Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.
 

Vacanta activa vs vacanta cu leneveala

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,645
  • Înscris: 20.10.2006
Prefer o vacanta activa, sa nu stau locului decat cat dorm. Nu imi pot explica motivul pentru care as merge undeva sa dorm, cand la fel pot dormii si acasa.

#20
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,117
  • Înscris: 07.07.2006
Pentru ca acasa e cald, poluare, zgomot, peisaje urite, familiare si "undeva" poate sa fie racoare, liniste, aer curat, peisaje frumoase, un loc nou etc. astfel incit sa te odihnesti numai bine.

#21
the_guardian

the_guardian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 12.05.2006
Eu prefer o vacanta in care sa lenevesc(odihnesc),sa ma plimb pe munte,sa admir peisajele si sa vizitez cat e de vizitat in zona respectiva.Neaparat sa fie o zona mai uitata de lume.Cred ca e o chestie de gust pana la urma.Aruncati o privire pe ultima mea destinatie pe http://turismro.blogspot.com  .

#22
adrian19

adrian19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.07.2007
Personal, detest vacantele in care toate vin gata facute. Tu doar trebuie sa-ti misti burta in locatia respectiva (nu mai zic ca tre sa te ajute $$$$$$$). Din acest motiv prefer sa merg la munte. Dar prin a merge la munte nu inteleg a sta intr-o pensiune sau nu stiu ce statiune montana. Simt nevoia de miscare, iar parcurgerea unui traseu montan imi reinnoieste pofta de viata. Apreciez totul la munte, vremea care se schimba una, doua, dificultatea unui traseu, oamenii ce-i intalnesc acolo (mai putin cei cativa cocalari ce merg cu muzica la maxim si arunca gunoaie pe unde apuca :death: bun ca dintrastia la munte avem putini sau chiar deloc :D)
In final, fiecare alege ce-i place, insa celor care sufera de "lene acuta" le recomand sa-si regandeasca strategia de viata ;)  Mai ales in vacante!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate