Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente

Curba Q-U Fronius gen24?
 Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa ii pui botnita un...
 Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata
 Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 

p1i - htc touch - sau altceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
deoarece ma gandesc sa achizitionez un smartphone am nevoie de putin ajutor.  :huh: vreau un smartphone cu camera foarte buna, peste 3mpx (htc touch are numai 2mpx), cu touchscreen destul de mare, rezolutie buna si ecran de calitate, design frumos si sa fie usor. deci as alege htc touch pentru ca are windows mobile. dar as alege sony ericsson p1 pentru ca are camera de 3,2mpx si arata mai bine. ce modele imi mai puteti recomanda? ce ziceti? este bun symbian sau sa iau wm? il voi folosi foarte mult pentru poze, internet mobil, muzica, softuri de programare html,php, etc daca exista pentru mobile, etc.

#2
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
P1i. Are Symbian UIQ, si poate fi comparat cu WM... Iar P1i este un pda-phone foarte reusit. Ia-l! ;)

#3
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View PostCurcubitaceu, on Aug 26 2007, 23:03, said:

P1i. Are Symbian UIQ, si poate fi comparat cu WM... Iar P1i este un pda-phone foarte reusit. Ia-l! ;)
stiu ca este foarte reusit P1i dar mi-e teama ca wm-ul este mai bun. ce alte modele mai stiti? dar dintre WM si Symbian UIQ care ar fi diferenta? ce poti face cu wm si nu poti face cu uiq? si invers.

#4
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
"mi-e teama ca wm-ul este mai bun" - :huh: ?

Deja pui intrebari aiurea ;) TI-am zis ca P1i este mai bun... Stiu o singura persoana care a trecut de la P990i la P1i si este foarte ultra mega multumit. Cu HTC Touch n-am auzit pe nimeni, insa e urat si are camera slaba (mai slaba decat la 6681-ul meu)

#5
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View PostCurcubitaceu, on Aug 26 2007, 23:15, said:

"mi-e teama ca wm-ul este mai bun" - :huh: ?

Deja pui intrebari aiurea ;) TI-am zis ca P1i este mai bun... Stiu o singura persoana care a trecut de la P990i la P1i si este foarte ultra mega multumit. Cu HTC Touch n-am auzit pe nimeni, insa e urat si are camera slaba (mai slaba decat la 6681-ul meu)
ok, este perfect asa dar stii cumva la ce pret pot chizitiona P1i la liber necodat?

#6
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
1699 ron la EuroGSM. Au pe stoc.

#7
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View PostCurcubitaceu, on Aug 26 2007, 23:53, said:

1699 ron la EuroGSM. Au pe stoc.
prin decembrie cam la ce pret o ajunge? man dar w960 nu e bun? are 8gb memorie. in rest e lafel la camera , os si ecran

Edited by mafiott92, 26 August 2007 - 23:25.


#8
soryn11

soryn11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 15.01.2006
[quote name='Curcubitaceu' date='Aug 26 2007 Iar P1i este un pda-phone foarte reusit. Ia-l! ;)
[/quote]
Țin sa-ti amintesc ca p1i,ultimul racnet de la SE in ale pda-phoneurilor,nu are hsdpa,nu are edge și are un proc de 200mh.Ca sa nu mai amintim de softurile de navigație unde p1i este total pe lângă.

#9
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
[quote name='soryn11' post='3290994' date='Aug 27 2007, 21:48'][quote name='Curcubitaceu' date='Aug 26 2007 Iar P1i este un pda-phone foarte reusit. Ia-l! ;)

Țin sa-ti amintesc ca p1i,ultimul racnet de la SE in ale pda-phoneurilor,nu are hsdpa,nu are edge și are un proc de 200mh.Ca sa nu mai amintim de softurile de navigație unde p1i este total pe lângă.[/quote]
deci navigatie nu folosesc, hsdpa nush ce e :)), edge nu e nevoie (am avut un sony ericsson z520i si mergea wapul pe el de 10 ori mai bine si mai repede decat pe nokia 6280 care il am acum si are edge dar nu imi foloseste la nimic ca nu descarc cu el multe chestii de pe net dar navighez mult pe wap si pe forumuri asa k e bun si ala. la sony mergea opera super iar pe nokia mereu da erori, nu imi incarca paginile, da erori si apoi da o pagina alba, etc. mereu face asa. tre sa dau ok de 5 ori k sa inre pana la urma). nush. eu zic ca un p1i e bun dar acuma nu stiu cand o sa-l iau pt ca banii care ii am acuma vreau sa ii investesc in afaceri pe net si sa vad ce iese. ori ii inmultesc , ori ii pierd pe toti! :D

#10
soryn11

soryn11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 15.01.2006
Mafiot,sant multe wm-uri ppc aparute cu un an in urma care sant peste p1i cu mult!E problema ta ce alegi!

#11
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postsoryn11, on Aug 28 2007, 20:06, said:

Mafiot,sant multe wm-uri ppc aparute cu un an in urma care sant peste p1i cu mult!E problema ta ce alegi!
deocamdata investescv toti banii care ii am si dca scot ceva mai mult imi iau si pocket sau smartphone. daca pierd banii asta e. nu e prima data. sa le dea dumnezeu maini scurte si limba lunga la cei care mi-au tras tzeapa.

#12
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postmafiott92, on Aug 28 2007, 22:13, said:

deocamdata investescv toti banii care ii am si dca scot ceva mai mult imi iau si pocket sau smartphone. daca pierd banii asta e. nu e prima data. sa le dea dumnezeu maini scurte si limba lunga la cei care mi-au tras tzeapa.
gata, am gasit destule persoane. mai am nevoie de idei de afaceri si de niste idei pt siteuri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate