Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...
 podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop
 Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...
 COSAFA CUP 2024

Cartela internet cu roaming - com...

Service Liebherr

Modificare lucrare cimentata
 

Aparat foto pana in 600$ (SUA)

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
Hatti

Hatti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 20.01.2007

View Postgungrave872, on 09 martie 2016 - 09:29, said:

pentru mine e principal sa fac poze bune, si sa am ajutor din partea softului. sa nus tudiez foarte mult tehnica de a face poze

ce parere aveti despre Sony Cyber-Shot RX100 ?

Imi sschimb recomandarea... nu cred ca iti trebuie DSLR, ci mai degraba o compacta foarte buna, sau un mirrorless, sau un bridge. Nu ma pricep la nici una din ele, asa ca ii las pe colegi.

#56
gungrave872

gungrave872

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.07.2015
ms mult de raspunsuri.
mai astept ceva pareri

View Postneur0, on 09 martie 2016 - 10:16, said:

Depinde ce înțelegi prin poze bune. Dacă te referi la calitatea imaginii, ia orice DSLR sau mirrorless și folosește-le în mod automat. Oricum nu vor arăta cine știe ce, ca să iasă cu adevărat bune, cam trebuie să studiezi.

Am o părere foarte bună despre RX100. Dacă ar costa 200 de euro, aș lua și eu unul, să înlocuiesc săpuniera. Dar cum costă cât un aparat mai performant, prefer să dau banii pe aparatul mai performant.
deci, pina  la urma in jurul la 600 usd plus minus, ce ai putea sa imi recomanzi?

#57
baloo2009

baloo2009

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 25.05.2009
Daca vrei ca altcineva sa-ti faca pozele si acestea sa fie bune este o speranta desarta.
S-ar putea sa ai talent innascut (cum se spune sa ai ochi) insa talentul este numai o parte dintr-o fotografie decenta.
Fotografia este un hobby. Daca nu vrei sa te implici in el nu stiu de ce vrei sa cheltuiesti atat de mult.
Orice dSLR sau mirrorless in bugetul tau au potentialul de a face poze bune (o sa gasesti mai multe dSLR-uri in acel buget). Ca acel potential sa fie utilizat trebuie sa te implici macar in ceea ce priveste compozitia.

#58
gungrave872

gungrave872

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.07.2015
m-ati convins sa iau unul normal. ms mult de ajutor. o sa mai studiez ce fotoaparate sunt.
la moment mio placut cel recomandat de voi alpha 6000.

#59
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,962
  • Înscris: 28.12.2006
Cum adica "normal"? :)

#60
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Adică cu senzor mai mărișor.

A6000 e o alegere foarte bună. Nici nu este extrem de mare, îl poți băga în buzunar.

Edited by neur0, 22 March 2016 - 13:01.


#61
gungrave872

gungrave872

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.07.2015
buna.
am luat un a6000
multumit.
ms mult pentru ajutor

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate