Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

Ce faci cand sotul ajunge sa isi petreaca aproape tot timpul liber in fata calculatorului?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
348 replies to this topic

#271
nightwish06

nightwish06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 10.01.2007

 christie, on Oct 8 2007, 20:57, said:

n-a vrut ca a zis ca e prea obositor!
De parca jucatul pe calculator nu e!
Strica-i PCul si cu asta basta B)

#272
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
Q :  Ce faci cand sotul ajunge sa isi petreaca aproape tot timpul liber in fata calculatorului?
R :  Ii ascunzi mouse-ul pe sifonier !

:))

#273
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

 rox, on Oct 8 2007, 19:46, said:

sau pentru centura  :P  si acolo se fac bani  ^_^
Remarca de mai sus vine de la o fată frumoasă... :notangel:

"Never say never"
Mare dreptate a avut alt user...

Mareșalul revine pentru că a urmărit toată povestea și, la un moment dat, a spus EVRIKA!!!
Christie a noastră e o fire dificilă, imposibil de mulțumit. Dacă soțul n-ar fi avut mania joacelor sunt sigur că a noastră Christie ar fi postat că soțul ei nu o ajută în gospodărie sau că nu mulge vaca, sau că doarme prea mult, sau prea puțin, sau...
Nu spun ca tâmpul chestiile astea. Am văzut ce arțăgoasă e cu ceilalți useri și chiar am avut o așa prietenă. Genul de femeie după care întorci capul cu nerușinare. Am zis că mi-a pus Dumnezeu mâna în cap, că sunt norocs al dracu'. Ce mai, eram cel mai tare din parcare. Ba chiar am dus-o la părinții mei, să vadă ce fecior descurcăreț au.
Ei bine dragilor, după vreo 4 luni nu știam cum să mai scap de ea! Mă acaparase cu totul. Nu tu fotbal, nu tu o berică după munci, reproșuri peste reproșuri, mă trăgea de limbă să-i spun cum sunt colegele de serviciu.
Până la urmă am pus piciorul în prag și i-am spus verde în față că nu vreau să am de-a face cu o vrăjitoare și dacă va dori să continuăm ca amanți, nu am nimic împotrivă, dar niciodată nu o să ajungem la altar.
Cred că am procedat bine pentru că acum e divorțată și cu copil de crescut. Tare disperat cred că a fost bărbat'su, de a lăsat casă și copil doar ca să scape de gura ei  :death:
----
Dragă Christie, dacă al tău soț citește topicul ăsta - întins pe 10 pagini - cum crezi că va reacționa?
Eu unul, ți-aș reda libertatea.

Cu respect,

#274
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
Vad ca de cand nu am mai intrat s-a cam sarit calul pe topicul asta.
Problema este ca topicul asta este chiar dureros de real, poate prea hard core pt un forum  (desi cineva spunea sa fie incadrat la fun).
Oricum sfaturile bune au cam fost enuntate (putine cate au fost), daca alege sa aplice unul sau altul ramane de vazut.
Cum bine remarca chiar christie solutie exista la orice problema (eu sunt un ex-gamer), totul este sa ai curajul sa o alegi si sa o aplici.
Ca o mica recomandare, incerca sa te pui in locul lui si daca nici asa nu reusesti sa vezi lumina de la capatul tunelului, inseamna ori ca trenul a deraiat, ori ca nu esti in tunelul corect. In ambele cazuri solutia este una nedorita,  necesara dar si insuficienta pt a constientiza proportiile absurditatii acestei situatii.

P.S.
Toate femeile (99.99%) sunt  mai artagoase si mai greu de multumit decat barbatii, dar asta nu inseamna ca putem trage concluzii pe baza unor posturi.

Edited by relu17, 09 October 2007 - 00:35.


#275
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007
incercati sa va certati bine de tot daca te deranjeaza obiceiurile lui atat de mult
poate are nevoie sa i se aduca aminte ca poate pierde tot daca nu se trezeste

Edited by idaho333, 09 October 2007 - 07:32.


#276
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Christie, iti dau un sfat cat se poate de serios: vorbeste cu un avocat despre procedura de divort si chiar initiaz-o, ia o carte de vizita de la acel avocat, si spune-i si lui ca ai fost la un avocat si ca in cateva zile va lua legatura cu el pentru ca tu divortezi, ca te-ai saturat de jocurile lui. Nu te va crede, arata-i cartea de vizita, spune-i ca-l va cauta avocatul. Vorbeste cu avocatul sa ia legatura cu sotul tau sa il puna in tema privitor la faptul ca tu ai inceput actiunea asta. Te va costa ceva bani, timp si stress, dar eu alta varianta mai serioasa nu vad.

O sa ai doua variante: ori se trezeste la realitate si se potoleste (daca face asta tu nu te lasa cu divortul, mergi pana la punctul in care mai poti sa renunti), ori va divorta bucuros si-si va vedea de jocurile lui.

In primul caz e important sa nu cedezi de la prima lui promisiune ca gata, nu se mai joaca. Trebuie sa mergi pana la punctul in care sa simta ca te-a pierdut din cauza jocurilor.

Daca te iubeste cu adevarat, va renunta la jocuri si lucrurile se vor schimba. Daca nu te iubeste si va fi de acord cu divortul, atunci e mai bine pentru amandoi, pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot acolo vei ajunge, ori in caz contrar, vei fi nefericita.

#277
Thot

Thot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 23.08.2006
:lol:

Quote

a promis ca o se se schimbe in privinta asta
Pai tu te-ai maritat cu el ca persoana sau te-ai maritat cu un modelino cu care sa faci ce vrei? Nu zic, comunicare este excelenta, dar depinde si cum o faci.
Phiii, macar sa fie doar astea toate problemele voastre... Sunt atatea chestii cu adevarat importante in viata si tu te cramponezi de un computer? Da, da, daca stiai ca sta atat la calculator nu te maritai cu el :lol:

Si discutia asta mi-a adus aminte de un banc:

Quote

Noutate in New York. S-a deschis un nou magazin, unde femeile pot cumpara un sot.
La intrare sunt expuse instructiuni despre cum functioneaza magazinul :
- Poti vizita magazinul O SINGURA DATA.
- Exista 6 etaje, iar caracteristicile se imbunatatesc pe masura ce urci.
- Poti alege orice barbat de etajul in care te situezi sau urci la un etaj superior - NU se poate sa te intorci la etajul inferior.
O femeie hotaraste sa viziteze Magazinul pentru a gasi un iubit. La primul etaj, anunt la intrare: Acesti barbati au un loc de munca.
Decide de a urca la urmatorul etaj. La al 2 lea etaj, anuntul la intrare suna:
Acesti barbati au un loc de munca, si iubesc copiii.
Decide de a urca la urmatorul etaj. La al 3 lea etaj, anuntul la intrare indica:
Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, si sunt extrem de frumosi.
Wow ! zice femeia, dar simte ca trebuie sa urce mai sus.
La al 4 lea etaj, anuntul de pe usa intrarii informeaza:
Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt extrem de frumosi, si ajuta la treburile casnice.
Incredibil, exclama femeia. Cu greu reusesc sa rezist!
Dar, urca din nou La al 5 lea etaj, anuntul de pe usa intrarii zice:
Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt extrem de frumosi, ajuta
la treburile casnice si sunt extrem de romantici.
Femeia e foarte tentata sa ramana si sa-si aleaga unul, in schimb hotaraste sa urce la ultimul etaj...
Al 6 lea etaj:
ESTI VIZITATOAREA NR 31.456.012 al acestui etaj. Aici nu exista barbati, acest etaj exista doar pentru a demonstra cat e de imposibil sa multumesti o femeie...Multumim pentru alegerea de a vizita magazinul nostru !

Vis-a-vis de acest magazin, s-a deschis un Magazin de Neveste.
La primul etaj sunt femei ce iubesc sexul..
La al 2 lea etaj, sunt femei ce iubesc sexul, si sunt si bogate.

Etajele de la al 3 lea la al 6-lea N-AU FOST NICIODATA VIZITATE...!!!?

Later: In cazul sotului tau cred ca ar fi fost primul client care urca la etajul 4, acolo sunt tot timpul electronicele si jocurile pe calculator :lol:

Edited by Thot, 09 October 2007 - 09:24.


#278
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

 adipelcz, on Oct 9 2007, 10:15, said:

Christie, iti dau un sfat cat se poate de serios: vorbeste cu un avocat despre procedura de divort si chiar initiaz-o, ia o carte de vizita de la acel avocat, si spune-i si lui ca ai fost la un avocat si ca in cateva zile va lua legatura cu el pentru ca tu divortezi, ca te-ai saturat de jocurile lui. Nu te va crede, arata-i cartea de vizita, spune-i ca-l va cauta avocatul. Vorbeste cu avocatul sa ia legatura cu sotul tau sa il puna in tema privitor la faptul ca tu ai inceput actiunea asta. Te va costa ceva bani, timp si stress, dar eu alta varianta mai serioasa nu vad.

O sa ai doua variante: ori se trezeste la realitate si se potoleste (daca face asta tu nu te lasa cu divortul, mergi pana la punctul in care mai poti sa renunti), ori va divorta bucuros si-si va vedea de jocurile lui.

In primul caz e important sa nu cedezi de la prima lui promisiune ca gata, nu se mai joaca. Trebuie sa mergi pana la punctul in care sa simta ca te-a pierdut din cauza jocurilor.

Daca te iubeste cu adevarat, va renunta la jocuri si lucrurile se vor schimba. Daca nu te iubeste si va fi de acord cu divortul, atunci e mai bine pentru amandoi, pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot acolo vei ajunge, ori in caz contrar, vei fi nefericita.
Iti ignor punctul de vedere, ca sa nu ma enervez!
Deasemenea, iti doresc mult succes si o viata plina de realizari!  :death:  :death:  :death:

#279
Thot

Thot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 23.08.2006

 adipelcz, on Oct 9 2007, 10:15, said:

Christie
[...]
nefericita.

:lol: ce usor e sa dai un sfat de divort! E ca si cum te-ai targui in piata pentru niste flori, daca nu-ti convine pretul mergi la alta taraba :lol:
Mai omule, o iubeste, dar nu are chef de ea. E mai interesant sa stai la calculator si sa te joci. Calculatorul nu tipa la tine si nu-ti face observatii :lol:
Tu nu-ti iubesti parintii/prietena/sotia pentru ca tipa la tine sa mai lasi dracului calculatorul? Ma indoiesc.

#280
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
te masturbezi cu un castravete de 40 de cm, sigilat

#281
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 adipelcz, on Oct 9 2007, 10:15, said:

Christie, iti dau un sfat cat se poate de serios: vorbeste cu un avocat despre procedura de divort si chiar initiaz-o, ia o carte de vizita de la acel avocat, si spune-i si lui ca ai fost la un avocat si ca in cateva zile va lua legatura cu el pentru ca tu divortezi, ca te-ai saturat de jocurile lui. Nu te va crede, arata-i cartea de vizita, spune-i ca-l va cauta avocatul. Vorbeste cu avocatul sa ia legatura cu sotul tau sa il puna in tema privitor la faptul ca tu ai inceput actiunea asta. Te va costa ceva bani, timp si stress, dar eu alta varianta mai serioasa nu vad.

O sa ai doua variante: ori se trezeste la realitate si se potoleste (daca face asta tu nu te lasa cu divortul, mergi pana la punctul in care mai poti sa renunti), ori va divorta bucuros si-si va vedea de jocurile lui.

In primul caz e important sa nu cedezi de la prima lui promisiune ca gata, nu se mai joaca. Trebuie sa mergi pana la punctul in care sa simta ca te-a pierdut din cauza jocurilor.

Daca te iubeste cu adevarat, va renunta la jocuri si lucrurile se vor schimba. Daca nu te iubeste si va fi de acord cu divortul, atunci e mai bine pentru amandoi, pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot acolo vei ajunge, ori in caz contrar, vei fi nefericita.
Sa-ti urez sa ai parte numai de femei santajiste*, sau sa te ignor ca cipsu?

*ca christie adica, a cam facut ceva din ce sugerezi tu.

#282
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Daca nu sta cu ea si sta cu calculatorul, inseamna ca nu o iubeste indeajuns. Voi sunteti tare buni de sfaturi, dar tare as vrea sa va vad in pielea ei.

Nu am sfatuit-o sa divorteze. Cititi de mai multe ori daca nu intelegeti din prima parcurgere. Am spus sa il ameninte cu divortul la modul serios. Adica nu sa-i SPUNA ca divorteaza, ci chiar sa il faca sa inteleaga ca o va face. Orice om care isi iubeste cu adevarat sotia, pus in fata unei asemenea situatii va cantari mai mult in balanta daca chiar merita sa isi distruga casnicia pentru niste jocuri. Daca pus in fata situatiei respective, el va dori sa divorteze, inseamna ca atunci chiar nu are rost sa incerce cu el alte metode, pentru ca NU O IUBESTE, el iubind cu adevarat calculatorul.

@Chipsu, esti liber sa imi ignori posturile, nu ma supar. Nu te enerva ca nu-ti face bine. Nu stiu despre tine nimic, asa ca nu fac presupuneri, dar iti pot spune ca am o viata plina de realizari si fericita.

@Thot, nu stiu ce varsta ai, dar cred ca nu prea intelegi conceptul asta de iubire. Daca prietena/sotia tipa la tine sa mai lasi calculatorul pentru ca se simte neglijata, ai nenumarate certuri, te ameninta ca divorteaza, iar tu la o varsta de 31 de ani continui sa te JOCI PE CALCULATOR si sa ignori toate astea, inseamna ca o iubesti? Crezi ca-si doreste un copil cu un asemenea om? Multi i-au dat sfaturi sa faca un copil. Si daca il face si el sta la calculator cand ea are nevoie s-o ajute? Crezi ca va fi mai fericita?

#283
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
@don_dannielo, poti sa-mi urezi ce vrei sau poti sa ma ignori. E alegerea ta. Ceva sfaturi mai utile decat combaterea sfatului meu?

#284
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Mosotti, on Oct 9 2007, 09:36, said:

te masturbezi cu un castravete de 40 de cm, sigilat
sau deschizi un topic "porcu de barbata-miu ma insala cu calculatoru" pe un forum de gameri . acelasi rezultat.

daca as fi in locul omului si am de ales inre morisca nevestii ( ideea ei de a petrece o seara impreuna) si counterstrike , ia ghici ce as alege?

dar sa nu uitam : barbatii e ciborgi, care nu sufera si se joaca in prostie cu calculatorul. nu pot sa comunice cu femeia ( care femeie e virtuala) si nu are nici unul sentimente.


vrajeala ieftina de cautat motive de devort. next pliz

#285
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Poate nu s-a inteles ce-am vrut sa zic:

Daca sotul se trezeste din amorteala lui cu jocurile, ideea e sa renunte la divort, evident. Dar daca ea il ameninta cu divortul, el zice ca nu mai face, si peste 3 zile se reintoarce la jocuri, nu rezolva nimic. Trebuie ca el sa simta ca ea chiar ar fi in stare sa mearga pana la capat. Asta era ideea.

Ea in primul rand trebuie sa stie ce e mai important pentru el: jocurile sau ea. Din ce citesc pe aici, constat ca-s jocurile. Asta trebuie sa se schimbe, daca vrea sa mai stea cu el si sa fie fericiti impreuna. O relatie in care doar unul e fericit si unul sufera, nu e relatie.

#286
Thot

Thot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 23.08.2006

 adipelcz, on Oct 9 2007, 11:05, said:

@Thot, nu stiu ce varsta ai, dar cred ca nu prea intelegi conceptul asta de iubire. Daca prietena/sotia tipa la tine sa mai lasi calculatorul pentru ca se simte neglijata, ai nenumarate certuri, te ameninta ca divorteaza, iar tu la o varsta de 31 de ani continui sa te JOCI PE CALCULATOR si sa ignori toate astea, inseamna ca o iubesti? Crezi ca-si doreste un copil cu un asemenea om? Multi i-au dat sfaturi sa faca un copil. Si daca il face si el sta la calculator cand ea are nevoie s-o ajute? Crezi ca va fi mai fericita?

1. Esti liber sa-mi vezi profilul.
2. :lol: pana acuma sfatul cu castravetele este cel mai bun si sigur va fi foarte fericita.

#287
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

 adipelcz, on Oct 9 2007, 11:15, said:

Poate nu s-a inteles ce-am vrut sa zic:

Daca sotul se trezeste din amorteala lui cu jocurile, ideea e sa renunte la divort, evident. Dar daca ea il ameninta cu divortul, el zice ca nu mai face, si peste 3 zile se reintoarce la jocuri, nu rezolva nimic. Trebuie ca el sa simta ca ea chiar ar fi in stare sa mearga pana la capat. Asta era ideea.

Ea in primul rand trebuie sa stie ce e mai important pentru el: jocurile sau ea. Din ce citesc pe aici, constat ca-s jocurile. Asta trebuie sa se schimbe, daca vrea sa mai stea cu el si sa fie fericiti impreuna. O relatie in care doar unul e fericit si unul sufera, nu e relatie.

Hai sa-ti explic: Daca as fi in situatia propusa de tine, iti garantez ca orice prezumtiv sentiment de vinovatie as avea pentru gamingul meu tampit ar disparea, sau mai exact ar fi inlocuit de un alt scop in viata: de a incerca sa sfidez gravitatia cu taria sutului in cur pe care l-as da jumatatii mele mai bune care m-ar santaja cu avocati & shit. Comprendes?

Viata in doi e un parteneriat GIGI, nu o competitie!
Desi competitia nu strica, trebuie dozata cu grija.

L.E.: ma numesc Cipsu, nu Chipsu :S poate daca vrei tu as accepta si Chipesu'

Edited by Cipsu, 09 October 2007 - 10:25.


#288
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

 turbo trabannt, on Oct 9 2007, 11:14, said:

sau deschizi un topic "porcu de barbata-miu ma insala cu calculatoru" pe un forum de gameri . acelasi rezultat.

daca as fi in locul omului si am de ales inre morisca nevestii ( ideea ei de a petrece o seara impreuna) si counterstrike , ia ghici ce as alege?

dar sa nu uitam : barbatii e ciborgi, care nu sufera si se joaca in prostie cu calculatorul. nu pot sa comunice cu femeia ( care femeie e virtuala) si nu are nici unul sentimente.
vrajeala ieftina de cautat motive de devort. next pliz
Eu aș alege să dau o m**e. Avantajele cred că le vezi și singur :D

Acum ceva mai serios, o cunoști personal pe tipă de spui că e cicălitoare și cu gura mare? Well, poate c-o fi, sau paote nu, nici eu n-o știu, dar nu din cauza asta se joacă omul toată ziua. Pur și simplu are pasiunea respectivă, nu caută să se defuleze în respectiva activitate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate