Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.

Sfat achiziție motor pe benz...
 Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS
 

Inselaciune/frauda internet!

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Haide mah ca e jenant!!!
'Am o copie a buletinului'! L-ai vazut la fata vreodata?!
'Reclama la politie'! Reclama.. CE?! Ca i-ai dat cuiva 1000$ si nu-ti mai da inapoi?! Ai o chitanta? Mailurile nu au nici o valoare!!
'Du-te peste el'! Ar merge. Implica alte costuri si riscuri. Poate acolo el are baietii lui, special pentru cazuri din astea.
Daca ai avut 1000$ sa cumperi chestii... ori ai bani si pierderea se acopera, ori nu ai bani si trebuie sa fii mult muuult mai atent.
Nu stii faza?! Prima portie e gratis, dupa aia se taxeaza. La fel si aici: prima comanda (5$) merge, dupa aia, la 1000, scirtiie treaba!!! :)

#20
pacalici

pacalici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.08.2006

View Postqueensoft, on Sep 22 2007, 18:09, said:

Haide mah ca e jenant!!!
'Am o copie a buletinului'! L-ai vazut la fata vreodata?!
'Reclama la politie'! Reclama.. CE?! Ca i-ai dat cuiva 1000$ si nu-ti mai da inapoi?! Ai o chitanta? Mailurile nu au nici o valoare!!
'Du-te peste el'! Ar merge. Implica alte costuri si riscuri. Poate acolo el are baietii lui, special pentru cazuri din astea.
Daca ai avut 1000$ sa cumperi chestii... ori ai bani si pierderea se acopera, ori nu ai bani si trebuie sa fii mult muuult mai atent.
Nu stii faza?! Prima portie e gratis, dupa aia se taxeaza. La fel si aici: prima comanda (5$) merge, dupa aia, la 1000, scirtiie treaba!!! :)

EVIDENT CA AM CHITANTELE PRIN CARE I-AM VIRAT BANII.CONTURILE IN CARE I-AM VIRAT BANII ERAU PE NUMELE LUI LA BANC POST.

#21
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
off: uita-te la The Godfather 1 2 3 si fa'i o oferta pe care nu poate sa o refuze

vezi ca iti trage teapa, du'te peste el.. nu prea ai cum sa reclami la politie pt ca tu ai trimis bani in cont fara a incheia vreun contract.

#22
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006

View Postpacalici, on Sep 22 2007, 19:35, said:

EVIDENT CA AM CHITANTELE PRIN CARE I-AM VIRAT BANII.CONTURILE IN CARE I-AM VIRAT BANII ERAU PE NUMELE LUI LA BANC POST.


Inca odata, nu ai semnat un CONTRACT in care sa existe parti. Ci doar ai facut o depunere de bani intr-un cont.Totusi de ce nu ai facut tu comanda direct  pe eastbay ? la 1000$ nu trebuia sa risti.

sper totusi sa iti recuperezi banii si el sa fie defapt de treaba si sa fi avut probleme etc.. dar mai rar gasesti cazuri deastea, si sunt curios daca la politie poti rezolva dar mergi si incearca

Edited by eminem4ever, 22 September 2007 - 23:00.


#23
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
angajeaza un hitman...

...si nu mai scrie cu majuscule

#24
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
omul e angrenat și în mafia escrocheriilor piramidale de bani, uitați-vă la lista de "încasatori" de pe pagina www.angelfire.com/bug/cosmin, vezi așa se face avere, începi cu țepe mărunte, ajungi la țepe mai măricele, de 1000 $, și mâine poimâine auzi de Buta Ciprian ca de un infractor respectabil, care devalizează bănci... Individul e tânăr, dar promite mult, are potențial, se simte asta.

#25
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
ma ce e asa neclar, nu faci depuneri in cont fara un contract etc. Vorba buna nu tine cand sunt in joc sume oarecum mari.

E ca si cum eu acum ii fac o donatie lui mosotti de 10.000$ si maine ma plang ca am fost inselat ca trebuia sa imi dea userul lui si nu a facut'o. Nu am nici un act care sa dovedeasca ca am avut o intelegere.. etc

Edited by eminem4ever, 23 September 2007 - 15:15.


#26
pacalici

pacalici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.08.2006

View Postretele, on Sep 23 2007, 14:21, said:

omul e angrenat și în mafia escrocheriilor piramidale de bani, uitați-vă la lista de "încasatori" de pe pagina www.angelfire.com/bug/cosmin, vezi așa se face avere, începi cu țepe mărunte, ajungi la țepe mai măricele, de 1000 $, și mâine poimâine auzi de Buta Ciprian ca de un infractor respectabil, care devalizează bănci... Individul e tânăr, dar promite mult, are potențial, se simte asta.

Iti multumesc foarte mult!Aceste informatii ma vor ajuta foarte mult!
Voi incerca sa intru in contact si cu alte persoane care au fost inselate de acest individ!!

#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Posteminem4ever, on Sep 22 2007, 23:51, said:

vezi ca iti trage teapa, du'te peste el.. nu prea ai cum sa reclami la politie pt ca tu ai trimis bani in cont fara a incheia vreun contract.

View Posteminem4ever, on Sep 22 2007, 23:58, said:

Inca odata, nu ai semnat un CONTRACT in care sa existe parti. Ci doar ai facut o depunere de bani intr-un cont.Totusi de ce nu ai facut tu comanda direct  pe eastbay ? la 1000$ nu trebuia sa risti.

View Posteminem4ever, on Sep 23 2007, 16:13, said:

ma ce e asa neclar, nu faci depuneri in cont fara un contract etc. Vorba buna nu tine cand sunt in joc sume oarecum mari.

E ca si cum eu acum ii fac o donatie lui mosotti de 10.000$ si maine ma plang ca am fost inselat ca trebuia sa imi dea userul lui si nu a facut'o. Nu am nici un act care sa dovedeasca ca am avut o intelegere.. etc
Vad ca insisti in aberatii si prostiile cu contractul.

E frauda si cu asta basta. Sunt in codul penal si la noi fraudele electronice de multi ani. Exista licitatia pe okazii postata de respectivul, exista chitantele de la banca, exista mailuri in care recunoaste ca are de dat bani dar mai dureaza.

Plangere la politie si se rezolva. Il va cauta apoi el sau parintii sa-i dea banii, si sa si-o retraga.

Edited by don_dannielo, 23 September 2007 - 15:40.


#28
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
Si se vor lua emailurile ca proba impotriva lui? In fine poate ma insel eu si sa mearga cu politia. Eu sper sa iti recuperezi banii.

#29
pacalici

pacalici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.08.2006

View Posteminem4ever, on Sep 23 2007, 17:02, said:

Si se vor lua emailurile ca proba impotriva lui? In fine poate ma insel eu si sa mearga cu politia. Eu sper sa iti recuperezi banii.
Am vorbit cu cineva care a patit ceva asemanator,si mi-a spus ca la Politie i-au acceptat ca probe print screenuri de pe okaziisi ale mailurilor.

#30
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006

View Postpacalici, on Sep 23 2007, 17:21, said:

Am vorbit cu cineva care a patit ceva asemanator,si mi-a spus ca la Politie i-au acceptat ca probe print screenuri de pe okaziisi ale mailurilor.

sper sa iti recuperezi banii cat mai repede. eu zic sa o suni si pe maica-sa pt ca sa stie si ea, poate iti da banii

#31
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,556
  • Înscris: 08.12.2006

View Posteminem4ever, on Sep 23 2007, 16:13, said:

ma ce e asa neclar, nu faci depuneri in cont fara un contract etc. Vorba buna nu tine cand sunt in joc sume oarecum mari.

E ca si cum eu acum ii fac o donatie lui mosotti de 10.000$ si maine ma plang ca am fost inselat ca trebuia sa imi dea userul lui si nu a facut'o. Nu am nici un act care sa dovedeasca ca am avut o intelegere.. etc
Eu aș zice să depui banii, cere-i nr de cont pe PM.

@pacalici: fă o plângere la poliție.

#32
pacalici

pacalici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.08.2006
Mai astept cateva zile,poate mai gasesc o persoana inselata de acest individ!!

#33
WaffenSS

WaffenSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 05.02.2006
ce s`a mai intamplat???!! :D

#34
pacalici

pacalici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.08.2006

View PostWaffenSS, on Sep 25 2007, 00:03, said:

ce s`a mai intamplat???!! :D
momentan nimic......tot redactez plangerea :).Daca mai gasesc inca un pagubit a pus-o rau de tot.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate