Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara

Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...
 Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A
 Amazing Race

Recomandare fosa ecologica

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online
 Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 

legalizare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
adslboy

adslboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.10.2004
salutare...
trebuie sa legalizez o diploma de bacalaureat si un certificat de nastere.
sunt curios ce notari exista in zona crangasi,regie,drumul taberei sau 1 mai,domenii
adrese daca se poate si mai ales preturi....
multumesc

#2
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008

 adslboy, on Jun 24 2008, 20:24, said:

salutare...
trebuie sa legalizez o diploma de bacalaureat si un certificat de nastere.
sunt curios ce notari exista in zona crangasi,regie,drumul taberei sau 1 mai,domenii
adrese daca se poate si mai ales preturi....
multumesc

Atentie aici.. unii sunt chiar hoti.

Tata a trebuit sa legalizeze multe hartii pentru programul de casare la masina.

Odata a fost la un notar, pentru 3 hartii a stat 5 ore si a platit 50 ron.  Legalizat = copie xerox + stampila nimic mai mult.
Bineinteles ca s'a enervat pentru ca notarul i'a spus "lasati hartiile aici si le luati peste 4 ore". Cand s'a intors nici nu se apucase de ele..


Si azi a fost la alt notar si a legalizat o hartie si a platit 6ron. Totul a fost pe moment adica nu a mai asteptat. Acum depinde de noroc...

#3
adslboy

adslboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.10.2004

 Flegmatic, on Jun 24 2008, 21:24, said:

Si azi a fost la alt notar si a legalizat o hartie si a platit 6ron. Totul a fost pe moment adica nu a mai asteptat. Acum depinde de noroc...
ar fi perfect...insa da si tu o adresa...ceva...

stiu si eu ca sunt hoti si ca meseria de notar este la rang de lux in romania,dar nici sa te jecmaneasca cu 50ron 3 copii xerox stampilate

Edited by adslboy, 24 June 2008 - 21:41.


#4
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
amice...tu esti pe bune ?!

notar e la orice scara de bloc...iesi pe stada si vezi 2-3 oriunde intorci privirea

o diploma si un certificat te costa 3-5 lei bucata. atatsi dureaza 5 minute, daca are timp pe moment. daca nu faci programare

#5
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 05.06.2006
Adresa de Google o stii?
Uite ce am gasit eu:
Notari publici sector 6

#6
NotWhoYouThink

NotWhoYouThink

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.11.2009
Daca si-a facut cineva recent o copie legalizata dupa diploma de bac, cam cat a costat?
Va multumesc

#7
Hitman333

Hitman333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.01.2006

 adslboy, on 24th June 2008, 20:24, said:

sunt curios ce notari exista in zona crangasi,regie,drumul taberei sau 1 mai,domenii
adrese daca se poate si mai ales preturi....

Gasiti pe situl www.uniuneanotarilor.ro toate cabinetele notariale autorizate din Buc si din tara. Pe mine m-a interesat tot zona crangasi... Si am aflat ca sunt 3 cabinete: unul pe ceahlau nr.10, unul pe vintila mihailescu nr.4 si unul chiar pe crangasi la nr.20 (bloc 45). Dupa ce am sunat la fiecare am constatat ca ultimul este si cel mai ieftin, culmea, desi este chiar "la sosea", nu intre blocuri. 6 lei per pagina la copii legalizate. Bafta!

p.s. stiu ca postez la mai bine de 2 ani de la deschiderea subiectului dar poate foloseste altora daca nu celui care l-a deschis ;)

Edited by Hitman333, 01 September 2010 - 13:19.


#8
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

 NotWhoYouThink, on 25th June 2010, 12:23, said:

Daca si-a facut cineva recent o copie legalizata dupa diploma de bac, cam cat a costat?
Va multumesc
9 lei in Campina ,

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate