Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti
 

Unde pot face aerosol ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
vince25

vince25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 07.06.2005
Salutare!
Am reteta de la medic pentru aerosol, pe langa tratamentul medicamentos, in incercarea de a vindeca o pansinuzita fara operatie.
Recomandati-mi , va rog, un spital , o clinica , orice unde as putea sa fac acest tratament cu aerosol in conditii eficiente.
Multumesc ..si astept raspunsuri cat de urgent posibil  :) !

#2
vince25

vince25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 07.06.2005
nimeni n-a mai facut aerosol ??

#3
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
ba da mai ! eu.
ti-i cumperi tu de la farmacie, sub forma de fiole, si te duci cu ele la orice cabinet orl mai de doamne ajuta.
platesti 1/leu, pe zi, sau nimic daca esti asigurat...ceva de genu', ti-l sparge intr-un aparat, tu-ti pui o masca pe fata si respiri acolo o jumatate de ora puternic...se fac minim 3-5 zile

deci raspunsul la intrebarea ta e ORIUNDE, spital, policlinica, cabinet particular, etc

#4
vince25

vince25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 67
  • Înscris: 07.06.2005
de la farmacie trebuie sa cumpar un un flacon de fluronil ..parca scrie pe reteta ! ..in fine   Mersi oricum !  La tine a dat rezultate  fizioterapia asta ?  Am inteles ca dupa ce respiri acolo  poti contacta virusii mai repede si racesti usor .. ti s-a intamplat ??

#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
unde-oi fi auzit tu asa ceva nu stiu si nici nu vreau sa stiu
nu e ncio fizioterapie omule

respiri un medicament care-ti curata sinusurile
si nu, in functie de cat de dificila e sinuzita ta sau ce ai tu acolo, nu cred ca va da vreun rezultat.

#6
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.889
  • Înscris: 08.10.2006
Cel mai bun aerosol e cate un sfert de ora/zi pe digul de la Eforie. Inspiri adanc in plamani aerul marin sarat, apoi expiri. Cate 10-15 astfel de cicluri in 2-3 reprize, apoi sezi pe stabilopozi si admiri orizontul. De recomandat insa a se face aerosol pe seara. Efect garantat! ;)

#7
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
duculeana ! nu vorbi despre ce nu cunosti ! cum eu nu ma bag pe afectiunile tale, nici tu nu te baga pe alea pe care nu le cunosti.
eu ma chinui de multa vreme cu sinuzita, si ce spui tu e o dulce amagire.
te simti MAI bine cat stai acolo. cand pleci s-alege praful.

si la munte e la fel, nu numai la mare. paradoxal la efort sustinut si aer curat, respiram ca un bebelus.
cand am ajuns in scumpa capitala s-a rupt filmul in doua

la mare e bine
la salina e bine, orice salina
dar sa stai acolo...sa te duci sa respiri si sa pleci mi-e teama ca nu ajuta la nimic

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate