Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Caut tv out 8800 GTS pentru televizoare normale

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 218
  • Înscris: 21.01.2007
Eu am o mufa cu 7 pini la iesirea din placa, si RGB fire separate la intrare in TV pentru TVurile HDTV. Eu am acasa tv cu tub, care accepta doar SCART sau RCA. Deci nu merge cablul pe care il am eu.
Intrebarea mea este, are cineva cablul care imi trebuie, nu conteaza de unde sunteti, din Romania vreau sa fiti si sa nu mai aveti ce face cu cablul acela si sa fiti dispusi sa il dati.

Postati daca aveti intrebari sau oferte :)

#2
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.175
  • Înscris: 03.01.2007

 Wiz_rares, on Mar 17 2008, 23:18, said:

Eu am o mufa cu 7 pini la iesirea din placa, si RGB fire separate la intrare in TV pentru TVurile HDTV. Eu am acasa tv cu tub, care accepta doar SCART sau RCA. Deci nu merge cablul pe care il am eu.
Intrebarea mea este, are cineva cablul care imi trebuie, nu conteaza de unde sunteti, din Romania vreau sa fiti si sa nu mai aveti ce face cu cablul acela si sa fiti dispusi sa il dati.

Postati daca aveti intrebari sau oferte :)
pai stai asa putin ca probabil ai ceea ce am si eu si altii ....

ai pe langa cele 2 dvi-uri o mufa "mini-din" dar ai un adaptor la ea care in cap se terminca cu o cutiuta .
in acea cutiuta este si un s-video in afara de cele 3 y-Pr-Pb  si la mine pe Pb este trecut si AV deci RCA

ce tre sa faci tu este sa cumperi cablu care la un cap este cu euroscart si la altul sa fie cu s-video si chiar un jack stereo

exista am eu

daca din placa pleaca un mic adaptor cu un cap "mini-din" si la celalalt cap nu are acea cutie , tre sa aibe oricum cateva mufe de conectare printre care si s-video si RCA

GL

#3
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 218
  • Înscris: 21.01.2007
Stiu la ce te referi tu, dar placa mea nu a venit decat cu cablul RGB, fara celalalt. Eu pe ala il caut, cred.

Ce zici tu cred ca arata asa:

[ http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Sources/E/EVGA%208800GTS%20KO%20ACS3/Images/pics/IMG_4714.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Singurul meu cablu de tv out arata asa:

[ http://i172.photobucket.com/albums/w34/Wiz_rares/DSC00015.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Atat a venit cu placa la capitolul tv oout :(

#4
pitus

pitus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 59
  • Înscris: 13.11.2006
eu am ati 3650

cumperi un prelungitor RCA (audio ca ii mai ieftin) il legi la TV si la mufa verde (sau albastra, am gasit pe un forum, eu nam incercat), tv si PC sunt oprite
dai drumu la pc si la tv, tv il pui pe AV
si la mine a mers instant

succes

#5
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.175
  • Înscris: 03.01.2007

 Wiz_rares, on Mar 18 2008, 10:58, said:

Stiu la ce te referi tu, dar placa mea nu a venit decat cu cablul RGB, fara celalalt. Eu pe ala il caut, cred.

Ce zici tu cred ca arata asa:

[ http://www.cdrinfo.com/Sections/Articles/Sources/E/EVGA%208800GTS%20KO%20ACS3/Images/pics/IMG_4714.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Atat a venit cu placa la capitolul tv oout :(
pai si cablul ala negru care este in stanga adaptoarelor dvi  , ce este nu este cumva un s-video ?

ia verifica si pe fiecare mufa din cele 3 , pe rosu , verde , albastru ce scrie ?

#6
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 218
  • Înscris: 21.01.2007
Eu NU am cablul acela negru pentru ca NU  a venit cu placa video. Aia e o poza luata de pe Gugl. Pe firele mele scrie asa:
Rosu - Pr out
Albastru - Pb out
Verde - Y out

#7
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.175
  • Înscris: 03.01.2007
mda atunci se cam complica situatia . iti trebuie un adaptor mini-din 7sau 9 pini , depinde cum ai tu in s-video sau in RCA

nu pot sa cred ca nu ti-a dat cred ca a fost scos intentionat de careva inainte sa ti-o livreze .

#8
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 218
  • Înscris: 21.01.2007
sau cineva care sa aiba adaptorul ala negru si sa fie dispus sa il dea, sa nu mai aiba nevoie de el :(

#9
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 218
  • Înscris: 21.01.2007
Am rezolvat :D Mi-am bagat.... Un prelungitor RCA cu mufa galbena in socketul albastru, ala cu Pb pe el, am vazut intr-o alta carte tehnica pentru un alt GeForce[7100 GS] ca Pb este cu tot cu TV out, si merge :)

Thanks guys:D

Editat de Wiz_rares, 19 martie 2008 - 19:58.


#10
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.175
  • Înscris: 03.01.2007
pai eu ti-am spus ca asa am si de aia te-am pus sa te uiti atent ce scrie pe fiecare si eu tot la fel folosesc dar scrie in loc sa folosesc hd am doar Pb/Av

distractie placuta :D

#11
eddi3thekiller

eddi3thekiller

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 15.12.2009

 Wiz_rares, on 17th March 2008, 23:18, said:

Eu am o mufa cu 7 pini la iesirea din placa, si RGB fire separate la intrare in TV pentru TVurile HDTV. Eu am acasa tv cu tub, care accepta doar SCART sau RCA. Deci nu merge cablul pe care il am eu.
Intrebarea mea este, are cineva cablul care imi trebuie, nu conteaza de unde sunteti, din Romania vreau sa fiti si sa nu mai aveti ce face cu cablul acela si sa fiti dispusi sa il dati.

Postati daca aveti intrebari sau oferte :)

am si eu o problema
am o mufa tv out din care ies 4 alte mufe rosie galbena verde si alvastra.
as dori orice fel de adaptor
poate sa fie sa iasa in scart sau in rca sau in hdmi sau chiar in mufa de monitor nu conteaza am toate aceste intrari la tvul meu doar ca nu stiou ce sa caut . ma puteti ajuta?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate