Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...
 Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati
 Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...
 Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens
 

Mitsubishi GPX FTO

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
Am vazut azi un Mitsubishi si pana nu am vazut ce scria pe el, nu am stiut ce e. Era Mitsubishi GPX FTO.

Am cautat pe net, dar nu apare in nici o oferta la vanzare (autovit/mobile). Aveti idee de ce? Am gasit ceva informatii pe wikipedia, si pe alte site-uri. Totusi, de ce nu se gaseste la vanzare? Se gaseste sub alt nume?

:peacefingers:

Edited by crst_g, 22 June 2008 - 00:11.


#2
Jack90

Jack90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 30.08.2007
De pe Wiki : The Mitsubishi FTO, is a front engined, front wheel drive coupe produced by Mitsubishi Motors between 1994 and 2000. It was originally planned to be exclusively for the Japanese domestic market, although its popularity as a grey market import to the United Kingdom, Ireland, and New Zealand led to eventual limited distribution through Mitsubishi's official dealers in those countries.[1] Upon its debut it won the Car of the Year Japan award for 1994–95, awarded on December 2, 1994.[2]

Nu mai e in productie de 8 ani

#3
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
pai am zis ca am citit ce era pe wikipedia. si am zis ca nu am gasit-o la vanzare (SH). lumineaza-ma :)

#4
karman2

karman2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 12.06.2008

 crst_g, on Jun 24 2008, 01:01, said:

pai am zis ca am citit ce era pe wikipedia. si am zis ca nu am gasit-o la vanzare (SH). lumineaza-ma :)
caut-o in tarile in care se circula pe partea stanga!!!

#5
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007
Repet si eu ce a zis Jack mai sus:

It was originally planned to be exclusively for the Japanese domestic market, although its popularity as a grey market import to the United Kingdom, Ireland, and New Zealand led to eventual limited distribution through Mitsubishi's official dealers in those countries

Adica mai pe romaneste ai putea sa gasesti cateva prin UK sau Irlanda, da nici acolo prea multe

Edited by claud20012, 24 June 2008 - 16:43.


#6
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 claud20012, on Jun 24 2008, 17:41, said:

Adica mai pe romaneste ai putea sa gasesti cateva prin UK sau Irlanda, da nici acolo prea multe
s-ar putea sa ai dreptate, ca parca avea volan pe dreapta. din pacate :)

#7
rmoarcas

rmoarcas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2008

 crst_g, on Jun 22 2008, 01:11, said:

Am vazut azi un Mitsubishi si pana nu am vazut ce scria pe el, nu am stiut ce e. Era Mitsubishi GPX FTO.

Am cautat pe net, dar nu apare in nici o oferta la vanzare (autovit/mobile). Aveti idee de ce? Am gasit ceva informatii pe wikipedia, si pe alte site-uri. Totusi, de ce nu se gaseste la vanzare? Se gaseste sub alt nume?

:peacefingers:

Daca ai vazut-o in Brasov poate era a mea, oricum nu cred ca mai este alta prin Romania.
motivul: nu s-a importat acest model in Europa . Exista doar in Japonia si Noua Zeelanda.
Are 2000.cc . motor V6 cu 24 de supape cu geometrie variabila- 200 CP. imbina excelent performanta cu un consum relativ scazut 8,5 l / 100 km la un mers normal.

ARE VOLAN PE DREAPTA!!!!!!!!! nu exista varianta pe stanga ( se poate inmatricula)

Attached Files


Edited by Marius3k, 20 July 2008 - 09:22.
FARA NUMERE DE TELEFON & VANZARE PE FORUM. PENTRU ASA CEVA, EXISTA BURSA!


#8
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 rmoarcas, on Jul 20 2008, 09:44, said:

Daca ai vazut-o in Brasov poate era a mea, oricum nu cred ca mai este alta prin Romania.
motivul: nu s-a importat acest model in Europa . Exista doar in Japonia si Noua Zeelanda.
Are 2000.cc . motor V6 cu 24 de supape cu geometrie variabila- 200 CP. imbina excelent performanta cu un consum relativ scazut 8,5 l / 100 km la un mers normal.

ARE VOLAN PE DREAPTA!!!!!!!!! nu exista varianta pe stanga ( se poate inmatricula)
Am vazut-o acum cateva saptamani in Roman, nu in Brasov. Partea cu volan pe dreapta nu ma incanta :D
Cum e sa ai o masina aproape unica in tara? :lol:

Edited by Marius3k, 20 July 2008 - 09:22.


#9
FTO_GR

FTO_GR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.07.2008
Modelul se numeste Mitsubishi FTO

GPX este doar o varianta de motorizare

S-a importat in UK de catre Ralliart incepand cu 1999 oficial , direct din japan

Modelul nu este cunoscut pe piata europeana pentru ca are volanul exclusiv pe partea dreapata ( ca si Nissan skyline)

productia s-a oprit in anul 2000 desi au existat unele modele ralliart facute in 2001 -2002. s-a raspandit destul de mult prin

toate tarile lumii , din cunostintele mele in Romania exista peste 10 bucati.


felicitari proprietarului ;)

#10
sorin_gss

sorin_gss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.12.2006
Sunt curios daca mai are cineva Mitsubishi FTO functional in Romania.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate