Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

Show Pe Fotodigital

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
parerea mea sincera poate ar fi mai bine sa nu o zic ca sa nu supar pe nimeni.
totusi o sa o rezum la 3 cuvinte: "boys with toys". nu e cu referire doar la una din tabere ci la ambele.
se pot scrie randuri intregi cu puncte rele si bune atat despre FD cat si despre SP.
nu stiu daca are sens atata suparare.
e bine ca sunt pareri divergente si ca se discuta, dar parca e prea mare inversunare, lucru care de cele mai multe ori nu duce la nimic bun.
credeti ce vreti, dar zic ca nu are sens sa  :argue: si  :boxing: cand se poate si  :cheers:

#38
zzz

zzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 03.08.2002
Corect, eu oricum zic ca s-au mai lamurit niste probleme.

Oricum, cu aceasta ocazie am descoperit aceasta sectiune a forumului SP de care nu stiam, constatand ca este o activitate intensa aici, multe lucruri laudabile (intalniri, concurs, galerii), se vede ca exista pasiune si pasionati.

Edited by zzz, 28 September 2004 - 02:46.


#39
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
am o intrebare. tot nu m-ai lamurit ce intelegeti voi prin fotografia de arta (de fapt mir trebuia sa raspunda la asta).

#40
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

zzz, on Sep 28 2004, 01:01, said:

....
Pe primul se pot posta orice fel de imagini, iar pe al doilea incercam sa promovam fotografia de arta, nu prin cenzura, ci prin autocenzura si moderare (daca e cazul).
....

<{POST_SNAPBACK}>


Si dupa umila dumneavoastra parere ati reusit sa promovati "fotografia de arta"?? Daca da atunci dati-mi 5 exemple (cu link) de fotografii existente pe acel site si care se pot chema, oriunde in lume, Fotografii de Arta.

Astept raspuns, Nashu'

#41
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
pai nashule, pai ar fi fotografiile matale.. si mai cautam inca 2 :D.
A, mai am eu una pe FD. A lu' altfel nu erau de arta si i le-au sters asa ca mai luam una de la Aurel. Gata!

Edited by mr.fred, 28 September 2004 - 11:30.


#42
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

mr.fred, on Sep 28 2004, 12:27, said:

pai nashule, pai ar fi fotografiile matale.. si mai cautam inca 2 :D.
A, mai am eu una pe FD. A lu' altfel nu erau de arta si i le-au sters asa ca mai luam una de la Aurel. Gata!

<{POST_SNAPBACK}>


??? care ale mele ca nici nu exista. Si eu chiar eram curios sa aflu catre ce stil de "fotografie de arta" au cotit-o realizatorii acelui site. E clar ca stilul de fotografie de arta promovat de Artphoto nu e genul lor.

B,N'

PS la care fotografie a lui RA te referi? da si tu un link ... si apropos de RA, imaginea lui de la concurs merita premiul 1  :coolspeak:

#43
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
cum ma nashule, rusinica. Pozele tale sunt pe prima pagina la FD. S-a confirmat faptul ca esti artisit. Felicitarile noastre.
sa fi citit zzz thread-ul asta si sa fi descoperit ca o parte din colaboratori nu stiu ce e aia arta?

Edited by mr.fred, 28 September 2004 - 12:11.


#44
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

mr.fred, on Sep 28 2004, 12:57, said:

cum ma nashule, rusinica. Pozele tale sunt pe prima pagina la FD. S-a confirmat faptul ca esti artisit. Felicitarile noastre.
sa fi citit zzz thread-ul asta si sa fi descoperit ca o parte din colaboratori nu stiu ce e aia arta?

<{POST_SNAPBACK}>


:cursing: Iar eu am sa le cer sa le stearga! Sunt un tip foarte evlavios dar nu-mi plac POMENILE ... sa fie sanatosi cu siturile lor, care are Nashu' unde sa se expuna  :naughty:

#45
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
:nonobad: batty boy nashule. asa iti arati aprecierea fata de o comunitate care te apreciaza?  :puke:

#46
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

altfel, on Sep 28 2004, 13:31, said:

:nonobad: batty boy nashule. asa iti arati aprecierea fata de o comunitate care te apreciaza?  :puke:

<{POST_SNAPBACK}>


:lol: pai la mine zice altfel:

Attached Files

  • Attached File  mail.jpg   215.17K   40 downloads

Edited by nanashu, 28 September 2004 - 13:46.


#47
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004

nanashu, on Sep 28 2004, 12:49, said:

PS la care fotografie a lui RA te referi? da si tu un link ... si apropos de RA, imaginea lui de la concurs merita premiul 1  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>


Saru'mana nashule pt. aprecieri.  :peacefingers:
Cat despre fotografii postate pe FD cu pretentii de arta, singura care imi vine in minte din portofoliul meu este asta.

#48
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

Rigid Aurel, on Sep 28 2004, 15:33, said:

Saru'mana nashule pt. aprecieri.  :peacefingers:
Cat despre fotografii postate pe FD cu pretentii de arta, singura care imi vine in minte din portofoliul meu este asta.

<{POST_SNAPBACK}>


Ei lasa acuma, ca doar esti constient ca esti bun, nu trebuie sa-ti mai spun si eu. Mie mi-a atras atentia asta: http://www.fotodigit...o.php?foto=1032 dar eu o stiu de pe badorgood ... ai numarul de telefon al "modelului" ... sau e de inchiriat ori oferit la vinzare, ori imi poti spune de unde pot cumpara si eu citeva bucati?

Mie si asta: http://www.fotodigit...o.php?foto=1561 imi pare foarte "artistica" mai ales daca este sa fie desaturata si data print pe o hartie metalica.

B,N'

PS ref la siteul in cauza am vazut un fapt foarte imbucurator acolo, si anume ca sunt tot mai multe fete care fac Fotografie ... daca asta e cumva meritul respectivului site.

#49
zzz

zzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 03.08.2002

nanashu, on Sep 28 2004, 12:22, said:

Si dupa umila dumneavoastra parere ati reusit sa promovati "fotografia de arta"?? Daca da atunci dati-mi 5 exemple (cu link) de fotografii existente pe acel site si care se pot chema, oriunde in lume, Fotografii de Arta.

Astept raspuns, Nashu'

<{POST_SNAPBACK}>


Cele 5 link-uri cerute:

http://www.fotodigit...to.php?foto=521

http://www.fotodigit...to.php?foto=902

http://www.fotodigit...to.php?foto=361

http://www.fotodigit...o.php?foto=1628

http://www.fotodigit...o.php?foto=1892

#50
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

zzz, on Sep 28 2004, 16:37, said:


E OK. Eu am vazut (si) altele. Pacat ca din cele 5 exemple date de dumneavoastra 3 (Mircea, NarcisVirgiliu si Sotir) sunt profesionisti (spun pacat caci ma incinta ideea sa descopar ca ati dat de noi talente)

Eu as scoate din enumerarea de mai sus fotografia asta: http://www.fotodigit...o.php?foto=1628 (pe motiv de sa zicem prea multa inspiratie :))
si as baga-o pe asta: http://www.fotodigit...to.php?foto=520

Merci, N'

#51
zzz

zzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 03.08.2002
Daca ai vazut ca sunt minim 5, de ce mi-ai mai cerut sa dau linkuri?  :)

Sotir nu este profesionist. Site-ul este deschis oricum si profesionistilor pentru ca ei sa poata sa-i comenteze pe amatori.

Oricum, vad ca ai ales o imagine care mi-a placut si mie (vezi comentariul) :) .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate