Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Northcross eSCAPE 3570

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#55
Ingerasu

Ingerasu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.08.2006
acuma s-a blocat gps-ul. Ramane tot timpul deschis si cu logo-ul Northcross Escape 4345. Care ma poate ajuta sa il deblochez? cand il conectez la calc uitati ce apare...:| (USB DEVICE NOT RECOGNIZED)

Edited by Ingerasu, 04 May 2009 - 22:44.


#56
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View PostIngerasu, on May 4 2009, 23:42, said:

acuma s-a blocat gps-ul. Ramane tot timpul deschis si cu logo-ul Northcross Escape 4345. Care ma poate ajuta sa il deblochez? cand il conectez la calc uitati ce apare...:| (USB DEVICE NOT RECOGNIZED)

"Recovery" de pe DVD!

#57
Ingerasu

Ingerasu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.08.2006

View Postcristian11, on May 4 2009, 18:31, said:

"Recovery" de pe DVD!

nu inteleg la ce te referi. imi poti lasa un numar de telefon, sau ceva mijloc de contact si te sun diseara sa imi explici. Multumesc

#58
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
daca ai DVD-ul lui, pe el ar trebui sa fie fisierele de restaurare in caz de probleme software cit si instructiunile de folosire.
mai multe nu am ce sa-ti spun deoarece nu am acest aparat; doar mi-a "trecut prin mana"!

#59
Ingerasu

Ingerasu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.08.2006

View Postcristian11, on May 4 2009, 22:22, said:

daca ai DVD-ul lui, pe el ar trebui sa fie fisierele de restaurare in caz de probleme software cit si instructiunile de folosire.
mai multe nu am ce sa-ti spun deoarece nu am acest aparat; doar mi-a "trecut prin mana"!

nu am DVD, a fost cumparat de nou dar nu mi-au dat. Multumesc oricum

#60
slibi

slibi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.12.2005

View PostIngerasu, on May 5 2009, 14:31, said:

nu am DVD, a fost cumparat de nou dar nu mi-au dat. Multumesc oricum
salut,
si cu sd scos se blocheaza?
"prepara" sd intr-un cititor de card

#61
foxdingo

foxdingo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.10.2005

View Postslibi, on May 6 2009, 09:06, said:

salut,
si cu sd scos se blocheaza?
"prepara" sd intr-un cititor de card

Am si eu exact aceeasi probleme cu un North Cross escape 4345. S-a blocat pe ecranul de start si nu mai misca de acolo nicicum. Nici cu cardul bagat, nici cu el scos. Reset nu produce nici un efect...
E cumparat de 4 zile, ar trebui sa functioneze garantia.
Ma gandeam ca fac eu ceva prost si ma poate ajuta cineva cu un sfat...

#62
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postfoxdingo, on May 10 2009, 20:00, said:

Am si eu exact aceeasi probleme cu un North Cross escape 4345. S-a blocat pe ecranul de start si nu mai misca de acolo nicicum. Nici cu cardul bagat, nici cu el scos. Reset nu produce nici un efect...
E cumparat de 4 zile, ar trebui sa functioneze garantia.
Ma gandeam ca fac eu ceva prost si ma poate ajuta cineva cu un sfat...

se pare ca e un bug de firmware deoarece sunt destui care au aceasta problema.
meniul aparatului l-ai setat in Romana?
ca am intilnit cazuri pe aparate similare carora de aici li s-a "tras"!
ia legatura cu service-ul si solicita un update de firmware (sa-l ia de la chinezii care-l produc), ca daca iti schimba aparatul sau il rescriu cu acelasi firmware e posibil sa o patesti din nou!

#63
foxdingo

foxdingo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.10.2005

View Postcristian11, on May 10 2009, 22:19, said:

se pare ca e un bug de firmware deoarece sunt destui care au aceasta problema.
meniul aparatului l-ai setat in Romana?
ca am intilnit cazuri pe aparate similare carora de aici li s-a "tras"!
ia legatura cu service-ul si solicita un update de firmware (sa-l ia de la chinezii care-l produc), ca daca iti schimba aparatul sau il rescriu cu acelasi firmware e posibil sa o patesti din nou!


Multumesc de sfat cristian11! Crezi ca ajuta un hard reset sau sa imi vad de treaba mea si sa vorbesc direct la service?
In fapt, habar n-am cum sa fac hard reset.
Mi-a stricat ziua de azi North Cross....

#64
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
nu stiu cum se face hard-reset la acest aparat.
la modelele similare care au un singur buton (asta nu mai stiu cite are) se tine apasat cam 5-6 secunde butonul de "on\off"!

#65
foxdingo

foxdingo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.10.2005

View Postcristian11, on May 11 2009, 07:33, said:

nu stiu cum se face hard-reset la acest aparat.
la modelele similare care au un singur buton (asta nu mai stiu cite are) se tine apasat cam 5-6 secunde butonul de "on\off"!

Are buton Power si Reset.

#66
slibi

slibi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.12.2005

View Postfoxdingo, on May 10 2009, 22:28, said:

Multumesc de sfat cristian11! Crezi ca ajuta un hard reset sau sa imi vad de treaba mea si sa vorbesc direct la service?
In fapt, habar n-am cum sa fac hard reset.
Mi-a stricat ziua de azi North Cross....
apesi cu stilusul pe reset si se reseteaza

#67
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postslibi, on May 11 2009, 22:00, said:

apesi cu stilusul pe reset si se reseteaza

ceea ce spui tu este "soft" si nu "hard reset"!

#68
foxdingo

foxdingo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.10.2005

View Postcristian11, on May 11 2009, 22:09, said:

ceea ce spui tu este "soft" si nu "hard reset"!

A ajuns la service. Intr-un cuvand dupa doua zile de la cumparare e la service.... :confuzzled:
Va povestesc eu ce se intampla mai departe; speranta mea e ca totusi sa fie bine.

#69
foxdingo

foxdingo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.10.2005

View Postfoxdingo, on May 13 2009, 16:32, said:

A ajuns la service. Intr-un cuvand dupa doua zile de la cumparare e la service.... :confuzzled:
Va povestesc eu ce se intampla mai departe; speranta mea e ca totusi sa fie bine.

Aparatul s-a intors f repede de la service, a fost resoftat. Acum functioneaza si chiar bine. Meniu simplu, harti actualizate, raspuns prompt. L-am testat doar in RO. Sper sa nu faca figuri iar.

#70
senyoru

senyoru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.05.2009

View Postfoxdingo, on May 19 2009, 15:07, said:

Aparatul s-a intors f repede de la service, a fost resoftat. Acum functioneaza si chiar bine. Meniu simplu, harti actualizate, raspuns prompt. L-am testat doar in RO. Sper sa nu faca figuri iar.
salut aceasi problema o am si eu ce ai avuto si tu si am dat gpsu la un prieten care mai stie cat de cat si miar trebui nush ce fisier din memoria lui daca ai putea sami trimiti nush care da o sa ma interesez numa sami spui daca poti .ms

#71
cristi_an_sandu

cristi_an_sandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.03.2009

View PostFl4viu, on Aug 25 2008, 12:42, said:

Pai ai putea sa pui iGO 2008 pe el. Chiar ieri am pus pe un astfel de PNA iGO 2008. Procedura e simpla:

1. Cauti in memoria acestuia folderul "mobilenavigator"
2. Copiezi continutul acestui folder pe hard pentru a putea mai apoi sa pui la loc vechiul program de navigatie in caz ca ceva merge prost.
3. In folderul "mobilenavigator" din memoria PNA-ului copiezi datele din folderul iGO ( ma refer la fisierele pe care le contine sistemul iGO pe care il poti "cumpara" din multe locuri, oricum cauta dupa "iGO 8 ROMANIA - without installation.rar")
4. Redenumesti fisierul iGO.exe in mobilenavigator.exe
5. Deschizi sys.txt si stergi de acolo

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"
6. Faci un reset al PNA-ului si gata, enjoy.

Chiar cred ca e mult mai bun iGO decat Cardinale si oricum se misca binisor.

P.S. Daca stie cineva cum poti accesa sistemul de operare de pe acest PNA (Northcross eSCAPE 3570) sa-mi spuna si mie pls.
si eu am avut un northcross escape 3570 si mergea bine dar am pus igo 8 Ro  si merge ok , respectand indicatiile de mai sus. problema e alta : vreau sa pun o harta de spania pt ca plec in excursie in iunie si nu stiu cum sa fac ...memoria PNA e prea mica pt harta mea iar daca am puso pe card SD 1 Gb nu reusesc sa fac PNA sa citeasca harta . Are cineva o solutie ? multam :huh:

#72
locox

locox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.08.2007
salut, imi spune si mie cineva cum se poate modifica luminozitatea ecranului, in afara de cel din meniul principal, pt. ca ziua se vede ca dracu' ecranul, si reflecta foarte tare, modelul este ''northcross escape 4345'' , ceva gen : contrast sau din meniul de gps : night, dar direct, fara sa mai intri in meniul principal, mersi anticipat!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate