Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

POI iGO8 si iconite

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Salve,va cer si eu parerea la altii mai buni ca mine:am introdus iconitele de la PDIROMANIA in igo8 dar mi le vede doar pe cele din fisierul poi_brand_rect.bmp de 30x3000 si de ce nu mi le vede si pe cele din POI26.BMP???????????Si alta problema ar fi ca dupa ce bag fisierul .KML cu manastiri nu imi apare nici o manastire.Care e baiul?Nu ar trebui sa imi apara o sectiune cu manastiri?Cum pot cauta o manastire de exemplu daca nu am sectiunea manastiri?Multam anticipat.

#2
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Am rezolvat cu POI-urile imi apar ca sectiuni distincte,trebuie sa sapi ca sa gasesti.Dar cu iconitele toate nu am rezolvat-o,nu imi apar toate,poate isi da careva cu parerea.

#3
balflo32

balflo32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.03.2006
|Te rog, zi-ne si noua mai exact cum ai facut sa vezi poi-urile alea, ca eu ma chinui de ceva timp  !!

#4
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Scuze ca nu am putut raspunde imediat,dar mi-a cazut netu ca aseara la noi a fost urgie,dar sa va spun cum am facut:am descarcat de pe pdiromania iGO8_POI.zip si arhiva cu icoane noi.Exrageti toate fisierele .kml din prima arhiva si le bagati in \iGO8\CONTENT\USERDATA\POI.
A doua arhiva se dezarhiveaza si se copiaza folderul din arhiva direct in radacina iGO8 (langa CONTENT, CUSTOM, LICENSE etc).Asa am rezolvat dar sa asteptati ca le incarca greu nu cum zic ei pe pagina pdiromania in 10-15 sec,dureaza vreo 5minute.POI-urile imi apar toate dar iconitele doar o parte nu stiu de ce,poate ma ajuta altcineva.Bafta.

#5
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Salve,poate ma ajuta si pe mine cineva,nu imi apar toate iconitele di fisierul de pe pdiromania,ce pot face.Mai exact in folderul ui_igo8 sunt 2 foldere common si icons.Iar in common POI26.BMP,poi_brand_rect.bmp si fisierul SPR :poi_brand_rect.spr.Nu imi vede iconitele din POI26.BMP,oare nu trebuia sa mai existe un fisier SPR si pentru POI26,imi dau si eu cu parerea?Multam.

#6
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Salve,am reusit sa introduc si restul de iconite multumita lui admin de pe forum pdiromania.Super iconite.Trebuia modificata denumirea lui POI26.BMP in poi_mapclose.bmp

#7
Sergheiq

Sergheiq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 23.01.2006
Ti-am spus sa ii intrebi pe ei.... De vreme ce ei au facut alea....

#8
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Multam mult! :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate