Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Theo Rose x Domino x Alessandra -...

R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...
 Senzori de miscare aprind lampile...

Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...
 Portretul combinatorului la tiner...

Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...
 Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 

Acoperire Digi.Mobil.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
30124 replies to this topic

#20413
zzzttt9

zzzttt9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 01.10.2015
@DIGI HELPER, am facut o sesizare cu nr. 2443329092 privind probleme cu internetul pe 3g atat in 900 cat si in 2100, link cu poze aici https://imgur.com/a/Q5VLC
Este vorba de strada Padin (Piata Flora) si imprejurimi din Cluj-Napoca, cartier Manastur. Problema este ca pe 3g viteza la internet este execrabila, 0.94 mbps download si 0.54 mbps upload, deabea se incarca o pagina web, iar in speedtest.net deseori primesc eroarea "network comunication issues''. Am monitorizat zona ocazional de mai bine de o luna de zile, deci nu este o intamplare, sigur sunt ceva probleme aici. Pe 4g este ok acolo unde e semnal. Nu am mai intalnit in tot Clujul o asemenea problema pe 3g. Telefonul pe care il folosesc are procesor mtk si pot alege frecventa manual pe care sa fie conectat insa degeaba pentru ca orice antena din aceasta zona pe 3g are aceleasi probleme de mai sus.

#20414
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
O sa primesti raspuns ca site-ul bate bine si ca tu ai echipamentul invechit sau cu probleme Posted Image , daca mai faci 2-3 o sa recunoasca ca au probleme Posted Image)).

P.s Stiu din propria experienta.



Pentru cei care verifica site-urile , verificati daca nu cumva 4217 sau 4218 este undeva intre Braiesti (IS) si Goesti (IS) ,  mi-a zis cineva (din RCS&RDS)....

Edited by Gotyc, 05 September 2017 - 21:21.


#20415
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
Sunt în Statele Unite, unde am roaming de la Digi. Nu asta e important ci ca ambele retele partenere(AT&T si T-Mobile) pe 3G sunt cu mult mai slabe atat ca acoperire cat și ca viteza, asa ca cei care se plâng de Digi 3G, exista si mai rau, mai ales în Statele Unite care sunt o tara mult mai dezvoltata ca noi. În schimb românii au pretenții sa aiba semnal si în scoarta pământului sa traga torrente..

#20416
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,450
  • Înscris: 26.04.2016
Bai, cum se face ,dar cum romanul pleaca pe afara cum devine mare cunoscator in toate, judecator etc.

#20417
zzzttt9

zzzttt9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 01.10.2015

View PostGotyc, on 05 septembrie 2017 - 21:18, said:

O sa primesti raspuns ca site-ul bate bine si ca tu ai echipamentul invechit sau cu probleme Posted Image , daca mai faci 2-3 o sa recunoasca ca au probleme Posted Image)).

P.s Stiu din propria experienta.



Pentru cei care verifica site-urile , verificati daca nu cumva 4217 sau 4218 este undeva intre Braiesti (IS) si Goesti (IS) ,  mi-a zis cineva (din RCS&RDS)....

suntem cel putin 2 cu digi si pe langa telefonul folosit in teste mai am 2, asa ca nu e scuza, nu s defecte toate 4, imi zicea un prieten ca sunt zone probabil mai la  margine de oras unde semnalul tinde spre 0, eu nu am gasit deocamdata.

ca idee in aceaasi zona (piata flora) si la orange sunt ceva probleme (3g), insa la ei macar merge netu mai slab, dar merge

Edited by zzzttt9, 06 September 2017 - 08:10.


#20418
Murdock'

Murdock'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.09.2006
Pe 3g ai maxim teoretic 21.6 mbps. Daca pe aceeasi celula sunt 15 utilizatori in acelasi timp, poti face si tu o socoteala. Pe UL e si mai interesant.

#20419
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,369
  • Înscris: 16.04.2014

View Postzzzttt9, on 05 septembrie 2017 - 20:51, said:

@DIGI HELPER, am facut o sesizare cu nr. 2443329092 privind probleme cu internetul pe 3g atat in 900 cat si in 2100, link cu poze aici https://imgur.com/a/Q5VLC
Este vorba de strada Padin (Piata Flora) si imprejurimi din Cluj-Napoca, cartier Manastur. Problema este ca pe 3g viteza la internet este execrabila, 0.94 mbps download si 0.54 mbps upload, deabea se incarca o pagina web, iar in speedtest.net deseori primesc eroarea "network comunication issues''. Am monitorizat zona ocazional de mai bine de o luna de zile, deci nu este o intamplare, sigur sunt ceva probleme aici. Pe 4g este ok acolo unde e semnal. Nu am mai intalnit in tot Clujul o asemenea problema pe 3g. Telefonul pe care il folosesc are procesor mtk si pot alege frecventa manual pe care sa fie conectat insa degeaba pentru ca orice antena din aceasta zona pe 3g are aceleasi probleme de mai sus.

Salut. Sesizarea a fost preluata, in momentul de fata situatia este verificata, iar in cel mai scurt timp posibil se va reveni cu raspuns.

#20420
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,248
  • Înscris: 07.08.2003

View PostGotyc, on 22 august 2017 - 22:39, said:

Nu e problema ca asa arata si la Motca (IS) , Targu Frumos, si in unele locuri prinzi semnal de la concurenta, e ceva normal :))

La Motca, spre Pașcani,  semnalul variază între praf și deloc

#20421
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View Postdaniel28, on 07 septembrie 2017 - 12:18, said:

La Motca, spre Pașcani,  semnalul variază între praf și deloc


E din cauza padurii si din cauza "rromilor" ca au case mari pe acolo si mna.. in loc sa puna site-ul "201384" langa cel existent mai sus de la alti operatori , au optat sa-l puna in vale.. daca il punea pe deal aveam semnal ,asta este , vorbim in punga:)

#20422
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,389
  • Înscris: 02.06.2005

View Postvince085, on 06 septembrie 2017 - 00:07, said:

Sunt în Statele Unite, unde am roaming de la Digi. Nu asta e important ci ca ambele retele partenere(AT&T si T-Mobile) pe 3G sunt cu mult mai slabe atat ca acoperire cat și ca viteza, asa ca cei care se plâng de Digi 3G, exista si mai rau, mai ales în Statele Unite care sunt o tara mult mai dezvoltata ca noi. În schimb românii au pretenții sa aiba semnal si în scoarta pământului sa traga torrente..
Pai tu compari suprafata SUA cu a Romaniei? Sau densitatea populatiei din state in anumite zone? Am inteles esti in state, wow...

#20423
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,001
  • Înscris: 01.02.2010

View PostGotyc, on 07 septembrie 2017 - 12:28, said:

E din cauza padurii si din cauza "rromilor" ca au case mari pe acolo si mna.. in loc sa puna site-ul "201384" langa cel existent mai sus de la alti operatori , au optat sa-l puna in vale.. daca il punea pe deal aveam semnal ,asta este , vorbim in punga:)

Ar cam trebui facut ceva cu semnalul din zona. Nici Cristesti, Timisesti si chiar Targu Neamt nu stau extraordinar la capitolul semnal Digimobil. Desi am sesizat ca ceva antene sunt la intersectia de la Cristesti spre raul Moldova. Insa...banuiesc ca nu sint ale Digi.

#20424
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Sunt in Cristesti antenele DIGI , iar la intersectie e Vodafone cu Orange parca si sus pe deal langa Cristesti Telekom.
Da mna

#20425
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,001
  • Înscris: 01.02.2010
Si degeaba sunt acolo daca nu "bat"decat pe deal la stana, si nu se vede in semnalul telefoanelor abonatilor.

#20426
razvan79george

razvan79george

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 16.07.2006
Salut poate sa-mi spună cineva cărui operator ai aparțin aceste antene? Pe traseul Deva-Simeria-Orastie-Sebes-Sibiu-Medias-Sighisoara în fiecare statie CFR și nu numai,se lucra la montarea antenelor...pe stâlpii existenți deja.

Attached Files



#20427
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt ale CFR. https://en.wikipedia.org/wiki/GSM-R

#20428
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Date:
Attached File  data.gif   400.65K   198 downloads


Voce:
Attached File  GIFMaker.org_iEyZPr.gif   294.25K   189 downloads

#20429
dan2014sv

dan2014sv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 24.07.2014

View PostGotyc, on 08 septembrie 2017 - 22:27, said:


Ce colorată e. Zici ca e Orange acoperirea, dar pe alta culoare.

#20430
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,450
  • Înscris: 26.04.2016
Imi pare rau sa o spun dar e trasa rau de tot harta aia.
Ma refer la zona mea.
Eu cred ca daca puneau piloni un pic mai inalti poate o aveau mai buna acoperirea dar asa niste stalpi de 20 m cel mult ....nu prea bat antenele alea chiar daca e 3G pe 900.

Edited by mariusr1976, 09 September 2017 - 15:12.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

8 user(s) are reading this topic

0 members, 8 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate