Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...
 

Amway - sau altfel spus ...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2089 replies to this topic

#91
Andreiweb

Andreiweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.02.2003

add, on Oct 5 2005, 16:49, said:

Aceasta afacere NU este piramidala. LOL!  nu, e sferica probabil :)

<{POST_SNAPBACK}>


Right! E ceea ce vrei tu sa fie.
Oricum dc. nu pui osu la munca nu e nimic. E cea mai nashpa si nepiramidala afacere posibila.

#92
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

romaximusro, on Oct 5 2005, 16:31, said:

va rog sa imi aratati pe site-urile coca cola, nintendo, ibm, ca sunt parteneri amway.. trebuie sa fie vre-un comunicat de presa nu?Ca pana la proba contrarie, oricine se poate lauda cu orice .. :puke:

<{POST_SNAPBACK}>


andreiweb.. pusesem o intrebare

#93
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005

add, on Oct 5 2005, 17:49, said:

..

i was like: wtf?  :huh:  where?

<{POST_SNAPBACK}>





Aici:http://vebso.ro/v.s?u=8E5EFFE8925BB800,C&e=30

@romaximus    daca noi iti aratam dovezi ca sunt parteneri, atunci opinia ta o sa se schimbe?  Ma indoiesc.....
Eu zic sa mai sapi pe net pt ca sunt dovezi chiar pe situ-rile care critica  Amway ca acele firme au contracte de parteneriat.

#94
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu conteaza ce o sa cred... conteaza sa dovedesti ca spui adevarul. Eu unul nu cred ca o firma de automobile are un parteneriat oficial cu amway, sau ibm-ul sau nintendo..

#95
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
:naughty:
si uite ca totusi astia iti fac in ciuda. Au si masini de vanzare prin reteau Amway:

http://www.quixtar.c...pid=406&ctg=619


:roflmaofast:  :roflmao:  :roflmao:

#96
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
necredinciosule!  :console:

uite si aici
http://www.quixtar.c...F/PSSQuotes.pdf

#97
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

Ami, on Oct 6 2005, 13:12, said:

necredinciosule!  :console:

uite si aici
http://www.quixtar.c...F/PSSQuotes.pdf

<{POST_SNAPBACK}>

stai sa ma dumiresc: tu dai citate din site-ul unei companii afiliate Amway ca sa justifici cat de tari sunt Amway??

:lol:  :lol:  :lol:

in alta ordine de idei, va anunt oficial ca RDS este PARTENERUL MEU. Asta din cauza ca am un contract semnat cu ei. Mai mult, avand in vedere ca mi-am platit pana acum facturile la timp, se pare ca ei sunt extrem de incantati de colaborarea pe care o au cu mine :rolleyes:

#98
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
@Ami
Arata-mi te rog in site-urile de la Mercedes, Nintendo sau IBM unde scrie ca e sunt parteneri cu Amway, pana una alta prietenul nostru Google a raspuns asa:
Nintendo - 0 rezultate
Mercedes 0 rezultate
IBM 8 rezultate, dar din care reiese ca Amway e client IBM si cam atat (din ce am citit in viteza).

#99
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
1. Quixtar nu este afiliata ;la Amway, Quixtar ESTE Amway   :D (esti pe langa, mai citeste ;) )
2.Tu nu stii romaneste, tu esti CLIENTUL lor, nu esti si nu vei fi niciodata partenerul lor. Partener nu este tot una cu client!!!!

Este chiar asa de dificila limba romana pentru tine?




penibil.....


P.S. si mai vreti in UE... :nonobad:

#100
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
"Arata-mi te rog in site-urile de la Mercedes, Nintendo sau IBM unde scrie ca e sunt parteneri cu Amway, pana una alta prietenul nostru Google a raspuns asa:"



Arata-mi te rog in siturile de mai sus unde scrie cu cine sunt parteneri!

Edited by Ami, 06 October 2005 - 12:55.


#101
presedinte

presedinte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.02.2005
am participat si eu la o mascarada de prezentare a amway. tre sa fii idiot sa te ridici si sa aplauzi pe cineva pentru simplul motiv ca este rugat sa se urce pe scena, dar cine stie, poate in comunitatea lor omul era "mentor" ... desi, din cate am ineles, era doar un individ aflat pe o treapta mai inalta a piramidei. in sfarsit, ideea in sine imi provoaca o greata totala. e clar ca oamenii aflati in amway au alte principii decat ale mele si a majoritatii (altfel am fi cu totii bagati pana in gat in afacerea care ne-ar aduce bani cu sacul).
n-am inteles de ce nu exista nici un magazin de desfacere ? avon/oriflame si ceilalti ca ei au "curajul" sa-si vanda produsele stradal, spre exemplu.
sunt curios daca din punct de vedere economic, se respecta legile: produsele care ajung la client sunt insotite de chitanta/fatura ? parca a mai intrebat cineva, insa linkul cu dovada nu m-a condus nicaieri.
luand exemplu faimoasa pasta de dinti, nu am inteles cum ea este luata de "distribuitor" cu 150.000 si vanduta cu 300.000. cine elibereaza chitanta pentru suma fnala cu care se vinde ? daca fiecare produs vandut de amway este insotit de chitanta, atunci jos palaria, ma inclin in fata lor si le doresc sa ajute economia tarii  :D .
daca nu e asa, atunci un lucru e clar: amway este o escrocherie fardata, dezvoltata de oameni indoctrinati. practic, indraznesc sa spun ca este organizata ca o secta.
ideea de secta imi vine in minte si prin modul lor de racolare. inainte sa ma duc la prezentare i-am zis prietenului ca nu vreau sa aud de idei  de genul "mers cu sacosa si gasind fraieri". omul mi-a spus ca nu poate sa-mi zica, dar cu siguranta va merita sa merg. concluzia a fost ca am pierdut timpul degeaba.
...apoi vin si imi pun intrebarea: cine isi cumpara dintr-un salariu mediu balarii ambalate cu vorbe frumoase ? hai sa fim seriosi.

#102
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005

presedinte, on Oct 6 2005, 13:48, said:

daca fiecare produs vandut de amway este insotit de chitanta, atunci jos palaria, ma inclin in fata lor si le doresc sa ajute economia tarii  :D .

<{POST_SNAPBACK}>


DA! fiecare produs ESTE insotit de factura si chitanta!

Mergi la prietenul tau de care vorbeai si cere-i sa-ti arate una. Daca nu exista nici o factura, atunci , da este ilegala, dar daca este, vorba ta.... "jos palaria"!

:peacefingers:

Edited by Ami, 06 October 2005 - 13:02.


#103
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002

Ami, on Oct 6 2005, 12:44, said:

"Arata-mi te rog in site-urile de la Mercedes, Nintendo sau IBM unde scrie ca e sunt parteneri cu Amway, pana una alta prietenul nostru Google a raspuns asa:"
Arata-mi te rog in siturile de mai sus unde scrie cu cine sunt parteneri!

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.nintendo....etail/index.jsp
Gasesti acolo ca produsele Nintendo se pot cumpara inclusiv prin "Garage Sales", dar nu scrie nimic de MLM sau de Amway.

Sa mai caut?  :D

#104
presedinte

presedinte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.02.2005

Ami, on Oct 6 2005, 13:59, said:

DA! fiecare produs ESTE insotit de factura si chitanta!

Mergi la prietenul tau de care vorbeai si cere-i sa-ti arate una. Daca nu exista nici o factura, atunci , da este ilegala, dar daca este, vorba ta.... "jos palaria"!

:peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>



chiar o sa-l intreb,  desi din cate mi-a povestit, toate produsele pe care le-a luat... le-a pastrat pentru sine, negasind "doritori" la fel de entuziasmati ca si el, ceea ce conduce la o oarecare concluzie  :console:  
fiindca am vazut ca esti de cealalta baricada, te-as ruga sa ma lamuresti si pe mine cu o chestie... nici o persoana care este invitata la "intruniri" nu primeste detalii si se invaluie totul intr-un mister. care sa fie motivul ?
parerea mea este ca persoana deja "racolata" stie in subconstient ca nu are putere de convingere, si mai stie ca nu are nici o sansa sa promoveze produsele/ideea/serviciile. de aici incolo totul este pe plan psihologic.

da-mi voie sa cred ca tu eti o persoana aflata la un nivel la care nu trebuie sa umbli cu sacosa ca sa-ti castigi painea.

p.s sa nu iei exprimarea "sa umbli cu sacosa" ca o ofensa, insa trebuie sa recunoastem ca asta este modalitatea de desfacere a produselor pe piata.

#105
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005

Thorr, on Oct 6 2005, 14:22, said:

inclusiv prin "Garage Sales",

<{POST_SNAPBACK}>



   :roflmao:  m-ai dat gata!  

V-am mai spus de cel putin 2 ori in acest topic: INVATATI LIMBA ROMANA !!!!
INCLUSIV  inseamna ca se vinde si prin "garage sales"
Cuvantul care te-ar fi ajutat pe tine se numeste EXCLUSIV  si inseamna ca se vinde DOAR prin acea metoda!

tot nu ai raspuns: UNDE   scrie  CARE sunt partenerii?????????

DA, mai cauta, si in primul rand DA mai invata sa vb limba ta (materna presupun....)

Edited by Ami, 06 October 2005 - 14:06.


#106
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
@ Presedinte
Mult respect :peacefingers: din partea mea.

1. nu se dau asa d emulte detalii datorita ideilor preconcepute (ba ca am auzit eu de asta, ba ca stiu pe cineva care stie pe cineva care a auzit ca nu functioneaza).
SINCER, acesta este SINGURUL motiv pt care nu se dau asa d emulte detalii, pentru ca omul sa poata auzi TOATA informatia, de la A - Z de la o sursa care cunoaste  aceasta informatie (TOATA).
Iti spun cu cea mai mare sinceritate ca acesta este motivul pt care se procedeaza asa.   Si eu aveam o parere proasta despre pocaiti, dar nu stiam nici eu de ce. Pana cand am ALES sa iau informatia de la prima mana (adica nu din auzite) si de abia apoi sa decid. Apoi m-am lamurit.
DECI, cel mai corect este ca  omul sa auda  informatia (TOATA), si APOI sa decida! Bineinteles este alegerea fiecaruia, daca i vrea sau nu. Dar procedam asa ca acel om sa poata auzi informatia, informatie pe care nu ar veni sa o auda altfel.
2. Din pacate multi oameni au transformat Marketingul in retea (MLM) intr-o sacoseala. MLM nu a fost conseput sa fie asa, ci a fost conceput ca sa alcatuim o retea mare de consum (ATENTIE: nu sa vindem la unul si la altul), si fiecare sa avem de castigat di ceea ce consumam sau recomandam. De fapt mult firme care au inceput dupa Amway (pt ca ea a fost prima in MLM), au inceput sa vanda cu sacosa, ceea ce , din pacate scade foarte mult imaginea acelei firme (parerea mea.)  
Oricum, Amway NU incurajeaza SACOSEALA, iar cei care fac sacoseala o fac pt ca este mai simpla (dar MULT mai putin banoasa)  decat sa construiasca o retea (ceea ce propune o dezvoltare personala).
Dintre toti oamenii pe care i-am cunoscut pana acum (nu putini)si sunt implicati in Amway, nu cunosc pe nimeni care s afaca sacoseala. Sincer!


PS. uite si AICI  un alt topic in care am explicat de ce nu se poate sa faci sacoseala in Amway

Edited by Ami, 06 October 2005 - 13:57.


#107
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002

Ami, on Oct 6 2005, 13:29, said:

:roflmao:  m-ai dat gata! 

V-am mai spus de cel putin 2 ori in acest topic: INVATATI LIMBA ROMANA !!!!
INCLUSIV  inseamna ca se vinde si prin "garage sales"
Cuvantul care te-ar fi ajutat pe tine se numeste EXCLUSIV  si inseamna ca se vinde DOAR prin acea metoda!

tot nu ai raspuns: UNDE   scrie  CARE sunt partenerii?????????

DA, mai cauta, si in primul rand DA mai invata sa vb limba ta (materna presupun....)

<{POST_SNAPBACK}>

OK, ma las pagubas, citeste ce am scris in topic despre Amway. Stiu ca unii ajung sa faca bani, cunosc pe cineva care chiar a ajuns diamant, dar nu accept praful pe care mi-l arunci cu generozitate in ochi. Ti-au mai cerut si altii, iti cer si eu din nou, arata pe site-ul unuia despre care voi spuneti ca isi vand produsele si prin Amway o astfel de nota, pentru ca nu cred ca cineva care are interes sa-si vanda produsele o sa ascunda acest lucru.
Exemplul de la Nintendo arata simplu: cum puteti cumpara produsele? Prin metoda X, Y, Z, de la A, B sau C, iar MLM nu l-am vazut in X-Z, nici Amway in A-C. Ce e mai clar de atat, artificiile tale cu " mai invata sa vb limba ta (materna presupun....)" tin la cei care stau la intrunirile voastre cu ochii holbati la gandul gramezilor de bani care-i asteapta.

#108
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005

Ami, on Oct 6 2005, 13:41, said:

esti pe langa, mai citeste ;)
i can't be arsed...  :rolleyes:

Ami, on Oct 6 2005, 13:41, said:

tu esti CLIENTUL lor, nu esti si nu vei fi niciodata partenerul lor. Partener nu este tot una cu client!!!!
ia zi-mi tu european mic si dulce - ce inseamna partener?... dezvolta cumva Mercedes un wiper fluid cu garantie 50 de ani, sau poate Nintendo o noua consola cu baloane de sapun care tin 5 ani de la umflare... atunci inteleg de ce-si doresc firmelea astea sa lucreze cu Amway, expertii mondiali in chimicale and stuff... :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate