuie sa ai 18 ani.

#3
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
la transilvania nu trebuie sa ai 18 ani pentru mastercard mondo
eu p-ala il am de la 16 ani si am platit destule online cu el

#4
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007

View Postagain, on Sep 4 2008, 13:07, said:

la transilvania nu trebuie sa ai 18 ani pentru mastercard mondo
eu p-ala il am de la 16 ani si am platit destule online cu el

Tot la BT mai este si Visa Electron EURO <26 pe care il poti face de la 16 ani.

#5
cal3star

cal3star

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.08.2007

View Postagain, on Sep 4 2008, 14:07, said:

la transilvania nu trebuie sa ai 18 ani pentru mastercard mondo
eu p-ala il am de la 16 ani si am platit destule online cu el
si inafara de taxa anuala trebuie sa mai platesti ceva ? eu de ex sthiu ca la unele la fiecare verificare iti manca 0,7 lei ... nus zgarcit dar trebuie sa ma interesez de preturi ..... si asa am voie sa comand dak e gen EBay dp net ... nu ?



EDIT !

Pai ai dreptate aici vad ca zice , legat de internet ca se pot face tranzactii http://www.bancatran...astercard_mondo dar ce trebuie sa duc pentru a'mi face unu ? trebe unu din parinti ceva ? :P

Edited by cal3star, 04 September 2008 - 18:12.


#6
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007

View Postcal3star, on Sep 4 2008, 18:08, said:

si inafara de taxa anuala trebuie sa mai platesti ceva ? eu de ex sthiu ca la unele la fiecare verificare iti manca 0,7 lei ... nus zgarcit dar trebuie sa ma interesez de preturi ..... si asa am voie sa comand dak e gen EBay dp net ... nu ?



EDIT !

Pai ai dreptate aici vad ca zice , legat de internet ca se pot face tranzactii http://www.bancatran...astercard_mondo dar ce trebuie sa duc pentru a'mi face unu ? trebe unu din parinti ceva ? :P


Eu miam facut si Mondo si EURO <26 si a trebuit doar sa am un buletin la mine. Nu stiu sa aiba taxe.

#7
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu trebuie niciun parinte , doar spui ca vrei sa deschizi cont si vrei si card
sa le spui ca vrei sa-l folosesti la plati online si ce suma aproximezi ca vei folosi pe saptamana (asa esti cat de cat securizat contra fraudelor)

contul bancar il vei primii pe loc iar cardul in 2 saptamani

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate