Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...
 Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 

suspendare expirata+condus dupa perioada de suspendare(fara permis)=amenda penala?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vonNostrad

vonNostrad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.12.2007
Am permisul suspendat si ma gandeam sa ma duc cu masina sa mi-l ridic. Daca ma opreste politia si nu am permisul la mine primesc amenda contraventionala sau se considera fapt penal?

#2
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,214
  • Înscris: 05.06.2006
Esti sigur ca a trecut perioada de suspendare? Daca te duci la politie sigur ridici carnetul de la ghiseu?
Daca da, atunci iei o amenda pentru neprezentarea actelor, parca 80 de lei si vreo 2 puncte.
Daca nu, dosar penal ce se poate lasa cu inchisoare (cu sau fara suspendare) sau in cel mai bun caz - cu amenda.

#3
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Sfatul meu este sa te duci pe jos.
Practic sanctiunea respectiva nu mai are efect,dar totusi nu ai actele la tine si mai stii peste ce capos poti sa dai?

#4
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Nu e risca.
Mai bine dute cu un prieten si sa conduca el.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate