Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Ati Radeon x1650 PRO vs. Nvidia 7300 GT

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007

View Postn0sf3raTu007, on Feb 7 2008, 22:15, said:

ms frate =)) tare faza cu sarma si clestele :)) am auzit ca se incalzeste in draci...dar si acum tot racire pasiva am la placa video asa ca sunt invatat:)) . E bine ca are mufa molex  ^_^ dar asa fiind curios ce sa fac cu sarma sa leg cooleru pe langa placa video sau cum?:D lamurestema mai bine ca sa stiu ca o fac si pe asta nu-ti fa griji=))

imi pare rau pentru calitatea pozelor, dar asta e ceea ce trebuie sa faci. placa urca la peste 70'C in idle, chiar si cu un airflow foarte bun.
ulterior am pus pe ea un antec tricool de 8cm si pe langa ca e dead silent, nici nu mai sare de 60'C in load. de OC, eu i-am dat 530mhz pe core si 1050mhz pe memorii.

Attached Files



#20
n0sf3raTu007

n0sf3raTu007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.06.2007

View PostAde_Dear, on Feb 8 2008, 14:11, said:

imi pare rau pentru calitatea pozelor, dar asta e ceea ce trebuie sa faci. placa urca la peste 70'C in idle, chiar si cu un airflow foarte bun.
ulterior am pus pe ea un antec tricool de 8cm si pe langa ca e dead silent, nici nu mai sare de 60'C in load. de OC, eu i-am dat 530mhz pe core si 1050mhz pe memorii.
Gata am inteles :D Ms mult ;)

#21
madalyn1993

madalyn1993

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2009

View Postn0sf3raTu007, on 7th February 2008, 22:15, said:

ms frate =)) tare faza cu sarma si clestele :)) am auzit ca se incalzeste in draci...dar si acum tot racire pasiva am la placa video asa ca sunt invatat:)) . E bine ca are mufa molex  ^_^ dar asa fiind curios ce sa fac cu sarma sa leg cooleru pe langa placa video sau cum?:D lamurestema mai bine ca sa stiu ca o fac si pe asta nu-ti fa griji=))

am si iop o ati x1650 series si se incalzeste in draci si unele jocuri imi merg in reluare........s nush dak are senzor sa indice temp k cu everestu numi arata....dak stie cineva ce sai fack...help me

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate