Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Echipamente vechi la RCS - o arta

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postonlyone, on Mar 9 2008, 04:41, said:

Nu este niciun monopol decat poate prin faptul ca ofera ce altii nu pot sa ofere. In rest alternative exista dar la viteze mai mici si tarife putin mai mari.
Cine nu s-a abonat pana acum la RDS internet mai poate sa astepte putin si o sa aiba o conexiune broadband prin 3G, in colturile unde nu se poate ajunge prea usor cu infrastructura clasica. Desigur la tarife ce vor lasa concurenta fara cuvinte.
Deci in concluzie: echipamente noi.
Stiam ca asta e adevaratul scop al retelei 3G RDS nu o simpla retea de voce de pe urma careia sa scoata 2 banuti. Preturile sunt de la sine inteles la RDS  :lol:

derfuhrer2007
- La net, cel putin aici, exista concurenta - ai 1 din 4 sanse sa fii la RDS. Chestia e ca sunt singurii care ofera totul la pachet

#38
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Eu când am făcut contract cu RDSul, când am ajuns acasă am constatat că nu merge modemul primit. M-am dus la sediu, era stricat transformatorul de la modem. L-au schimbat, și au recunoscut că sunt echipamente folosite aduse la încetarea contractului. Oricum dacă mă uit la modemul meu e jalnic, firele ce vin de la alimentare în spate e îndoit fieru ala nici nu se mai înșurubeaza bine. Asta e deh... La Romtelecom dupa ce am reziliat contractul am păstrat modemul, pe care l-am șters de praf și l-am bagat în cutiuța lui fiindcă nu mai am ce face cu el. Chestia cu echipamente folosite și care nu merg e din partea mea UN MARE MINUS AL RDS-RCS pe lângă cozile de la ghișeuri și managementul deplorabil. Și totuși am de la ei Cablelink cu tv, digi-mobil... și mai nou DIGI Tv Pt 2 tvuri pe care o să-l duc la țară. Deci pot să spun că tarifele compenseză minusurile de mai sus.

Edited by koss_x_treeme, 13 January 2009 - 16:46.


#39
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Eu din cate stiu, RCS & RDS se obliga sa ofere in custodie echipamente care sa functioneze conform cerintelor tehnice si ofertei, iar frumusetea exterioara sau faptul ca acestea se dau noi, nu se dau noi sau sunt refurbished, nu sunt stipulate in contract. Tie ti se ofera un serviciu, un echipament in custodie, iti merge bine ... nu iti merge ... iti dau alt echipament care functioneaza. Altfel renunti la serviciile lor daca nu iti functioneaza, ma gandesc eu. In orice caz, mie RDS-ul mi-a oferit doua telefoane mobile, un telefon fix, si toate au fost impecabile, inclusiv modem-ul Cablelink care l-am avut nou. In cazul meu, nu s-a pus aceasta problema.

Edited by puiulnoptii, 21 January 2009 - 08:51.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate