Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 

Placa de sunet

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
andimiroiu

andimiroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 530
  • Înscris: 31.07.2006
Mi-am cumparat Geniusu 5.1 5005 de 3 zile..si vreau sa-mi cumpar o placa de sunet (momentan stau p onboard..si vreau cv mai puternic)...dar e o problema..eu am o placa de baza intel http://www.intel.com/products/motherboard/Dp965lt/index.htm si un tv tunner winfast TV 2000 XP..faza e ca placa mea de baza nu are Line In pe placa ca sa pot baga firul audio(un fir cu 4 pini prin care intra sunetul din tv tunner in placa de baza) din tv tunner...si l-am taiat si am pus l un capat un jack 3.5 si l am scos inafara si l am bagat in ala albastru de la placa audio onboard (LINE IN)..si acum cand vreau sa ma uit l tv tre sa selectez line in de la sounds de jos de langa ceas...acum ca am si sistemu nu am cum sa ma uit l tv tunner si sa ascult l sistem pt ca wooferu are intrare pe ala albastru care era ocupat de tv tunner...intrebarea mea este urmatoarea: Ce placa audio sa-mi cumpar astfel incat sa aibe audio in si sa conectez firul acela cu 4 pini din tv tunner direct p placa in interior..sa nu mai fiu nevoit sa o leg afara in ala albastru l onboard?...daca nu am fost prea exact va rog sa mi ziceti k mai incerc o data:D

Editat de andimiroiu, 07 mai 2008 - 19:17.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.778
  • Înscris: 08.12.2006
Poți să-ți iei orice placă de sunet, lași tunerul pe onboard ;)

#3
andimiroiu

andimiroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 530
  • Înscris: 31.07.2006

 antinari, on May 7 2008, 22:44, said:

Poți să-ți iei orice placă de sunet, lași tunerul pe onboard ;)
m-am gandit si la faza asta...dar nu o sa fie nevoie sa selectez din control panel placa default onboard sau aya pt sistem ca sa pot auzi:-?...aici e buba..

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.778
  • Înscris: 08.12.2006
Nu ai setare din softul tunerului?

#5
andimiroiu

andimiroiu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 530
  • Înscris: 31.07.2006

 antinari, on May 8 2008, 00:26, said:

Nu ai setare din softul tunerului?
ba da merge sa selectez ce placa vreau eu...dar cand selectez placa audio default ca se se auda sistemul...cealalta onboard e dezactivata cred si nu mai merge sa o folosesc pt tunner...nu sunt sigur...sau se dezactiveaza decat din bios...in fine o sa vad eu..ms pt ajutor   :coolspeak:

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.778
  • Înscris: 08.12.2006
Debifează Use only default devices :)

Fișiere atașate



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate