Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...
 

"improvizatie" Genius 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

 antinari, on Mar 11 2008, 17:19, said:

Răspunsul se leagă, oarecum, de subiectul topicului, în sensul că este despre impedanța incintelor acustice. Subiectul topicului însă este altul, citește titlul și primul post. În acest caz, mă văd nevoit să repet, relevantă este impedanța nominală și nu impedanțele la care vor ajunge acele boxe la care se referă inițiatorului topicului îm anumite momente, în funcție de ce frecvențe intră în ele. Asta pentru că aceleași variații ale frecvenței (nu identic dar pe undeva în aceeași plajă probabil) apar și la boxele pe care dorea să le înlocuiască. După cum spuneam, dacă dorești doar să-ți etalezi cunoștințele încearcă să o faci on topic, dacă nu găsești un topic cu subiectul respectiv poți să faci unul.

Nope! Cu aparatul de 8lei va masura aceeasi "impedanta nominala", dupa care va face legaturile la "scula", care va lua foc in cel mai rau caz. Vezi ca pentru asemenea sfaturi preiei garantia in cazul cazurilor si nu cred ca mai dureaza mult pina vor simti pe pielea lor binevoitori ca tine ce inseamna cind ia foc casa altuia. In UE cam asa merg treburile :)

Apropo ai ramas fara argumente de o tot bagi pe aia cu off topicul ...de la ovreme?

#20
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,766
  • Înscris: 08.12.2006

 vata_pa_batz, on Mar 11 2008, 17:36, said:

Nope! Cu aparatul de 8lei va masura aceeasi "impedanta nominala", dupa care va face legaturile la "scula", care va lua foc in cel mai rau caz. Vezi ca pentru asemenea sfaturi preiei garantia in cazul cazurilor si nu cred ca mai dureaza mult pina vor simti pe pielea lor binevoitori ca tine ce inseamna cind ia foc casa altuia. In UE cam asa merg treburile :)
Nu e cazul.

 ice187, on Mar 6 2008, 20:34, said:

pana la urma le-am conectat , n-a iesit fum ...

 vata_pa_batz, on Mar 11 2008, 17:36, said:

Apropo ai ramas fara argumente de o tot bagi pe aia cu off topicul ...de la ovreme?

Nu, avertismentul de a se posta on topic se referea la respectarea unor reguli general acceptate pe acest forum. Nu consider necesare alte argumente în discuția on topic. Am sperat că nu va fi cazul aplicării unei sancțiuni, se pare că am greșit.
Repet rugămintea de a se păstra sensul topicului, pentru a nu fi necesară aplicarea de sancțiuni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate