Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf
 Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei
 Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin
 

Viteza mica nejustificata

- - - - -
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#181
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Si motorul ala care sta sub 2000 rpm la 50-60/h- aluia ii place subturat?! Daaaaa, siiiigur... Ce-o sa caute omul solutie de curatat injectoarele...

#182
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Mai Luciene eu am vazut multe posturi valorase la tine dar aici parca nu vrei sa intelegi ca masina e automatasi asa a decis un japonez mic si galben la el pe insula: 60Km/h viteza a patra. Nu prea ai ce-i face daca asa a vrut japonezu. Logic mi s-ar parea si mie ca e subturata dar tind sa cred ca aia la Honda in fabrica au o logica mai buna  :cheers:

#183
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Eu am un mare respect pt Honda. Si pentru  inginerii de acolo. Insa oi fi gresit si eu. Dar taaare putin a IV-a cu 50-60/h. Ok, fie pe-a cutiei (eu nu-s fan de automata- decat aia de spalat :)) ). Pentru vreo 700 euro puneam automata pe a mea, insa imi place mai mult melesteul.
Facem pace?

#184
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Pai eu nici nu faceam razboi asa ca pacea e singura alternativa :P Referitor la automate ca sa o mai dam un pic in offtopic e pur si simplu alegerea omului care a condus ceva la viata lui si a zis ca a s-a plictisit sa tot mestece in cutie pe la semafoarele Bucurestiului. Totusi parerea mea e ca te poti molipsi de automate daca ajungi sa conduci cateva sute de kilometri pe automata. Amicul mi-a zis ca daca te-a prins microbul cu automata nu te mai intorci niciodata la mestecat in cutie si tind sa-l cred.

#185
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 Lucian_M, on Aug 24 2007, 21:39, said:

. Bai- eu pe langa altii chiar merg incet. Da' voi macar aveti idee cum arata localitatile prin care merg eu cu 100?!  Niste sate/comune normale, fara animale pe sosea, mai au si trotuare (da, la mine in zona exista si trotuare), f

Eu am idee cum arata "localitatile prin care mergi cu 100 km/h"...si nu e safe deloc......
Sunt zone unde mai poti sa o calci..... dar putine si scurte....si te mai bazezi ca radarele din Neamt nu sunt pe traseul tau .....ca e secundar si nu se merita sa stea pe akolo.
sa nu imi spui ca nu stiu zona....ca nu tine...o stiu foarte bine   :)

cat despre Aveo hatch  / Kalos al tau...e o masina frumoasa ( mie chiar imi place...spre deosebire de sedan care mi se pare urat ) , normala...mai buna ca Logan ( dar alt a clasa de marime )...dar totusi  in low-entry pentru masini.
E o masina decenta, care te duce si te aduce...dar tu o pui pe un piedestal    ...si intradevar esti parca prea mandru de ea....
Da e a ta...si cea mai buna masina e aceea pe care o ai sau pe care ti-o permiti....dar nu trebuie sa exagerezi    :)

Edited by eb2e2, 24 August 2007 - 22:18.


#186
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,076
  • Înscris: 06.04.2007
E mult 100 prin sate sau comune. Totusi mai sunt ceva copchii pe acolo...ceva betivani...ceva gaste poate, babe surde...etc. Daca te grabesti asta e...dar e totusi cam mult. Spunea cineva de 60-80, asa mai merge. Nu cred ca e sofer care sa nu fi mers la nevoie cu 100 prin localitati...poate si mai mult, dar nu trebuie sa fie un obicei.

#187
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Eu cred ca ar trebuii sa lasati teoria motoarelor aici, sinteti total OffTopic.

#188
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Iarta-ne tata Mak ca suntem mici si nu stim ce facem  :worthy: . Incercam doar sa demonstram ca puterea motorului nu influenteaza cu nimic viteza legala.

#189
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Pai normal ca nu influenteaza   :lol:
Ai cutia lunga ( cele de pe motoare puternice ) ? mergi cu a 2-a, a 3-a, daca vrei sa mergi in parametri dati de fabrica si cu viteza legala.

#190
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006
Viteza mica / Justificare: rabla fumigena care de-abia se tine pe roti.

Azi dimineata am parcurs un sat intreg plin de curbe, in spatele unui Tico si a unei dube ce ne tinea cu 15km/h.
Insa la iesirea din sat ... camp liber cat vezi cu ochii. Ei bine, linia continua nu se termina odata cu curbele din sat ci mai tine inca 1 kilometru cel putin.
Nu era absolut nimeni altcineva pe sosea deci dupa ce duba ne-a tocat marunt, asta cu Tico a intrat bine-nteles in depasire.
N-am ezitat nici o clipa si pe loc am intrat si eu dupa el. ... dar ghici cine statea in spatele unicului tufis pe o raza de 2km?

Deci premiul e asa: amenda 78 lei si 30 de zile pauza. Nahh nu mai sunt virgin ... dupa 12 ani.  <_<

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate