Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Daewoo Cielo 2 a aparut in Rusia!

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
FyZyK

FyZyK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.10.2007
Am un Cielo din '96 cu 270.000 km in bord. In tot timpul asta am schimbat la ea o pompa de benzina, un radiator, un contact, si vreo 2,3 ori butoanele care deschid geamurile + consumabilele. Mentionez ca nu am segmentat niciodata motorul. Vreu sa vad si un Logan ca rezista atata.
Nu va mai plangeti ca nu stiu ce si nu stiu cum. Toate masinile au anumite componenete care is proiectat mai prost si care au o predispozitie mai mare de a se strica. Si eu am vazut unele Loganuri care au diferite probleme pe care eu nu le-am avut niciodata ... dar asta nu inseamna ca is per total is proaste. Nu mai ridicati atat de mult Loganul in slavi. Daca o compar cu Cielo singura diferenta majora ii ca ii mai "tanara". PS: Tabla ii mai proasta ca la Cielo. O sa vedeti in curand.

#20
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Nu e pagina pe sectiunea asta in care sa nu vina vorba de Logan :lol:

#21
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mda.. si se zice ca unii au probleme existentiale cu loganu, cand de fapt tot timpul e adus in discutie de insi care se plictisesc acasa (si nu ma refer la fyzyk)

Edited by romaximusro, 23 August 2008 - 17:53.


#22
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Pacat Cielo 1 produs in Coreea chiar a fost o masina frumoasa si buna din toate punctele de vedere.
A avut si tatal meu un Cielo.

Ar fi frumos sa fie produs un Cielo 2 dar sa fie contiunarea lui nu in genul modelului lansat de rusi care lasa de dorit.

#23
BingoBongo

BingoBongo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 08.01.2006
Si mie mi se pare mai urat decat "originalul" :(

Am calarit si noi in familie un Cielo din 1995 (coreean), 100mii km fara nici un fel de problema (doar tobe, placute de frana, cauciucuri si distributie) si consuma 7-7,5 afara, nici vorba de 10. Mai circula si acum, s-a vandut cu 3300 eur (cumparat cu 10mii USD in 1995). O afacere exceptionala (si dpdv devalorizare si fiabilitate).

#24
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008
numai rusii puteau sa creeze uratenia asta care nici macar nu e noua...e doar un facelift oribil , rusesc si normal o sa fie de proasta calitate daca se va face la ei.

cielo original (o copie fidela a Opel cadet model 1984 parca) e mult mai reusit si mai stilat , iar cele facute de coreeni foarte fiabile.

#25
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

 FyZyK, on Aug 23 2008, 18:21, said:

Am un Cielo din '96 cu 270.000 km in bord. In tot timpul asta am schimbat la ea o pompa de benzina, un radiator, un contact, si vreo 2,3 ori butoanele care deschid geamurile + consumabilele. Mentionez ca nu am segmentat niciodata motorul. Vreu sa vad si un Logan ca rezista atata.
Nu va mai plangeti ca nu stiu ce si nu stiu cum. Toate masinile au anumite componenete care is proiectat mai prost si care au o predispozitie mai mare de a se strica. Si eu am vazut unele Loganuri care au diferite probleme pe care eu nu le-am avut niciodata ... dar asta nu inseamna ca is per total is proaste. Nu mai ridicati atat de mult Loganul in slavi. Daca o compar cu Cielo singura diferenta majora ii ca ii mai "tanara". PS: Tabla ii mai proasta ca la Cielo. O sa vedeti in curand.

Am vazut Logan cu 300k la bord. S-a schimbat in afara de revizii, deci consumabile, o bieleta cand era in garantie. Masina a fost busita in spate la un stop si pe zona respectiva se decojeste vopseau de pe plastic. In rest apa, paie si bataie.
Referitor la topic, Cielo de Romania arata mai bine in opinia mea decat ce au facut astia cu 17 mil de $. In Ro nu cred ca are prea multe sanse.

#26
Zizuu

Zizuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.03.2006
eu am cielo din 2004 is foarte multumit de el. mie nu mi se pare asa oribil cum ziceti voi, cielo "facelift" :). daca ar fi la acelasi pret ca in 2004 si anume 8400Euro, parerea mea ca merita!!

#27
longlaif

longlaif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2008
si eu am un cielo din 96 de coreea si pot sa spun ca merge super, e fiabila si sunt piese ieftine si este rezistenta(am busit-o si eu si tata si sora si pot sa spun ca rezista barile alea fata si spate :thumbup: ) tata are la serviciu un cielo cu 770.000km la bord (serios :naughty: ) si saraca masina merge de rupe pamantul bine interioru e cum e a mai cazut una alta si nu e segmentat motoru asa am inteles.daca fac astia unu cat de cat bun dpdv al sigurantei adica airbag-uri mai multe si sa arate si bine eu zic ca in romania va avea ceva succes, poate se mai satura omu de loganu actual.

#28
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
NU UITA DE PRET, DEGEABA FAC EI TOT CE ZICI TU ACOLO DACA O SA COSTE 12000

LE scuze de caps

Edited by C.F.S., 06 January 2009 - 21:10.


#29
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,745
  • Înscris: 06.07.2005
Fratilor arata ca vechiul cielo !!! Se vede ce imaginatie bogata au rusii. In ce-au investit, in bautura pentru muncitori?

#30
Ioanides001

Ioanides001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 16.08.2007
Hidosica, nimic de zis. Mie imi pare ca astia sunt fani noul Accord :) Blocurile optice seamana oarescum...

Pe bune, de ce sa faci asa ceva?! Nu mai bine un sh? Orice sh, inclusiv un cielo mai vechi de pilda...

#31
flrflr

flrflr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 02.07.2008
Zicea cineva pe aici ca cielo nu e fiabila. Pai ia spuneti voi ce inseamna ca o masina cu 225k km la bord, nemenajata, chiar chinuita as spune, sa nu ceara in 10 ani decat consumabile, un cap de planetara , 2 randuri de bielete si unul de amortizoare(Romania cu drumurile ei)? Nu haleste gram de ulei.....


O fi fiabila? De cielo vorbesc...

Edited by flrflr, 07 January 2009 - 09:35.


#32
nickulnou

nickulnou

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 48
  • Înscris: 04.01.2009
Cielo alea originale au fost bune, trăgeai de ele pe rupte. Mai încolo s-a făcut rabat din păcate și nici acum nu cred că se va mai face calitatea aia.

#33
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

 Genesis, on Apr 5 2008, 00:38, said:

mie unul mi se pare oribila masina in comparatie cu vechiul Cielo. Oare tot asa mult o consuma? Am avut un Cielo in familie, al dracu daca scadea sub 10 extra-urban.

Ciudat , al tau era dereglat, al meu consuma afara 6.7 % si testat de multe ori.

#34
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,844
  • Înscris: 30.01.2006
Nici fostul meu Espero 1.8 nu consuma 10 in afara....

Una peste alta, Cielo facut in Romania, am unu in familie nefolosit prea mult, este dezastruos, Loganul e lux. Insa Cielo vechi, alea din 96 erau lux pe langa Logan, avea un prieten pana acum 2 ani unu si mergea si mai bine ca ala nou cu 10 km la bord, era si mai confortabil, troncanea si mai putin. Si nu glumesc, cand l-am cumparat, acum vreo 3 ani, m-am intalnit imediat cu prietenul meu sa facem schimb de masini vreo 5 km, aluia nu-i venea sa creada ca e mai naspa ca a lui desi e noua. Si eu m-am cam sgariat pe ochi ca am aruncat banii...

modelul asta nou poate o fi mai bun ca cele romanesti, si mai bun ca cele vechi, in cazul asta cam face ceva pe Loganul nostru.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate