Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Probleme laptop toshiba a200

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alexjones

alexjones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 26.05.2006
De abia am cumparat un toshiba a200 si am pus xp pe el(a venit cu vista instalat). La un interval de 1-2 minute se blocheaza fara vrun motiv anume, ledul de la hdd ramane f mult aprins sau licareste f rpd cand se intampla asta. Chestia asta dureaza vreo 10 secunde asa si se repeta la 1 minut si ceva. Pe langa ca e f stresant nu pot sa fac prea multe la calc.

A mai avut cinva probleme de genul asta?
E ceva software sau hardware?

#2
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View Postalexjones, on Mar 10 2008, 20:31, said:

De abia am cumparat un toshiba a200 si am pus xp pe el(a venit cu vista instalat). La un interval de 1-2 minute se blocheaza fara vrun motiv anume, ledul de la hdd ramane f mult aprins sau licareste f rpd cand se intampla asta. Chestia asta dureaza vreo 10 secunde asa si se repeta la 1 minut si ceva. Pe langa ca e f stresant nu pot sa fac prea multe la calc.

A mai avut cinva probleme de genul asta?
E ceva software sau hardware?

Eu am un Toshiba A200-1AX. Am instalat pe el de aprox. o luna xp-ul si merge foarte bine. Nu cumva sa ai probleme cu hardiskul, bad-uri ceva.
Stiu ca simptomul asta l-am avut pe un desktop, problema a fost la hardisk.

#3
alexjones

alexjones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 26.05.2006

View PostBogdani, on Mar 10 2008, 20:42, said:

Eu am un Toshiba A200-1AX. Am instalat pe el de aprox. o luna xp-ul si merge foarte bine. Nu cumva sa ai probleme cu hardiskul, bad-uri ceva.
Stiu ca simptomul asta l-am avut pe un desktop, problema a fost la hardisk.
La asta ma gandesc si eu, sa nu am ceva hardware related, hardisck , ram sau eu mai stiu ce...

#4
paperboy

paperboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 28.10.2004
Toshiba a nu are suport special pentru XP... sunt Pro VISTA... faza cu XP-ul e foarte urata... nu exista drivere, trebuie sa faci un update de bios samd... dar nu inteleg ce aveti cu vista, il am de 4 luni si zboara... si eu am tot un A200-1ZF parca...

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,232
  • Înscris: 08.12.2006
se poate sa fie o incompatibilitate intere vreun driver si vreo componenta, un driver nu e la locul lui.
Aparatul a fost conceput sa functioneze bine cu Vista, daca te plangi ca nu merge bine XP-ul pe el, asta nu e vina producatorului laptop u-lui....e traba ta ta daca vrei alt sistem de operare, el ti l-a dat cu o licenta OEM de vista si cu toate driverele compatibile cu Vista, deci nu ai de ce sa te legi de aparat...

#6
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
am luat un Notebook Toshiba Satellite A200-23K a venit cu vista preinstalat...am inceput sa instalez programe pe el...si la adobe premier pro 2.0 imi tot da eroarea ca nu utilizez ca un adminsitrator al lui...si colac peste pupaza incepuse procesorul sa lucreze la caapcitate maxima sum 100 % nu cobora, am inceput sa dezinstalez din programele instalate si...a disparut cd-rom-ul....efactiv nu il mai arata ca si cum nu ar fi instalat, insa daca ii dau sa faca update de driver imi spune ca este instalat ultimul.

pana la urma pt vista ar trebui fosolosite versiuni speciale de premier, winamp...etc?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate