Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 

UPC a lansat pachete de servicii care combina servicii de telefonie, TV si acces la web

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
inez

inez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.10.2007

View Postmarrio, on Oct 12 2007, 11:28, said:

cand se refera la investitii nu se presupune ca se fac in retea, sau pt abonati; una dintre investitiile mari este cumpararea de masini noi pt gramada de directori din provincie; plata unor chirii enorme pentru spatiile folosite (spatii aflate tot in proprietatea directorilor zonali; chestii deastea....

ei au afirmat ca au facut investitiile astea in infrastructura...au deja sedii mari, masini scumpe...ca orice companie mare din Romania :)

#20
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postinez, on Oct 12 2007, 22:37, said:

ei au afirmat ca au facut investitiile astea in infrastructura...au deja sedii mari, masini scumpe...ca orice companie mare din Romania :)
Au investit in "imagine".

#21
inez

inez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.10.2007

View Postploiesteanu, on Oct 12 2007, 22:45, said:

Au investit in "imagine".

esti cam sceptic...eu m-am decis sa astept sa vad cum evolueaza situatia. pana la urma, cand faci o investitie mare, efectele nu se vad imediat. trebuie un pic de rabdare.

#22
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,941
  • Înscris: 06.10.2003
Nu stiu care-i treaba cu abonatii vechi care sunt trecuti automat la abonamentele noi, cel putin in Cluj ...
Am primit o vizita de la un tanar student la Fac. de Ed. Fizica si Sport, sambata seara, legata de noile abonamente UPC. Era cam in plop baiatul cu tehnologia si stirile dar ideea era ca sa semnez un act aditional la contractul deja facut, pentru pachetul Large( ca numai asa se poate, eu avand abonamentul vechi Plus, care, impreuna cu TV-ul ajungeau la 120RON/luna, si nu puteam trece la pachetul Medium, care-i 70RON/luna ).
Cica primesc pachetele extra-basic si telefonie in retelele fixe pe moca, plus banda mai mare de net( nu ca as fi avut-o mica pana acuma sau deloc! :w00t: ) si pe joi ar veni baietii sa instaleze decodorul.

Va tin la curent dc. e tzapa sau nu :)

#23
dughe

dughe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.11.2006

View Postelvis77ro, on Oct 7 2007, 20:01, said:

tv e obligatoriu!!!!!!!!
Nu tv nu este obligatoriiu ci este obligatoriu sa ai doua servicii de la ei.
net+tv; net+tel;
;)

#24
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

View Postdughe, on Nov 13 2007, 12:36, said:

Nu tv nu este obligatoriiu ci este obligatoriu sa ai doua servicii de la ei.
net+tv; net+tel;

E ilegal să impui 2 servicii dacă clientul vrea doar 1. Ei se "justifică" zicînd că în momentul în care trag cablul clientul are automat TV analog, deci trebuie să-l pună la plată. Tot ilegal este și asta. Pentru că ar putea să pună filtre ca să blocheze semnalul TV, că ăla Internet e pe altă frecvență. Dar nu vor, că nu-s proști. De ce să trimită ei oameni și să cheltuiască pe filtre de frecvență cînd pot pune fraierii să plătească încă 34 de lei în fiecare lună?

Adică ei au o problemă de tehnologie învechită sau neadecvată și în loc să o corecteze au găsit o metodă să scoată bani din ea. Genial.

Edited by wirespot, 13 November 2007 - 17:06.


#25
akemaya

akemaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.08.2007
la UPC, tot ce e illegal, devine ca prin minune legal!

#26
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,941
  • Înscris: 06.10.2003
A venit aseara baietzica de la UPC, datorita trecerii mele la abonamentul Large. Decodor second, telecomanda care nu merge, telefon ciuciu( de telefon mi-am adus aminte abia dupa ce a plecat  :wallbash: ).
Azi ma duc la UPC sa platesc factura de 120RON ...dar fiindca am trecut la ab. Large, mi se factureaza doar jumatate de luna Noiembrie, restul lunii + decembrie fiind gratis( yeeeeeyyyy ). Am cerut sa-mi schimbe telecomanda, mi-au zis sa cumpar niste baterii ca alea din telecomanda sunt gata si ei n-au baterii de schimb( asta e aiurea, si televizorul din magazin il primesti cu baterii functionale la telecomanda!!! ). Iar telefonul ...or sa vina in alta zi cu soare ca sa-l instaleze ....

#27
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Las' că or să-ți scoată ei pe nas lunile alea gratuite. Or să spună că a fost ofertă specială și că trebuie să stai la ei un an pe chestia asta. :)

#28
florinlib

florinlib

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 17.08.2007
sincer Upc ul nu prea imi prezinta incredere, incearca sa isi impuna serviciile cam fortat prin asa zise reduceri de 2 lei

#29
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,941
  • Înscris: 06.10.2003

View Postwirespot, on Nov 16 2007, 16:31, said:

Las' că or să-ți scoată ei pe nas lunile alea gratuite. Or să spună că a fost ofertă specială și că trebuie să stai la ei un an pe chestia asta. :)

Tanti de la caserie a zis ca, clientii vechi nu sunt conditionati de clauza "un an de abonament", deoarece se face doar o anexa la contractul deja facut cu UPC.

Deocamdata sunt multumita de ce ofera UPC, poate am noroc ca stau intr-o zona cu retea buna sau poate simplul fapt ca nu mai dld. de pe net decat beta-urile de la Microsoft si noile versiuni de Fedora ma fac un client UPC multumit( am scos aseara cu 1MB/s Fedora 8 de pe un mirror din Germania ). Am altceva mai bun de facut decat sa ma binoclez toata ziua la viteza de U/D pe care mi-o ofera ISP-ul.

Btw ...in contracte si oferte sunt trecute viteze de 10240kbps = 10240 / 8 kBps = 1280kBps = 1,25MBps

#30
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Vin si eu cu reclamatiile...
Azi mi-au instalat noul pachet: cablu, internet si telefon
Internetul merge in reluare, desi ei sustin ca am 10 mega, iar telefonul nu are ton deloc. Sun si eu ca un om civilizat la ei sa spun ce ma doare si dupa 20 de minute de discutii primesc raspuns:
"nu stiu doamna ce sa va spun ca eu sunt portarul"
Cer un numar de telefon si imi spune 2 : 0264425959 si 0364100300. Sun la primul si dupa ce apas n taste imi spune sa astept, astept 4 minute si se intrerupe. mai sun inca o data, acelasi rezultat. Mai stau 15 min si incerc iarasi...nimic. Sun si la celalalt numar...surpriza... la acel numar incepeau sa se deruleze secundele si minutele si in cele din urma am inchis pt ca nu am auzit sunet de om la telefon.
Sa-i ia dracu de nenorociti caci mi-au stricat toata ziua si ma doare capul de nervi.
Ma scuzati, dar trebuia sa ma descarc cumva.

#31
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,941
  • Înscris: 06.10.2003

View Postnoha_1508, on Nov 22 2007, 23:15, said:

Vin si eu cu reclamatiile...
Azi mi-au instalat noul pachet: cablu, internet si telefon
Internetul merge in reluare, desi ei sustin ca am 10 mega, iar telefonul nu are ton deloc. Sun si eu ca un om civilizat la ei sa spun ce ma doare si dupa 20 de minute de discutii primesc raspuns:
"nu stiu doamna ce sa va spun ca eu sunt portarul"
Cer un numar de telefon si imi spune 2 : 0264425959 si 0364100300. Sun la primul si dupa ce apas n taste imi spune sa astept, astept 4 minute si se intrerupe. mai sun inca o data, acelasi rezultat. Mai stau 15 min si incerc iarasi...nimic. Sun si la celalalt numar...surpriza... la acel numar incepeau sa se deruleze secundele si minutele si in cele din urma am inchis pt ca nu am auzit sunet de om la telefon.
Sa-i ia dracu de nenorociti caci mi-au stricat toata ziua si ma doare capul de nervi.
Ma scuzati, dar trebuia sa ma descarc cumva.

@noha, ei ti-au instalat si telefonul, o data cu decodorul? Ca la mine a venit numai si mi-a instalat decodorul si pace buna. Am sunat la Tehnic azi, ca mi s-a desincronizat modemul si mi-a zis ca trebuie sa iau telefonul de la caserie. Problema e ca titularul contractului nici nu e in Romanica, si n-am idee dc. o sa-mi dea telef. :(

#32
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007

View Postshiva, on Nov 23 2007, 12:18, said:

@noha, ei ti-au instalat si telefonul, o data cu decodorul? Ca la mine a venit numai si mi-a instalat decodorul si pace buna. Am sunat la Tehnic azi, ca mi s-a desincronizat modemul si mi-a zis ca trebuie sa iau telefonul de la caserie. Problema e ca titularul contractului nici nu e in Romanica, si n-am idee dc. o sa-mi dea telef. :(
Mie mi-au adus ei si telefonul. Azi iar am sunat la ei si pana la urma a inceput sa mearga de pe la ora 19.00. Am ramas cu tic nervos...din 10 in 10 minute ridic receptorul sa vad daca mai are ton.

#33
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

View PostIntel, on Oct 8 2007, 01:20, said:

Din pacate (sau ma rog, din fericire....depinde cum privesti) la fiecare din cele 3 abonamente de net, dupa un trafic de 10GB/zi.....intervine o limitare drastica adica la 10% din banda. Dar cred ca s-a mai discutat asta in threadurile dedicate UPC
In plus, abonatii vechi vor fi trecuti la noile abonamente abia de la 1 decembrie.
So......

Unde se specifica pe site FUP-ul ? De unde stiti de FUP ?

#34
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Din contracte. Ce importanță are ce scrie pe site? Contractul contează.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate