Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Portare interna Orange cu Digi Mo...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...
 Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...
 La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...
 MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...
 

Abilitati ciudate

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Tormented

Tormented

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 23.06.2004
Eu an o chestie pe care nu pot s-o explic

Aveam 14 ani cand am avut un accident grav de masina, medicii au spus ca nu stiu cum de am scapat cu viata.
De la accident am ramas cu chestia asta: cand merg cu masina, simt ca o sa se intample ceva si se intampla, cand sunt linistit nu se intampla nimic.

Chestie veificata!!!

Voi ati auzit de ceva asemanator?

#2
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
daca poti ghici si numerele la 6 din 49 da-mi un pm.

#3
Tormented

Tormented

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 23.06.2004
mr.fred
Keep in touch!!

#4
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
mr.fred - am 30%  :D

BTW, eu nu stiu de asemenea abilitati... poate coincidente :)

#5
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
@vladc: 30%?!?! cu ce okazie? tu auzi voci?

#6
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
nu, am o presimtire...

oohhh, era altceva... :)

#7
retard_one

retard_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.05.2004
mie unu mi se intimpla sa am CERTITUDINI, nu presimtiri inainte sa pic ex la fac. si cum spunea si bolozan mai sus atunci cind sint linistit nu se intimpla nimic. bine ca probabil e vacanta sau weekend sau pur si simplu nu ma duc la scoala :)

im not a believer!

#8
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,545
  • Înscris: 08.12.2001
Mie de multe ori mi se intampla sa am un sentiment de deja-vu, insa din pacate mi se intampla tot mai rar... adica sunt cu cineva, prieteni sau nu, intr-un loc oarecare, si mi se pare ca am mai fost exact in acceasi situatie, si ceea ce face o anumita persoana mi se pare normal, ca asa stiam ca va face cu o secunda inainte. Pacat ca doar o secunda...

//edit - era bine, aveam doua tab-uri deschise si am incurcat ambele raspunsuri intre ele

#9
retard_one

retard_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.05.2004
aveam o presimtire c-o sa postezi gresit

#10
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
...Si eu am deseori senzatii de deja-vu.. insa am impresia ca astea pot fi explicate de psihologi, exista explicatii stiintifice pentru ele.

Eu cand aveam vreo 7 ani, eram cu tricicleta afara, exact in fata scarii chiar langa marginea copertinei. Pur si simplu, fara nici un motiv la un moment dat ma uit in sus, si vad o antena care se desprinsese, cum se apropie de pamant, de mine. Iau tricicleta si o imping, si pe mine un metru mai spre scara, adica sub comperina. Antena a facut gaurele cu fiarele alea ale iei in bitum... S-a facut sedinta la scara pe marginea acestei intamplari si de atunci nimeni nu a mai avut voie sa aiba agata la geam antena. Toate au fost muate pe bloc.
Pe urma, alta data, dupa ce m-am mutat unde stau acum s-a intamplat ceva asemanator: eram cu un baiat langa mine, amandoi chiar langa marginea blocului, si alti cativa putin mai incolo de noi. La un mom dat il trag mai aproape sa ii spun ceva sa nu auda aia, si o vaza de sticla care exact in locul de unde l-am tras eu, si se face tandari. M-a luat in brate. Eu am ramas la fel de mirat ca el...Nu ne-a mirat vaza, ca se stia cine o aruncase, insa intamplarea...

#11
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004

Quote

Originally posted by DaemoN
Mie de multe ori mi se intampla sa am un sentiment de deja-vu, insa din pacate mi se intampla tot mai rar... adica sunt cu cineva, prieteni sau nu, intr-un loc oarecare, si mi se pare ca am mai fost exact in acceasi situatie, si ceea ce face o anumita persoana mi se pare normal, ca asa stiam ca va face cu o secunda inainte. Pacat ca doar o secunda...


si mie mi se intampla asta.este ceva normal sa traiesti un deja-vu

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

si mie mi se intampla asta.este ceva normal sa traiesti un deja-vu
corect... atunci intra agentii in sistem :drac:

#13
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
daca tu pleci la drum sau intreprinzi o actiune cu sentimentul ca ti se va intampla ceva nasol... ai 80-90% sanse ca ceva nasol sa ti se intample. nu e premonitie... pur si simplu influentezi negativ mersul evenimentelor prin 'presentimentele tale
cu deja-vu-ul asa cum a scris DaemoN, se intampla din ce in ce mai rar

#14
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

Quote

Originally posted by Nero-d
pur si simplu influentezi negativ mersul evenimentelor prin 'presentimentele tale

:)  ;)  :) Tare!

#15
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Si eu sunt sigur ca poti influenta anumite evenimente in bine si in rau in functie de ceea ce gandesti

De asemenea, am avut o experienta asemanatoare cand eram mai mic. Mergeam prin cartier pe trotuarul unei stradute pe care nu prea circula masini. La un moment dat, strada cotea in stanga prin fata mea. Cand ajung acolo sa o traversez, ma opresc brusc, fara sa imi dau seama de ce. Imediat, prin fata mea , dand cotul, trece o masina in viteza...

Poate mi-a soptit ceva ingerasul protector! :D

#16
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
deja-vu-uri aveam pana acum vreo 2-3 ani de 3-4 ori pe zi... devenea spooky.

Premonitii am in schimb din ce in ce mai des..sau ma rog, influente..de exemplu: "daca ma suna cutarescu sa ii dau ceva?"... si zbang in 30 sec suna telefonu..cine e pe fir? cutarescu, sa ii dau acel ceva.

Nu stiu ce sa zic despre asta...nu am citit prea multe despre "enigma", dar cred ca are de a face , partial, cu ceva telepatic ca sa ii zic asa...poate aberez, cine stie.

#17
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004

Quote

Originally posted by StGermain
La un mom dat il trag mai aproape sa ii spun ceva sa nu auda aia, si o vaza de sticla care exact in locul de unde l-am tras eu, si se face tandari. M-a luat in brate. Eu am ramas la fel de mirat ca el...Nu ne-a mirat vaza, ca se stia cine o aruncase, insa intamplarea...


Si ce sa intamplat cu dobitocul/dobitoaca care a aruncat vaza?

#18
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,545
  • Înscris: 08.12.2001
Vezi pe ogrish.com   :drac:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate