Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

siemens me45 de la eurogsm

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003
MI-am luat acum doua zile un siemens me45 de la eurogsm....chestia nasoala e ca eu l-am luat ca nou dar de fapt el nu era deloc nou...avea tipla pe ecran dar, se vedea ca irda era putin zgariata...in el imi arata ca s-au transferat cam 8kb prin gprs si avea deja un profil de gprs de la o firma:pannon wap????
cel de acolo mi-a spus ca e posibil ca telefonul sa fie adus de afara dintr-un magazin in care a stat in vitrina si de acolo zgarieturile....cand am ajuns acasa am observat ca nici macar incarcatorul nu este unul original...cred ca am facut o greseala cumparand telefonul asta de la ei dar eram prea disperat si nu mai voiam sa mai caut altul...stie cineva ce se intampla cu firma asta care ia telefoane furate cred...si le vinde ca si noi????sunt singurul care a patit-o???apropo: cam cat trebuie sda tina bateria la un astfel de telefon ca sa stiu si eu macar daca a fost folosit mult...

#2
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Uita-te in primul rand la registrul de apeluri.Pannon ins Ungaria, e adus de pe prepaid si decodat. Poti sa ceri incarcator original si unul nou. Ameninta-i ca te duci la protectia cumparatorului pt ca tel nu este pt piata romaneasca. Are limba romana? E obligatoriu..printre altele. Daca e folosit asta e motiv de dat inapoi si luat altul. Din pacate, e si vina ta-un tel nou se vede ..si unul folosit, la fel.

#3
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003
limba romana o are.....sincer imi este greata sa ma apuc cu ei....drumuri multe pe caldura asta...si poate nu o sa ajung la nici o intelegere...tel vad ca merge bine...ramane de vazut cat tine bateria...cred ca o las asa...oricum e bine de stiut ca EUROGSM SUNT NISTE TEPARI!!! Mai am o intrebare: am bagat tel pe vissie si acolo e o optiune care iti traduce informatiile din cc monitor....imi spune ca bateria a fost incarcata de <8 ori...(asta dupa ce l-am incarcat si eu) sa inteleg ca nu e prea folosit nu???stie cineva din cat in cat citeste programelul asta(din 2 in 2 incarcari sau 4 din 4??)

#4
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Din pacate euroGsm ca si alte firme de gen ce au preturi mult sub piatza...folosesc mult piatza gri!

#5
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003
aiwaman stiu ca te pricepi la me45 spune-mi si mie te rog daca in vissie imi arata <8 la baterie..inseamna ca tel a fost fol mult???eu l-am incarcat odata (ciclu complet, adica l-am lasat sa moara) si m-a tinut 4 zile cu 45 min vorbite si ceva gprs....e bine sau trebuia sa tina mai mult?

#6
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
E bine ...adica acel 8 e asa estimativ poate fi probat de 8 ori sa vada cineva ca merge si incarcarea
Da a tinut normal ...posibil sa tina si 5zile uneori...!

#7
Sioux

Sioux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.01.2004
urat din partea lor ca fac asemenea lucruri....urat ca au inceput sa faca ce fac cei de la ULTRAPRO in domeniul GSM

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate