Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Gaini mutante?! 2 galbenusuri, un singur ou...

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005

 wiseguy76, on Oct 2 2007, 12:24, said:

spre deosebire de oamenii de la EVZ, care au descoperit gaina care naste pui vii, tu ai descoperit oul cu doua galbenusuri. Keep up the good work! premiul Nobel pentru biologie nu s-a acordat inca anul asta...


hmm.....astia de la premiul Nobel au vreun mail ceva? sa vedeti ce'o sa ma mai imbogatesc! va dati seama ce profit mare ar fi? va duceti la restaurant si comandati 2 ochiuri, iar bucatarul va folosi doar un ou ca sa le prepare :thumbup:

#20
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,107
  • Înscris: 07.07.2006
Am intilnit des oua cu 2 galbenusuri. Cele mai multe au fost 6 intr-o caserola de 10. E drept ca alea 10 erau toate oua mari, si astea au sanse serioase sa aiba 2 galbenusuri. Nu mi se pare nimic mutant.

#21
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005

 abancor, on Oct 2 2007, 15:17, said:

Am intilnit des oua cu 2 galbenusuri. Cele mai multe au fost 6 intr-o caserola de 10. E drept ca alea 10 erau toate oua mari, si astea au sanse serioase sa aiba 2 galbenusuri. Nu mi se pare nimic mutant.


da gandestete cat de diabolici ar fi fost puii care ar fi iesit din ouale alea :vampire:  :vampire:

:rolleyes:

#22
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
trebuie sa nu pui asemenea oua sub closca!  :nonobad:

#23
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

 rich1974, on Oct 6 2007, 19:58, said:

trebuie sa nu pui asemenea oua sub closca!  :nonobad:
de ce? :huh:

#24
cccbbb_2

cccbbb_2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 17.06.2007
eu gasesc la hyper(super) market .sunt mai scumpe si mai mari . atat . ca in rest..... poate peste fo'20-30 de ani ! God forbid !

#25
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006

 CFR, on Oct 6 2007, 20:09, said:

de ce? :huh:


pentru ca de obicei ies pui cu trei-patru picioare, doua capete, etc.

#26
Geo1000

Geo1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.08.2007
Am mancat si destul de des. Erau favoritele mele. Cand mama lucra la Avicola stia asta. Si expres imi aducea numai din astea

#27
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Reinviu si acest thread pentru a nu incepe altul.
Este o femeie la piata care vinde oua foarte mari (de 2 ori cat unul obisnuit) ce contin 2 galbenusuri. Ce mi se pare ciudat este ca toate sunt la fel si are destul de multe (mama cumpara cate 10 mereu). Ce gaini sunt alea? Scot toate ouale asa mari si cu 2 galbenusuri. Sa fie de la vreo ferma ceva?
Inaite cand cumpara ouale erau la fel de mari (tot de la aceeasi femeie) si singura diferenta era ca aveau un singur galbenus dar mari rau dale'n rahat.
Ce parere aveti ? Ceva cunoscatori ?

#28
cantemir64

cantemir64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.03.2010
De obicei , puicile (gainile tinere) cand incep primul ouat, pot face astfel de oua,
Nu e nici o mutatie genetica... E vorba doar de o avalansa de hormoni, normala unui organism tanar!
...Sau de o hranire cu proteina in exces.

Nu e o regula, iar exceptia nu dureaza multe zile.
Astfel de oua nu sunt fertile. Nu va mai ganditi la mici balauri scosi la closca!

Edited by cantemir64, 27 January 2016 - 19:05.


#29
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Nu am zis nimic de balauri. Dar toate ouale sa fie  asa? Si are mereu, fiecare zi, saptamani intregi are oua din alea. Sigur sunt de la  o ferma ceva.

#30
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Poate are o imprimantă 3D la fermă.Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate