Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 

Constanteni, ne combinam ?

- - - - -
  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#19
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Si uite replica la 2

Attached File  02.jpg   295.93K   78 downloads

#20
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006

View PostSemper Pri, on Dec 4 2007, 01:45, said:

Te referi la asta

Attachment DSCF1238a.jpg
sau la asta?!?

Attachment DSCF1262a.jpg



LE: Acum am vazut ce naspa sunt. M-am grăbit.... Ignorați calitatea.


Wow, ce "pattern" misto are masina aia.... :lol:
Se pare ca voi ati avut locatii mai interesante fata de noi, cei din Bucuresti....

#21
zerillos

zerillos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 28.05.2007
Daaaa.....exact la asta ma refeream .... cica noroiul pastreaza lucrurile mai mult timp !!! :)))

#22
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Fiind panoramă industrială HDR-izată nu știam la care topic se incadrează și... dacă tot e de la ieșirea asta...  :rolleyes:

Cantina Nr.3 Midia
Attached File  cantina_nr3_midia_01_800x330_hdr2_rama.jpg   302.64K   100 downloads

Edited by Semper Pri, 04 December 2007 - 18:41.


#23
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006

View PostSemper Pri, on Dec 4 2007, 18:40, said:

Fiind panoramă industrială HDR-izată nu știam la care topic se incadrează și... dacă tot e de la ieșirea asta...  :rolleyes:

Cantina Nr.3 Midia
Attachment cantina_...dr2_rama.jpg

:coolspeak:

#24
MicPitic

MicPitic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 18.07.2007
NU stiu ce am pierdut,huh?
Am aflat ceva ceva
Uite o poza cu tine prins in flagrant

Attached Files



#25
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostSemper Pri, on Dec 4 2007, 18:40, said:

Fiind panoramă industrială HDR-izată nu știam la care topic se incadrează și... dacă tot e de la ieșirea asta...  :rolleyes:

Cantina Nr.3 Midia
Attachment cantina_...dr2_rama.jpg

ce sa mai zic bai nene? super  :coolspeak:

ala esti tu cu tunul? :P

#26
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,249
  • Înscris: 21.08.2003

View PostSemper Pri, on Dec 4 2007, 01:45, said:

Te referi la asta

Attachment DSCF1238a.jpg
sau la asta?!?

Attachment DSCF1262a.jpg



LE: Acum am vazut ce naspa sunt. M-am grăbit.... Ignorați calitatea.

....ha,ce intamplare eram chiar la ferma din apropiera la un gratarel,daca stiam veneam cu un atv si va rezolvam...ati luat-o exact pe panta cea mai  mare,trebuia sa veniti pe langa eoliana ;))
Sunt interesat,anuntati-ma va rog si pe mine data viitoare,stiu locatii mult mai interesante !

Edited by cristian_sen, 04 December 2007 - 21:04.


#27
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Ribozom - 10q

MicPitic - imi place gâsca din tren. Seamănă cu Gerthrude din Nils Holgerson  :lol:
Aaaaa! Ai model release pt aia?!?  :naughty:

shobi - nu recunosc nimic. Nu folosesc pocnitori gen cameră cu Super CCD HR care nu filmează direct pe DVD. Nu am "tun" (ăla cred că e fotoșopat). Nu am dosar la DNA.  :lol:

cristian_sen - pe la eoliană am fost. zerillos a avut neinspirata idee de a-i păsa de "roțile" lui. Noi am continuat cu alte "roți" in varianta slide at full power  :lol:


L.E. De fapt.... recunosc.. Gâsca este accesoriu la tun. Mă ajută la cadrare și focus. Mereu măcăne la mine: "FII ATENT!... Mai la stânga!  Bagă zoom! AȘAAA!... Focalizează! FO-CA-LI-ZEA-ZĂĂĂĂ!... AZI!!!!..... Auzi!?! Ne mișcăm și noi mai cu talent?!?"

Edited by Semper Pri, 04 December 2007 - 22:08.


#28
MicPitic

MicPitic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 18.07.2007
Tre sa recunosc,nu am hartii la mana pe tema asta.
Poate fac rost la urmatoarea intalnire a "constantelnilor" (daca o sa mai fie asa ceva) :unsure:
Publicul e anemic pe aci
Am aflat de faza cu masina de duminica seara cand am fost sa iau pozele de la Iliuta
NU inteleg faza cu gasca  :helpsmilie:

#29
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Attached File  2007_1202photosession0007mi.jpg   180.28K   54 downloads

#30
zerillos

zerillos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 28.05.2007

View Postcristian_sen, on Dec 4 2007, 21:02, said:

....ha,ce intamplare eram chiar la ferma din apropiera la un gratarel,daca stiam veneam cu un atv si va rezolvam...ati luat-o exact pe panta cea mai  mare,trebuia sa veniti pe langa eoliana ;))
Sunt interesat,anuntati-ma va rog si pe mine data viitoare,stiu locatii mult mai interesante !

Da-ne cateva exemple !!!... fa-ne curiosi si sa ne dorim o alta intalnire !!!!

#31
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,249
  • Înscris: 21.08.2003

View Postzerillos, on Dec 5 2007, 00:01, said:

Da-ne cateva exemple !!!... fa-ne curiosi si sa ne dorim o alta intalnire !!!!
Acum ca m-ai intrebat chiar nu mai stiu ....in tema de mai sus recomand plaja de la Vadu,mult mai izolata deci cu ceva salbaticiuni (pasari,mistreti,bursuci) plus cateva barci si bordeie lipovenesti (propietarii fac parte din prima categorie)...daca e rost de plimbare ar mai fi Histria spre Enisala cu padurile din jud Tulcea,peisaje pitoresti cu apeducte si drumuri intortocheate dar cam distruse,se poate face in aceesi zi si Cheile Dobrogei (pana anul trecut cu vizita la Colelia) ...alt traseu de 1 zi: istoricele Adamclisi,Manastirea Sf Andrei ,Manastirea Dervent ,Ostrov-Silistra ,traversare Bg si intrare in Ro pe la Negru Voda sau Vama Veche.Bine,acum pe vremea asta nu stiu cat de tentante sunt traseele de mai sus dar intodeauna ramane alternativa socializarii prin vreo dugheana de fitze la un schimb de pareri foto si nu numai...
Adevarul e ca nu s-a stiut de intalnire,cred mai gaseam pe moment amatori,eu unul am citit dar am crezut ca ramane in oras....

Edited by cristian_sen, 05 December 2007 - 20:09.


#32
zerillos

zerillos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 28.05.2007
Pai daca faci o deplasare mai lunga trebuie sa pui la punct niste detalii ... asa cum spui tu sunt multe locatii...in delta, muntii dobrogei, bulgaria, spre ostrov, etc .... dar nu poti face decat ceva organizat cat de cat (cati sunt, ce masini vin, cat costa, etc). Putem sa ne intalnim in Cta si sa mergem in imprejurimi .... altfel, trebuie putina organizare...

Edited by zerillos, 06 December 2007 - 11:31.


#33
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,249
  • Înscris: 21.08.2003

View Postzerillos, on Dec 6 2007, 11:30, said:


Mda,asa este,ai dreptate,dar eu personal nu ma pot erija in organizator decat pentru mine si cei din masina mea ,pe restul nu-i pot forta daca nu vor sau nu pot veni...de aceea insist ca sa vina toata lumea cu masinile,in caz ca se strica preteneala fiecare sa plece unde vrea...in principiu se discuta  inainte si ramane la seriozitatea fiecaruia daca vine sau nu.
Costurile nu-s prea mari,in afara de combustibil pentru care ne intelegem,fiecare isi plateste consumatia ...eu decat am propus niste trasee mai lungi pentru ca am vazut ca ar fi rost de plimbare,sunt verificate personal dar e nevoie de o zi plina,lunga,de vara,tinanad cont ca se fac in jur de 3-400km + timpul necesar vizitarii/pozarii locatiilor respective...pentru cateva ore raman obisnuitele parcuri Tabacarie,port Tomis sau un tur de statiuni,cel mult Corbu/Vadu...pentru Delta trebuie minim 2 zile,intr-o zi nu se poate face decat o plimbare la una din pensiunile din Semidelta la un bors si o saramura (Grindul Lupilor sau Donavat,poate chiar Gura Portitei)...tot o zi  pentru zona Ostrov-Lipnita-Canaraua Fetii ( vechea albie a Dunarii ,plina de grote,epave si ...cobre) iar pentru Bulgaria iarasi o zi lumina,au peisaje interesante mai ales pe coasta,dar nu am oprit niciodata la poze,probabil as avea mai mult curaj daca am fi mai multi...in fine,idei ar fi multe,nu trebuie decat sa ne sincronizam programele  ;)

#34
zerillos

zerillos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 28.05.2007
Vin sarbatorile si lumea e prinsa cu treburi .... dar la anu' poate in primul sau al doilea weekend, ne combinam la o intalnire ...

#35
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006

View Postzerillos, on Dec 9 2007, 20:44, said:

Vin sarbatorile si lumea e prinsa cu treburi .... dar la anu' poate in primul sau al doilea weekend, ne combinam la o intalnire ...
De Sf. Ion?!?  :lol:

#36
zerillos

zerillos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 28.05.2007
Merge si de Sf. Ion .... poate vine si vreun sarbatorit .... el da berea si noi il poznam  :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate