Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 

AMD

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Mysterious

Mysterious

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.09.2007
AMD Athlon 4000+:http://dc-shop.ro/detalii_produs.php?cod=14051

AMD ATHLON 3800+:http://dc-shop.ro/detalii_produs.php?cod=14123

Daca 3800+ consuma doar 35 W spre deosebire de 65 w cat consuma 4000+, ii scade cumva ceva? Sau e mai bun ca va fi la o temepratura mai decenta?

#2
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
Sunt deja N+1 topicuri pe acest subiect. Use search.

Ontopic: cum draci sa fie mai bun un 3800 decat un 4000 ? Cat despre temperatura, stai linistit, ambele stau undeva in jur de 45 de grade.

#3
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006
AMD X2 3800+ se gasea sau gaseste pe piata in 3 variante: 35W (ADD...), 65W (ADO...) si 89W (ADA...). Eu personal am optat pentru cel de 89W pentru ca oricum nu trece de 38 grade in idle, mai are loc de OC si nici nu iti invarte contorul electric mai tare (acei W nu inseamna consum efectiv ci TDP -  Thermal Design Power).
As zice sa mergi pe cel 3800+ de 65W, asa ca sa fii undeva la mijloc, nicidecum pe 4000+ cu care memoriile de 800 MHz nu iti vor merge la 800 MHz... vorba antevorbitorului meu: sunt N+1 topicuri pe subiectul asta (pe care el nu le-a citit).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate