Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

Conteaza aparatul?

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
uite aparatu o sa conteze maine la mine.
ma duc la raliu onestiului si o sa ma duc tot cu pentax si mi-e frica sa nu mi se-ntepe autofocusu. sper sa fie lumina ca sa pot si eu sa scot ceva.
lumina adica soare.
wish me luck

#38
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 12.03.2003
@altfel: i wish you luck!

si eu sint fan pentax intr-o lume de Canon...

#39
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,145
  • Înscris: 12.06.2004
Altfel, pai exista si focus manual... :P Cu AF-ul Pentax-ului nu stiu cat de bine te poti descurca, pp. ca n-ai totusi un aparat mai rasarit (gen MZ-S :D ). Ca pe aparatele astea mai slabe e suficient de bun ca acum eu sa umblu sa repar ME Super-ul meu cel "nou"... ca de, are vizor ca lumea.

#40
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
stie predictive autofocus pentachele...
in afara de conditiile alea slabe de lumina cand se intepa in draci s-a tinut bine.
la masina care venea din viteza din fata mea cica reusea sa focalizeze. dracu stie acu ce a facut el... ar fi pacat ca din 4 filme sa nu-mi iasa nimic.
in weekend sper sa am pozele scanate.

#41
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
uite ma altfe ca se pot face poze bune si cu sapuniere. un exemplu aici. Si tu care vroiai sa dai mii de coco pentru scule de auto/moto.

#42
CrissX

CrissX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 19.05.2004

Rigid Aurel, on Oct 8 2004, 15:41, said:

Evident ca exista si multi neaveniti cu super-aparate si cu rezultate sub-mediocre. Avem si dintre membrii de pe acest forum exemple de dat, dar nu vreau sa fiu rau. ;)

<{POST_SNAPBACK}>



Te obsedeaza intr-adevar acest lucru. Nu exista nimeni care sa-ti aline durerea asta de pe suflet: ca unii au aparate bune si fac poze proaste :) :lol:  :lol:  :lol:
Esti rau..  fara a vrea sa fii, e un soi de invidie care te roade..  explica-te, sau termina odata pentru totdeauna cu replicile si cu exemplele astea.
Aici e si vina celor care au aparate mai rasarite, si le puna la semnatura..  ca sa moara Nea Aurel fotograful de invidie  :lol:

Conteaza ce aparat ai, ai vrea sa-l ai pe cel mai bun,  dar cel mai bun este cel pe care ti-l permiti. Aici e treaba cu "haina face sau nu pe om".

#43
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Nu ma obsedeaza, iar de invidie nu poate fi vorba din moment ce am exact ceea ce mi-am dorit, iar in scurt timp o sa fiu posesorul unui 20D si a inca 2 obiective L. Foloseam exemplul doar pt. a-mi argumenta sustinerile. Cu toate ca nu era vorba numai de tine, trebuie sa admiti ca te-ai recunoscut printre cei dati ca exemple. Parerea mea este ca ai fost extrem de mult preocupat de aspectele tehnice ale aparaturii si ai uitat sa te preocupi de fotografie in sine.
Nu vreau sa fiu malitios si chiar faptul ca ti-o spun inseamna ca ma preocupa si ca nu imi este indiferent. Daca te deranjeaza f tare nu o sa mai spun, dar cred ca tu stii ca pe undeva am dreptate si asta de fapt te deranjeaza f mult. Imi era mult mai simplu sa tac si sa imi vad de treaba mea, insa cred ca forumul exista tocmai pt. a-ti exprima parerile, chiar cu riscul de a deveni antipatic.

P.S. De cand am scris acel post, s-a vazut o evolutie in privinta fotografiilor tale. Cred ca are legatura cu faptul ca te-ai potolit din cautarile de aparatura si te preocupi mai mult de activitatea importanta: fotografierea. Nu o spun ca sa te impac, este chiar o parere sincera. Ti-am zis de fotografia cu cainele si mai imi place si momentul surprins in fotografia cu rata cu aripile desfacute. Prin urmare, nu te mai supara ca un copil si da-mi peste nas cu fotografii misto. Numai asa poti sa ne inchizi gura, si mie si celorlalti care au aceeasi parere dar nu si-o exprima. Succese!

#44
CrissX

CrissX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 19.05.2004

Rigid Aurel, on Oct 19 2004, 16:39, said:

P.S. De cand am scris acel post, s-a vazut o evolutie in privinta fotografiilor tale. Cred ca are legatura cu faptul ca te-ai potolit din cautarile de aparatura si te preocupi mai mult de activitatea importanta: fotografierea.

<{POST_SNAPBACK}>


Din pacate eu astazi am citit acel post :D. Tu nu ai nici o legatura cu asa zisa evolutie a fotografiilor mele :nonobad: . Fotografierea..  e in al doilea plan (de fapt al treilea ), dupa munca si familie.Dar tu ar trebui sa te opresti in a face diferite remarci despre anume useri si fotografiile lor. Stapaneste mai bine "fotografia", perfectioneaza-te si mai apoi vorbeste de altii. Fii convins ca atunci cand imi va place o fotografie de a ta, vei primi aprecieri si 5 stele.Sincer vorbind, inca nu m-a impresionat nimic, cel putin nu sunt pe gustul meu.

#45
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
OK, cand iti va placea  :nonobad: o fotografie de a mea sa ma anunti. Sunt extrem de nerabdator.  ^_^
De fapt cred ca e vina mea ca ma obosesc sa dau sfaturi gratuite. Continua sa faci ceea ce faci ca este perfect. Uitandu-ma la ce faci tu, o sa ma simt si eu mai bine, mai fotograf.  :coolspeak:

#46
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
fiecare are nevoie de un alex a lui. pana si eu am unul si ii sunt la fel de recunoscator ca exista.

#47
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,149
  • Înscris: 09.09.2003
asta face parte din ciclul "nu conteaza daca ai scula mare, trebuie sa stii ce sa faci cu ea" :P  :lol:

#48
CrissX

CrissX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 19.05.2004

Rigid Aurel, on Oct 19 2004, 17:40, said:

OK, cand iti va placea  :nonobad: o fotografie de a mea sa ma anunti. Sunt extrem de nerabdator.  ^_^
De fapt cred ca e vina mea ca ma obosesc sa dau sfaturi gratuite. Continua sa faci ceea ce faci ca este perfect. Uitandu-ma la ce faci tu, o sa ma simt si eu mai bine, mai fotograf.  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>


Uitandu-te la galeria ta, cu doua pahare rasturnate si cativa maci arsi... :D  ar trebui sa te simti deja mare fotograf  :peacefingers:

#49
sosojerk

sosojerk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 31.07.2004
mei...nu va mai certati...
uite...eu fac cele mai proaste poze..gata...am ocupat ultimul loc si sa nu va mai bateti pt el.
intre timp cum vi se pare poza asta?
http://community.web...195178074frsNoq
oare o puteam face cu o camera de mobil daca aparatul nu conteaza?

#50
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
bre sosojerkule... ceteste aici http://forum.softped...ndpost&p=388486
si gata.

#51
sosojerk

sosojerk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 31.07.2004
da, am citit chestia aia si sunt de acord cu ea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate