Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum va arata viitorul?

Saptamana de lucru de sase zile i...

Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice
 Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...
 Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...
 inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10
 

Nokia 5800 XpressMusic

- - - - -
  • Please log in to reply
12284 replies to this topic

#11233
Sogardel

Sogardel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 06.05.2007

View Postuhd13, on 15th February 2011, 15:36, said:

am instalata pe telefon versiunea 51.0.006. am incercat cu nokia pc suite, nokia ovi suite si cu nokia software updater sa ajung la versiunea 51.2.007, si imi scrie in programele enumerate anterior ca nu e nici o versiune disponobila.
pe nokia.ro arata 51.0.006, iar pe nokiausa.com 51.2.007? care e "schema" la carepe mine nu ma duce capu? :rolleyes:

Daca beneficiezi de wireless poti updata foarte simplu.
tastesi *#0000#  dai optiuni, Check for updates, yes si acolo o sa iti spuna daca sunt versiuni disponibile.

E cel mai rapid update posibil :D Dar asta doar daca ai wireless.
Bafta

iepurasule cum tastez si eu *#0000# sau orice alt cod pe F&S^6 ? :)   Dialer nu imi permite asa ceva :D
Mersi

#11234
gigibecali200

gigibecali200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 14.11.2008
am o problema cu styus ul care nu vrea sa mai stea la locul lui sub nici o forma. curand am sa l pierd.
exista posibiltiatea sa l readucem in conditiile initiale,sa stea la locul lui fix si nemiscat ?
(except : super glue, aruncare, etc )  :rolleyes:

#11235
ioddrine

ioddrine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 09.02.2010

View Postgigibecali200, on 16th February 2011, 08:38, said:

am o problema cu styus ul care nu vrea sa mai stea la locul lui sub nici o forma. curand am sa l pierd.
exista posibiltiatea sa l readucem in conditiile initiale,sa stea la locul lui fix si nemiscat ?
(except : super glue, aruncare, etc )  :rolleyes:
probabil ai patit ce am patit si eu. ti s-a rupt un piciorus mic de plastic de pe carcasa care statea in dreptul unui sant mic de pe varful stylus-uli. eu cand m-am uitat era rupt dar nu se desprinsese de tot. Cu rabdare, finete si Picatura l-am repus pe pozitii (piciorusul ala). Nu stiu cat o sa tina dar sta:D vezi daca ai aceeasi problema. Daca nu-l mai ai.. alta carcasa de spate sau lipit definitiv. (cred ca e cam greu sa improvizezi ceva incat sa stea)

#11236
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,902
  • Înscris: 06.01.2008

View Postgigibecali200, on 16th February 2011, 08:38, said:

am o problema cu styus ul care nu vrea sa mai stea la locul lui sub nici o forma. curand am sa l pierd.
exista posibiltiatea sa l readucem in conditiile initiale,sa stea la locul lui fix si nemiscat ?
(except : super glue, aruncare, etc )  :rolleyes:
Incearca metoda sugerata aici. , fiindca e putin mai simpla decat lipit piciorusul inapoi cu superglue, mai ales daca nu ai degete de copil de 5-6 ani.
Eu cu metoda respectiva l-am facut sa nu mai cada, duca ce mi s-a rupt piciorusul.

Edited by Hider141, 16 February 2011 - 13:17.


#11237
gberlog

gberlog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 21.01.2009

View Postgigibecali200, on 16th February 2011, 08:38, said:

am o problema cu styus ul care nu vrea sa mai stea la locul lui sub nici o forma. curand am sa l pierd.
exista posibiltiatea sa l readucem in conditiile initiale,sa stea la locul lui fix si nemiscat ?
(except : super glue, aruncare, etc ) :rolleyes:
Eu am pus pe stylus banda adeziva (scotch) transparenta , subtire.

Attached Files



#11238
ioddrine

ioddrine

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 09.02.2010

View PostHider141, on 16th February 2011, 13:04, said:

Incearca metoda sugerata aici. , fiindca e putin mai simpla decat lipit piciorusul inapoi cu superglue, mai ales daca nu ai degete de copil de 5-6 ani.
Eu cu metoda respectiva l-am facut sa nu mai cada, duca ce mi s-a rupt piciorusul.
Foarte buna metoda asta; am s-o folosesc daca o sa se rupa iar   :D nici eu nu credeam ca o sa reusesc sa-l lipesc. Am folosit o penseta, cu degetele nu aveam nicio sansa ;)

#11239
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,902
  • Înscris: 06.01.2008
Eu nu cred ca aveam rabdare sa-l lipesc. Poate ma enervam si rupeam tot capacul.

#11240
gigibecali200

gigibecali200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 14.11.2008

View Postioddrine, on 16th February 2011, 11:47, said:

probabil ai patit ce am patit si eu. ti s-a rupt un piciorus mic de plastic de pe carcasa care statea in dreptul unui sant mic de pe varful stylus-uli. eu cand m-am uitat era rupt dar nu se desprinsese de tot. Cu rabdare, finete si Picatura l-am repus pe pozitii (piciorusul ala). Nu stiu cat o sa tina dar sta:D vezi daca ai aceeasi problema. Daca nu-l mai ai.. alta carcasa de spate sau lipit definitiv. (cred ca e cam greu sa improvizezi ceva incat sa stea)


da ai dreptate.
am desfacut carcasa , piciorusul e acolo insa e rupt. sta asa agatat.
o sa i dau cu ceva superglue sa vad daca intepeneste la loc.
si sper sa si stea
salutari

#11241
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Salutare tuturor!

1. De ceva vreme Nokia PC Suite imi afiseaza ca exista un update pentru soft, v7.1.6, deschid fereastra de download, selectez Nokia PC Suite si-mi arata ca se downloadeaza update-ul, dupa care nimic. La Help imi arata ca am v7.1.4. Cand rulez din nou aceasta aplicatie, imi apare la loc notificarea cu existenta unei actualizari de software. Unde anume descarca aceste actualizari ca sa le rulez eu sau daca nu, ce anume sa fac? Ovi Suite nu folosesc deoarece imi merge cam greu plus ca nu pot salva mesajele pe calculator.
2. Pe telefon am versiunea 52.0.007 (cred ca este ultima) si de vreo 3-4 luni am parte de urmatoarea problema: cand vreau sa scriu un meaj, la cateva secunde dupa ineceperea redactarii lui, mi se restarteaza telefonul. Alta solutie in afara de un hard reset exista?
3. Aceeasi figura cu stylus-ul am patit-o si eu, cam la un an si jumatate de cand il am si am decis sa nu-l mai folosesc pentru a nu-l pierde, mai ales ca ecranul este rezistiv. Dar voi incerca metoda cu banda adeziva.

Multumesc

#11242
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
Săptămâna asta iese Enigma :) este o relansare , il lansez si "afara"  B)

#11243
gberlog

gberlog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 21.01.2009

View PostLordRevan, on 16th February 2011, 17:53, said:

Salutare tuturor!

1. De ceva vreme Nokia PC Suite imi afiseaza ca exista un update pentru soft, v7.1.6, deschid fereastra de download, selectez Nokia PC Suite si-mi arata ca se downloadeaza update-ul, dupa care nimic. La Help imi arata ca am v7.1.4. Cand rulez din nou aceasta aplicatie, imi apare la loc notificarea cu existenta unei actualizari de software. Unde anume descarca aceste actualizari ca sa le rulez eu sau daca nu, ce anume sa fac? Ovi Suite nu folosesc deoarece imi merge cam greu plus ca nu pot salva mesajele pe calculator.
2. Pe telefon am versiunea 52.0.007 (cred ca este ultima) si de vreo 3-4 luni am parte de urmatoarea problema: cand vreau sa scriu un meaj, la cateva secunde dupa ineceperea redactarii lui, mi se restarteaza telefonul. Alta solutie in afara de un hard reset exista?
3. Aceeasi figura cu stylus-ul am patit-o si eu, cam la un an si jumatate de cand il am si am decis sa nu-l mai folosesc pentru a nu-l pierde, mai ales ca ecranul este rezistiv. Dar voi incerca metoda cu banda adeziva.

Multumesc
1.Exista probleme cu updatarea sau dezinstalarea programului Nokia PC Suite,de aceea au pus la dispoitie Nokia PC Suite Cleaner.Sa salvezi datele personale.
2.Incearca soft reset *#7780# , cod 1234 si eliberarea memoriei.Sterge ce nu mai folosesti.
3.Eu am pus banda adeziva in luna decembrie 2009 si nu m-a dezamagit.Bafta

Attached Files



#11244
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007

View Postgberlog, on 17th February 2011, 01:35, said:

1.Exista probleme cu updatarea sau dezinstalarea programului Nokia PC Suite,de aceea au pus la dispoitie Nokia PC Suite Cleaner.Sa salvezi datele personale.
2.Incearca soft reset *#7780# , cod 1234 si eliberarea memoriei.Sterge ce nu mai folosesti.
3.Eu am pus banda adeziva in luna decembrie 2009 si nu m-a dezamagit.Bafta


Mersi frumos!

#11245
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,902
  • Înscris: 06.01.2008
Si-a pus vreun posesor de 5800 folie de protectie Alien Surface, sau alta folie cu aplicare umeda (spray sau burete umezit) pe telefon? Exista riscul sa mi se arda ceva in telefon chiar daca-l las oprit 12-24 ore dupa ce aplic folia? Ms anticipat de raspuns.

Edited by Hider141, 17 February 2011 - 09:38.


#11246
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010
Salutari

Nu stiu daca s-a mai discutat sau nu, dar fiind ca sunt peste 600 de pagini mi-e imposibil sa le citesc pe toate. Asadar, as dori sa va intreb daca exista vre-un program prin care sa poti viziona televiziune in direct? Aici ma refer la faptul ca tot mai multe televiziuni din Romania transmit on-line, ba chiar mai mult, la unele dintre ele (cum ar fi sport.ro) aud spunand ca: "ne puteti urmari live si pe mobil la adresa www....." Am incercat sa intru pe adresa respectiva, dar imi apare ceva mesaj ca imi lipseste ceva flash player, sau ceva asemanator, fie ca folosesc 3G-ul, fie prin WI-FI. Ceva idei???

#11247
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,902
  • Înscris: 06.01.2008
Cred ca trebuie sa intri cu browserul web default al telefonului ca sa-ti mearga, si inainte de asta trebuie sa intri in meniu la Applications\App. upd. (sau App. update) daca ai meniul in engleza (necesita conexiune la net pentru asta) si sa instalezi de acolo Flash Lite (daca tin bine minte).
Dupa asta ar trebui sa-ti mearga fara probleme cu browserul web al telefonului, la fel ar trebui sa-ti mearga si youtube direct din browser dupa acest update.
L.E. pentru intrebarea mea are cineva raspuns? Please...

Edited by Hider141, 17 February 2011 - 14:44.


#11248
floryn85

floryn85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 02.02.2010

View Postmr_alexino, on 15th February 2011, 17:15, said:

au scos pana la urma swype si in lb romana?
sal De unde ai desc SWYPE ca il vreau si eu pt k nu am reusit inca sa gasesc o aplicatie care sami arata tastatura qwerty mare , si atunci cand tin tel normal .
Da-mi-o si mie daca te rog !

#11249
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009

View Postfloryn85, on 17th February 2011, 15:56, said:

sal De unde ai desc SWYPE ca il vreau si eu pt k nu am reusit inca sa gasesc o aplicatie care sami arata tastatura qwerty mare , si atunci cand tin tel normal .
Da-mi-o si mie daca te rog !

o gasesti pe ovi store e gratis;)

#11250
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,902
  • Înscris: 06.01.2008
Daca tot a venit vorba de swype, merge si in limba romana? Daca merge imi trebuie un product code pentru meniu in romana, sau merge si daca am meniul in engleza?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate