Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

ce trebuie sa faci cand iti vine parintele in casa?

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#1
szv

szv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 05.10.2007
niciodata nu am fost prea credincios si sincer sa fiu nu stiu daca eu cred sau nu in dumnezeu,dar nu vreau sa vorbim despre asta aici .
in urma cu doar 5 minute stateam pe internet cand pe cineva sunand disperat la usa .
ma duc . nici nu deschid bine usa si imi intinde o mana  cu un obiect in casa ......... :angry2: :angry2:
cu putin inainte sa ma enervez de insistenta  si avantul in apartamentul meu observ ca e o icoana  si cand deschid usa mai bine un preot.
"a..da.......stiti ..eu.......apartament inchiriat.."
"nu e nimic inchina-te"
sa nu spun  ca in timpul asta toti vecinii aveau usele deschise si ma urmareau cu zambetul pe buze.
am sarutat icoana dupa care nu am stiut ce sa fac..mi-era oarecum sa ii spun . asteapta parinte sa-ti aduc bani cu toate ca se vedea in ochii lui ce astapta .si...am bagat coada intre picioare ..si i-am spus sec "multumesc  :lol: ' dupa care m-am grabit sa inchid usa pentru ca erau toti vecinii carora le-am creat numeroase probleme si m-am certat  de nenumarate ori .nu de alta dar eram cam multi... :rolleyes:
ce ar fii trebuit sa fac eu in mod normal ? sper ca anul viitor. marog.. cand trebuie sa mai vina parintele pe acasa, niciodata nu am stiut . sa stiu ce sa fac.  :rolleyes:

#2
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
ii dai 2 suturi in cur si il dai afara

#3
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Faci ca mine : te cauti prin buzunare si-i dai ce banuti gasesti. Acum cateva zile i-am dat 11 lei si un post-it pe care am apucat sa il trag din mana.

#4
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
in primul rand n-ar trebui sa te certi cu vecinii
in al doilea rand n-ar trebui sa deschizi usa fara sa stii cine e, daca era un criminal in serie politicos
in al treilea rand bani nu se dau decat daca vrei, parintele nu obliga
in al patrulea rand indiferent daca esti in gazda, chirie, proprietate, biserica e aceeasi, reprezentantii sai la fel si crucea tot aia e.
la tine acasa, de unde esti tu, in cati ani ai tu, n-a mai venit parintele cu craciunul sau boboteaza ?

#5
szv

szv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 05.10.2007

 avramseby, on Dec 20 2007, 16:45, said:

ii dai 2 suturi in cur si il dai afara
sa stii ca la ce parere am eu despre preoti data viitoare s-ar putea sa-i dau mai multe .
dar nu-mi mai da idei. invata-ma cum sa trec cu bine peste momentele astea . :rolleyes:

#6
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
ii dai ortu.

#7
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
sunt unii preoti care vin doar pentru bani. iti zice acolo 3 bla bla-uri si apoi sta ca milogu'. unii din ei chiar iti spun, in caz ca le dai prea putin, ca mai trebuie ceva...

#8
alex_5kg

alex_5kg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 07.07.2007
La mine vine preotul incasa si il conduc catre icoana "principala" si dupa ce isi face el treaba ii dau banii lui si ajutorului...cat poti ;)  si ii saruti si crucea  etc :)

#9
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Eu zic sa asteptam raspunsul lui Mosotti.

Pana una alta, macar a cantat live sau a fost playback?????

#10
szv

szv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 05.10.2007
ce face parintele cu banii primiti ? ii foloseste in scopuri caritabile ?  sau isi construieste o alta vila ?

#11
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006
Eu unul m-am lăsat de mult de pupat cruci și icoane. Cine știe cine a pus botul pe ele inaintea mea :rolleyes:

#12
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
eu mai bine nu le deschid...

la mine la bloc au obiceiul si pun anunt...cu data la care vine si ora aproximativa... e bine ca de obicei imi gasesc de lucru prin oras la ora aia.

odata insa... n-am avut ce-i face...stiam cam la ce ora tre' sa vina...si am plecat cu cainele....si m-am intors cam dupa 1,5-2 ore...ma gandeam ca scap...
cand intru in bloc toti mosii si babele (majoritari pe scara) pe la usi....dezamagiti...offf...ca am crezut ca e popa...ca daca l-am vazut afara pe popa...ca daca l-am vazut pe la alt bloc... zic...asta e...n-am scapat.
ajung la usa, deschid si intru in casa sa aduc un lighenas sa-l spal pe caine pe labute....
cand ies din nou la usa...popa...doar ce urca (stau la ultimul etaj..si incepuse de sus in jos)....a trebuit sa-l las in casa...timp in car emi-am vazut de treba cu stersul cainelui..
a iesit din casa fara sa-l bag in seama...i-am multumit si asta a fost tot...nu i-am dat nici un ban...

cand i-am povestit lu' maicamea nu ia-m dat nimic...era sa ma dea pe usa afara.... :)

Edited by bubalus, 20 December 2007 - 17:19.


#13
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
varianta zaoanu meu: ii spui ca esti musulman si ii inchizi usa in nas.
varianta tata: il primesti, il lasi sa cante, ii dai o hartie de 50 de lei (noi) si astepti restul... sigur ca da. A plecat popa mai rapid ca o racheta, nici buna ziua n-a mai spus.
varianta mama: daca esti frumos imbracat il lasi sa-si faca numarul, daca nu, te faci ca nu esti acasa (asta presupune ca te uiti sa vezi cine-i la usa)

#14
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

 bubalus, on Dec 20 2007, 17:17, said:

eu mai bine nu le deschid...

a iesit din casa fara sa-l bag in seama...i-am multumit si asta a fost tot...nu i-am dat nici un ban...

poi vezi

de aia te curentezi la masina

#15
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Îl întrebi în ce problemă a venit.  O să răspundă că cu botezu'.  Îi zici că n-ai copil mic și închizi ușa.

#16
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

 bubalus, on Dec 20 2007, 14:17, said:

la mine la bloc au obiceiul si pun anunt...cu data la care vine si ora aproximativa...
Poză făcută azi la intrarea în bloc.

Attached Files



#17
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 12.03.2003
E bine ca la tine e tot textul tiparit. La mine orele sint completate cu pixu' :-)...

#18
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
il intrebi unde in biblie a zis cristos sa umble popii cu el insusi mic lipit pe o cruce, ca sa-l pupe toti dubiosii si mai ales unde a zis ca popii pot primi bani din utilizarea neautorizata a imaginii suferintei mintuitorului

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate