Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Cate puncte vor face echipele romanesti in Cupele Europene?

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

Poll: Cate puncte adunam la coeficientul de tara? (66 member(s) have cast votes)

Punctele finale, dupa impartirea la nr. de echipe calificate

  1. sub 2 puncte coeficient (14 votes [21.21%])

    Percentage of vote: 21.21%

  2. intre 2 si 4 puncte coeficient (26 votes [39.39%])

    Percentage of vote: 39.39%

  3. peste 4 puncte coeficient (26 votes [39.39%])

    Percentage of vote: 39.39%

Vote Guests cannot vote

#19
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Eu n-as baga mana in foc ca Vasluiul se va califica in cupa UEFa, mai ales daca vor avea de jucat cu belgienii de la Cercle Bruges. Oricum, de altceva am intervenit: cum poate Rapidul sa faca, te citez: un egal si o infrangere CU CALIFICARE?!? Ar fi ceva unic in istoria fotbalului.
Performanta Stelei in turul preliminar va depinde foarte mult de echipa cu care va cadea la tragerea la sorti. Nu-i vad facand egal+victorie cu Atletico Madrid sau alt adversar de calibru asemanator.

#20
aardei

aardei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.05.2008

View PostKoShiMin, on May 31 2008, 02:12, said:

Eu n-as baga mana in foc ca Vasluiul se va califica in cupa UEFa, mai ales daca vor avea de jucat cu belgienii de la Cercle Bruges. Oricum, de altceva am intervenit: cum poate Rapidul sa faca, te citez: un egal si o infrangere CU CALIFICARE?!? Ar fi ceva unic in istoria fotbalului.
Performanta Stelei in turul preliminar va depinde foarte mult de echipa cu care va cadea la tragerea la sorti. Nu-i vad facand egal+victorie cu Atletico Madrid sau alt adversar de calibru asemanator.
Salut,
O observatie corecta. Am vrut sa spun o victorie si o infrangere cu calificare.
In Intertoto se poate intampla orice, Cercle Bruges poate sa si nu se califice pentru turul cu Vaslui.
Oricum din punct de vedere strict matematic, ar fi mai bine ca Vasluiul sa nu se califice. Eu sper totusi sa ajunga in UEFA, ca sa vad cat mai multe meciuri romanesti "europene".

#21
Deeia

Deeia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 03.06.2008
Steaua va lua cele mai multe, ca de obicei, iar CFR Cluj ... poate va face doar 2-3 la urmatoarea intalnire  pe teren propriu cu vreo echipa din liechtenstein in cupele europene...
asta pentru ca cu cipriotii super necunoscuti au luat-o cu 1-3 acasa  :lol:  :lol:

e rusinos faptul ca o echipa absolut penibila cum este CFR Cluj a furat titlul de campioana

#22
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
Stau si ma gandesc, oare cum arata frustratii astia de pe forumuri care se ascund dupa nick-uri de gen feminin??
Apar ca ciupercile dupa ploaie, cand ti-e lumea mai scumpa, acum in prag de campionat european postand aceleasi aberatii cu furturi si conspiratii ca personajul de mai sus, cand de fapt ar trebui sa fim toti uniti si sa ne gandim ca Radoi va juca impreuna cu Cristea, Sapunaru, Stancioiu sub acelasi echipament!

Wake up stelisti frustrati... dati dovada ca sunteti romani si poate sustineti echipa nationala macar din fata televizorului, ca pe stadion am vazut ca ati fost multi de tot... :death:
Poate, se mai gandeste "marele profesor" Piturca sa mai aduca echipa nationala si in "provincie", nu numai in capitala "granzilor"... :death:
Dar, asta e alta discutie...

#23
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2007
Mda asa e. Am ramas surprins cand am vazut ca abia 4 mii de oameni au fost la un meci al nationalei. In CJ, TM, Piatra-Neamt, Craiova erau stadioanele pline

Insa piturca ii duce doar in ghencea :death:

Sunt convins ca de se juca pe Giulesti era plin

#24
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

View Postraul07, on Jun 3 2008, 22:46, said:

Mda asa e. Am ramas surprins cand am vazut ca abia 4 mii de oameni au fost la un meci al nationalei. In CJ, TM, Piatra-Neamt, Craiova erau stadioanele pline

Insa piturca ii duce doar in ghencea :death:

Sunt convins ca de se juca pe Giulesti era plin

Da sigur, chiar de era plin tot 4 mii de oameni erau pe Giulești. Și stai calm că nu venea lumea oricum, nu dați repede vina pe Ghencea, dați vina pe București, că de era să vină lumea, venea și în regie, pe stadionul lui Sportul.

Uweman, a jucat România, nu Steaua, în caz că ai uitat. Ce treabă au suporterii steliști cu naționala?

#25
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2007
din cate stiu io  Ghencea ii situata undeva la periferia capitalei.  Cata lume crezi ca intr-o sambata cu vreme frumoasa  are chef sa mearga pana acolo

Edited by raul07, 04 June 2008 - 13:56.


#26
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006

View Postdrushk, on Jun 4 2008, 00:05, said:

Uweman, a jucat România, nu Steaua, în caz că ai uitat. Ce treabă au suporterii steliști cu naționala?


Corect, a jucat Romania... a jucat in capitala Romaniei, care da echipele numite granzi, uefantastice si mai stiu eu cum...

S-a vazut cat se omoara bucurestenii cu iubitul nationalei si chiar ma intreb de ce se mai complica astia de la federatie atat sa programeze meciuri ale nationalei in Ghencea.... doar pentru orgoliul lui Piturca?
Pentru ca se vede clar, suporterii altor echipe nu vin in Ghencea, iar ca sa spui ca ai cel mai mare stadion si cei mai multi suporteri mi se pare o exagerare extrema, in conditiile in care tribunele sunt goale.

S-a vazut cati au fost si la meciul campionilor si in Sampion Lig cand a jucat Steaua si mai ales acum cu nationala ;) , cand era frumos chiar sa fie stadionul plin... m-am uitat la Franta - Columbia si erau 80.000 de francezi care cantau marseilleza... sublim.

Corect, a jucat Romania, dar daca mergea nationala la Timisoara nu erau 80 % din spectatori suporterii lui Poli?

Eu asta vreau sa spun, ca astia din Bucuresti se bat cu pumnul in piept ca fac si dreg si cand e vorba de nationalism, uita subit de fotbal.
Si mai zicea unu' ca ardelenii iti vorbesc de sus si se cred mari si tari...
Dar, bine ca au fost 30.000 la meciul cu CFR... asta ramane reperul pentru 2008! :death:

Edited by Uweman, 05 June 2008 - 08:13.


#27
vladamoh

vladamoh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 15.01.2008
Pai cred ca faptul ca au fost 30.000 la meciul cu CFR spune destule despre numarul de suporteri ai Stelei.  :D Sa nu uitam ca totusi, mai peste tot prin tara, Steaua are multi sustinatori (si multi oameni dornici sa vada echipa asta - vezi care e cea mai urmarita echipa de fotbal, atat pe stadion cat si la TV). Ca sunt multi care vin doar la meciurile "tari", asta e altceva, probabil ca la suporteri in adevaratul sens al cuvantului diferenta intre Steaua si alte echipe nu e atat de mare.

Totusi, nu mai aduceti in discutie numarul spectatorilor la meciurile din UCL din Ghencea. Nicaieri in Romania nu ar fi fost altfel. Voi credeti ca pe alte stadioane ar mai fi venit atata lume la meciurile alea cand, dupa ce trecuse primul an, cu entuziasmul de a vedea pe viu echipe ca Real, Lyon sau altele la fel, meciuri pentru care suporterii au scos bani buni din buzunar, vine anul urmator, cu echipa care joaca slab dar cu preturi mai mari? Cate orase din tara ar aduna 30.000 de oameni pe un stadion care sa dea pe un bilet preturi de la 50 euro in sus? Apropo, daca acum Steaua e scoasa din Cupele Europene de UEFA si Rapid merge in locul ei, sa zicem ca se califica in grupe. Unde vor juca meciurile? La Piatra Neamt? Cati suporteri credeti ca vor fi pe stadion atunci daca nu se pun preturi de Liga 1? Sa vedeti ce puhoi de lume va fi daca pretul biletului la peluza va fi 100 lei.

Nationala si-a cam pierdut publicul in Bucuresti. Indiferent pe ce stadion s-ar juca. Exceptand meciurile tari, cand vin multi suporteri si din provincie, in Bucuresti nu va mai avea multa vreme de acum inainte prea multi suporteri pe stadion. Totusi, uitati-va, de exemplu, la nationala Italiei. Si ea are meciuri in care nu umple stadioanele, si la ei unii jucatori sunt huiduiti pe unele stadioane doar fiindca sunt de la echipa "adversa" pe plan local. In plus, si ei prefera sa joace pe stadioane ale unor echipe mai micute, mai ales meciurile cu echipe mai slab cotate. Oare de ce? Treburile astea nu se intampla doar la noi.

Oricum, in ceea ce priveste meciul de acum cu Muntenegru, am inteles (si daca e asa eu sunt de acord cu decizie) ca s-a ales Bucuresti pentru a evita deplasarea lunga in alta parte, care ar fi dus la o oboseala suplimentara.

#28
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005
Uwe, nu compara Timișoara cu București. Normal că la Timișoara ar fi fost plin stadionul cu timișoreni, dar la București e altă treabă. La Timișoara este o singură echipă, la București sunt cel puțin 3, mai mari...

În orice oraș din provincie stadionul ar fi fost plin, dar și la orice stadion din București nu erau mai mulți decât în Ghencea. Haideți să nu mai confundăm atât naționala cu cluburile și să fim puțin mai solidari. Avem un Euro unde trebuie să demonstrăm enorm de multe și trebuie să ne concentrăm pe el.

#29
Alin-Steaua

Alin-Steaua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.07.2008
Cred ca cu putzin noroc vom strange peste 4 puncte, dar echipele trebuie sa munceasca din greu pentru asta.

#30
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
2-4 puncte coeficient.Echipele romanesti sunt capabile si de mai mult insa.

#31
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View Postmattbaker, on Jul 13 2008, 09:13, said:

Echipele romanesti sunt capabile si de mai mult insa.
Oare?

#32
SuperG

SuperG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.07.2008
Nu stiu daca e bine sa vorbim de puncte inca, mai bine sa vedem daca se califica in vreo grupa, unde sa poata face puncte :D

#33
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Eu sunt destul de increzator ca vom face o figura frumoasa in Cupele Europene in acest an. Clasamentul all-time al campionatelor care ne claseaza pe locul 25 (din cate mai tin eu minte) nu reflecta realitatea. Avem echipe puternice, care s-au intarit in acest an. Atat echipele din Bucuresti, cat si Timisoara si Urziceni.

#34
aardei

aardei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.05.2008
UPDATE
In acest moment avem 7 participante in cupele europene, record pentru Romania:
Cfr Cluj si Steaua in CL
Rapid, Dinamo, Unirea Urziceni, Poli Timisoara, Vaslui in UEFA.
Pana acum avem 3 puncte (bonusul de intrare in Liga al CFR) / 7 echipe = 0.428 puncte
Primele care joaca sunt Steaua si Vaslui in ultimul tur preliminar al CL, respectiv UEFA. In tururile preliminarii, victoria valoreaza 1 punct, iar egalul 0.5. Daca Steaua se califica primeste de asemenea cele 3 puncte bonus.

#35
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Din pacate recordul asta nu este de bine, pentru ca punctele pe care nu le vom strange se vor imparti la 7 (cred ca se pune si daca este in ultimul tur preliminar Vasluiul, ca ea e singura care nu se poate califica in primul tur al unei cupe europene)

#36
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Vasluiul e in turul 2 al cupei UEFA, deci trebuie sa treaca de 2 echipe ca sa ajunga in grupe. Daca s-ar califica Steaua, Dinamo, Rapid si inca o echipa sau mai mult in grupele competitiei in care joaca, ar fi perfect. :D

Edited by SoR!n, 28 July 2008 - 17:46.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate