Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.

Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat
 Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 

Acer p630

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
am achizitionat de curand un acer p630...si as vrea sa stiu dak pot sa`i pun i-go...pt k hartile pt el sunt f scumpe....dak stie sa`mi zica cineva...are windows ce 5.0

#2
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postbillyboy, on Dec 11 2007, 23:43, said:

am achizitionat de curand un acer p630...si as vrea sa stiu dak pot sa`i pun i-go...pt k hartile pt el sunt f scumpe....dak stie sa`mi zica cineva...are windows ce 5.0

un kitt de Mio sau iGO pentru PNA!

#3
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
un kit de i-go 2006 plus gasesc....si pt pna...dar vreau sa stiu sigur k se potriveste la windows ce 5.0 pe care il are acer....dak cumva nu merge cum revin la copilot 6....versiunea actuala de soft....

mi`ar conveni in mod deosebit i-go...am gasit si harti...dar vreau sigur sa stiu k merge..rezolutia e km ciudata...480 x 272...deci dak stie cineva sigur k ar merge i-go..sincer nu as vrea sa il stric...:|

#4
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
daca nu ai mai facut niciodata asa ceva, mai bine lasa-l cum e!
de mers, merge (iGO PNA 480x272) dar trebuie sa ai un pic "mina facuta"!

#5
tudor.rata

tudor.rata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.05.2007

View Postbillyboy, on Dec 12 2007, 00:43, said:

am achizitionat de curand un acer p630...si as vrea sa stiu dak pot sa`i pun i-go...pt k hartile pt el sunt f scumpe....dak stie sa`mi zica cineva...are windows ce 5.0

Da, in mod sigur se poate face, dar nu e asa de simplu, in primul rand ca partitia pe care trebuie pus e ascunsa, si mai sunt si alte probleme, dar... da, se poate.

#6
Body1982

Body1982

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2011

View Posttudor.rata, on 30th June 2008, 08:19, said:

Da, in mod sigur se poate face, dar nu e asa de simplu, in primul rand ca partitia pe care trebuie pus e ascunsa, si mai sunt si alte probleme, dar... da, se poate.
Am un Acer P630 si de cateva zile ma tot chinui sa instalez IGO dar ma lovesc de problema cu fisierele ascunse ale programului COpilot... Nu pot dezinstala sub nicio forma, am incercat si cu unlocker dar degeaba... NU buteaza de pe card! Te rog ajuta-ma daca stii alte proceduri deoarece am citit pe forumuri ca se poate dar nimeni nu a fost explicit, toate raspunsurile au fost evazive sau de genul ”Las-o balta”... Multumesc mult de tot!

#7
rocrysty

rocrysty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.05.2012

View PostBody1982, on 7th March 2012, 16:02, said:

Am un Acer P630 si de cateva zile ma tot chinui sa instalez IGO dar ma lovesc de problema cu fisierele ascunse ale programului COpilot... Nu pot dezinstala sub nicio forma, am incercat si cu unlocker dar degeaba... NU buteaza de pe card! Te rog ajuta-ma daca stii alte proceduri deoarece am citit pe forumuri ca se poate dar nimeni nu a fost explicit, toate raspunsurile au fost evazive sau de genul ”Las-o balta”... Multumesc mult de tot!
Sincer nu cred ca poate sa buteze de pe card... unde cum am facut eu (la inceput) si a mers: Downloadezi (si executi de pe PC) programul urmator: download
PNA-ul trebuie sa fie conectat la PC prin active sync
cauti linia [HKEY_LOCAL_MACHINE], intri in ea, acolo cauti [init] si dai click pe ea

ATENTIE MARE AICI:
Modifici "Launch55"  sa fie "explorer.exe"  in loc de "welcome"

DOAR linia asta.

Dupa aceasta dai un soft reset (cred ca e butonu ala mic de jos. daca nu il vezi va trebui sa desfaci GPS-ul si il vei gasi sigur. ATENTIE!! daca desfaci aparatul sa NU ii scoti bateria sub nicio forma.)
Daca mai e ceva, scrie pe forum si am sa incerc sa te ajut.
Eu am facut prostia sa modific si altceva in speranta ca il fac sa buteze de pe card si am stricat PNA-ul. nu se mai conecteaza la computer.
Ma chinui sa gasesc un ROM pentru resoftare.

Daca are cineva ROM pentru Acer p610 / 630 rog sa il uploadeze.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate