Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Incarcare acumulator

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bebelino

bebelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 10.04.2007
Stiu ca e altfel de masina decat cele despre care discutam in zona asta, dar e tot... masina.. adica masinuta :)

Am o problema. Fiu-miu are o masinuta Peg Perego electrica si e prima data cand trebuie sa o pun la incarcat. Am ratacit cartea tehnica si bineinteles ca am uitat ce mi-a spus vanzatorul. Problema sta in felul urmator: acumulatorul are 2 borne - una rosie si una neagra, care se imbina. Incarcatorul insa are doar 1 borna neagra. In ce bag borna neagra de la incarcator? In cea rosie sau in cea neagra de pe acumulator?

Multam anticipat.

#2
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Decit sa spunem vreo prostie, mai bine ar fi sa ne pui poze cu acumulatorul si cu incarcatorul, sa vedem despre ce este vorba.
Fiul meu mai are putin si va merge cu masini adevarate   :)  si pur si simplu nu stiu ce raspuns sa-ti dau la problema ta.

#3
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 09.09.2006
ideea ar fi sa nu te grabesti sa faci vreo conexiune sa nu faca un "poc" festiv si iremediabil. e cam aiurea ca incarcatorul ala sa nu aiba decat o singura borna, iar de obicei rosu este plus si negru/albastru minus
asa cum a zis si MAK, pune poze ca sa putem sa te ajutam

#4
bebelino

bebelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 10.04.2007
Multam fain de raspunsuri.. pana la urma am luat-o inginereste si am reusit sa-l incarc. Am pus negru la negru si am constatat ca masinuta merge. Deci negru de pe acumulator este cel alimentat de rosu, asa ca am mutat negru de pe incarcator la rosu de pe acumulator si l-am incarcat :) Am si facut deja o plimbare in IOR, ca piticul nu a mai avut rabdare sa-l tinem 12-18 ore la incarcat cat ar fi trebuit. :)

#5
bebelino

bebelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 10.04.2007
Din punctul meu de vedere, topicul poate fi inchis.

Multumesc lui MAK si buntzi :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate