Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Flatulenta și responsabilita...

Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...
 Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...
 Recomandare AC

Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...
 Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta
 

Om vs. urs

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 mnezo, on Aug 2 2007, 16:01, said:

Toata ideea la armele de foc e sa fie folosite la distanta. Daca vine ursul la tine si te intreaba de sanate.. ce faci? Poate mai si baga degetele pe teava pustii, ca`n Bugs Bunny :D Pentru cunoscatorii bancului: da, tin cu ursul!

Si eu tin cu ursul. Daca nu ma miroase pe mine.

#20
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 maradona13, on Aug 2 2007, 15:52, said:

E gresita informatia aia evident. Acolo zice ca a alergat cu 11.8m/s adica a facut suta in 8.48 secunde lucru fals recordul e de 9.77

Nene...TOP SPEED, nu avarage speed. Știi diferența?

#21
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

 Fr3ak, on Aug 2 2007, 17:51, said:

Nene...TOP SPEED, nu avarage speed. Știi diferența?
Lasa-ma frate ca stiu diferenta.
Am vazut ca acolo pe situl ala era vorba de viteza maxima...ce atata vorbarie pentru un amarat de urs :lol:

#22
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 maradona13, on Aug 2 2007, 18:26, said:

Lasa-ma frate ca stiu diferenta.
Am vazut ca acolo pe situl ala era vorba de viteza maxima...ce atata vorbarie pentru un amarat de urs :lol:
vedeti sa nu va prinda politia pe voi si pe ursi cu radaru ca va umple de puncte

#23
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005
Eu cred ca pana la urma sunt tare rapizi ursii astia.
De asta scria pe usa de la baie din camin "Atenti ursi, s-au vazut urme de laba" si eu nu am vazut niciodata vreunul :lol:

#24
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Dar vreunul mort de laba ursului ai gasit in camin?

#25
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Era la discovery o emisiune de genu 'om vs urs'. Zicea și acolo că nu prea poți scăpa prin fugă, deoarece e destul de rapid și te prinde. Nici chiar o tentativă de urcuș în copac nu e bună, unii dintre urși putându-se urca după tine  :w00t: . Mai spunea că soluțiile ar fi un pepper spray sau o încercare de intimidare a ursului (yeah right  :lol: ).

#26
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 Skelet, on Aug 2 2007, 18:48, said:

Era la discovery o emisiune de genu 'om vs urs'. Zicea și acolo că nu prea poți scăpa prin fugă, deoarece e destul de rapid și te prinde. Nici chiar o tentativă de urcuș în copac nu e bună, unii dintre urși putându-se urca după tine  :w00t: . Mai spunea că soluțiile ar fi un pepper spray sau o încercare de intimidare a ursului (yeah right  :lol: ).

Daca ai 2/2 normal ca sperii si ursul carpatin. Pe ala polar nu-l sperie nici balena. :lol:

#27
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
io frec, absolut orice, mai repede decit orice urs din lumea asta. Deci, sunt mai rapid.
Ursu' nu pote freca, e un fapt stiintific. -_- . Ursu are o laba mare, pe care o foloseste cu folos in activitatile sale zilnice. Culesu' de mure, prinsu' pestelui, scobitu' scorburilor dupa miere de albine. Toate astea, un urs le face cu laba. Fie ea stinga, fie dreapta.
Uneori, se ridica pe labele din spate si cu labele din fata, face dif. figuri de karate ca sa intimideze adversaru'.

#28
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,108
  • Înscris: 07.07.2006

 Skelet, on Aug 2 2007, 16:48, said:

Era la discovery o emisiune de genu 'om vs urs'. Zicea și acolo că nu prea poți scăpa prin fugă, deoarece e destul de rapid și te prinde. Nici chiar o tentativă de urcuș în copac nu e bună, unii dintre urși putându-se urca după tine  :w00t: . Mai spunea că soluțiile ar fi un pepper spray sau o încercare de intimidare a ursului (yeah right  :lol: ).

Dar poti totusi sa te sui, sperind ca e din ala care nu se catara. De fapt si la tv zicea, ca sa afli daca e catarator sau nu suie-te in copac si vezi daca vine dupa tine.

Ultima sansa e tot dintr-un banc: cind nu mai ai incotro, ca ultima incercare, poti incerca sa dai cu cacat in urs. De unde cacat? Oho, o sa fie!

Pe serioase vorbind, nu poti scapa de urs daca are chef sa te inhate.

#29
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 punkt, on Aug 2 2007, 18:54, said:

io frec, absolut orice, mai repede decit orice urs din lumea asta. Deci, sunt mai rapid.
Ursu' nu pote freca, e un fapt stiintific. -_- . Ursu are o laba mare, pe care o foloseste cu folos in activitatile sale zilnice. Culesu' de mure, prinsu' pestelui, scobitu' scorburilor dupa miere de albine. Toate astea, un urs le face cu laba. Fie ea stinga, fie dreapta.
Uneori, se ridica pe labele din spate si cu labele din fata, face dif. figuri de karate ca sa intimideze adversaru'.
colega, sexy lounge e dincolo :lol:

#30
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

 aiptek, on Aug 2 2007, 19:10, said:

colega, sexy lounge e dincolo :lol:

Pai ce, ursul e cat se poate de sexy. N-ai vazut cum se unduieste ursul cand merge? Si ce forme capata atunci cand alearga? Arny de California e nimic pe langa un urs in viteza. Natural beauty.

#31
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
un important instrument in existenta ursului, este laba. Dupa cum am spus si mai sus, laba lui este folosita de catre acesta, adica de urs, in numeroase activitati pasnice dar si razboinice.
Cind are loc intilnirea fatala dintre ursu' razboinic si om, recomand sa aruncati cu monezi Botswaneze in el. Monezile din Botswana sunt facute dintr'un aliaj urit mirositor, astfel incit, ursu' cedeaza usor si se retrage.
Pt. lamuriri, intrebati'l pe Mossoti. <_<

#32
Krystyna

Krystyna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 11.12.2006

 punkt, on Aug 3 2007, 12:00, said:

un important instrument in existenta ursului, este laba. Dupa cum am spus si mai sus, laba lui este folosita de catre acesta, adica de urs, in numeroase activitati pasnice dar si razboinice.
Cind are loc intilnirea fatala dintre ursu' razboinic si om, recomand sa aruncati cu monezi Botswaneze in el. Monezile din Botswana sunt facute dintr'un aliaj urit mirositor, astfel incit, ursu' cedeaza usor si se retrage.
Pt. lamuriri, intrebati'l pe Mossoti. <_<


in concluzie : Daca ursul da cu Laba omul da cu Monezile din Botswana ?! :blink:

DAR daca ursul nu da cu laba?!  :huh:




P.S. si mai important de unde se pot achizitina Monezile din Botswana ?  :mellow:

#33
CyberCore

CyberCore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 29.07.2007

Quote

DAR daca ursul nu da cu laba?!

da ce il crezi si taur acum sa vina inspre tine cu capul inainte :P iti garantez eu ca va da cu laba... sau acum daca ursul ala o fi sado-maso si-o rupe o creanga si te va bate cu ea nu stiu :D glumesc

Edited by CyberCore, 03 August 2007 - 11:14.


#34
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

 Krystyna, on Aug 3 2007, 12:08, said:

in concluzie : Daca ursul da cu Laba omul da cu Monezile din Botswana ?! :blink:
DAR daca ursul nu da cu laba?!  :huh:
daca nu da cu laba, atunci iti bagi monezile de botswana oriunde, si fugi mincind pamintu'. Cu monezi cu tot. A nu se lasa in urma.

 Krystyna, on Aug 3 2007, 12:08, said:

P.S. si mai important de unde se pot achizitina Monezile din Botswana ?  :mellow:
cel mai indicat e sa se caute, monezi de Botswana autentice. Recomand banca centrala Botswaneza: http://www.bankofbotswana.bw/

#35
Krystyna

Krystyna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 11.12.2006

 CyberCore, on Aug 3 2007, 12:13, said:

da ce il crezi si taur acum sa vina inspre tine cu capul inainte :P iti garantez eu ca va da cu laba... sau acum daca ursul ala o fi sado-maso si-o rupe o creanga si te va bate cu ea nu stiu :D glumesc
si de unde stiu eu ca ursul nu scoate sabia?! sau mai rau..pistolul :w00t:

 punkt, on Aug 3 2007, 12:26, said:

daca nu da cu laba, atunci iti bagi monezile de botswana oriunde, si fugi mincind pamintu'. Cu monezi cu tot. A nu se lasa in urma.
cel mai indicat e sa se caute, monezi de Botswana autentice. Recomand banca centrala Botswaneza: http://www.bankofbotswana.bw/


deci daca ursul nu da cu laba FUUUUUUUUUUUUUUUGI ...
intrebarea mea e daca tot fug de ce mai trebuie sa mamanc si pamatul? nu imi i-a mai mult timp asa?

Monezile trebuie sa fie autentice?? :huh:  naspa -_-

#36
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

 Krystyna, on Aug 3 2007, 12:30, said:

si de unde stiu eu ca ursul nu scoate sabia?! sau mai rau..pistolul :w00t:
in general, s'a dovedit stiintific, ursii pistolari sau spadasini se gasesc rar. Nu ma intelegeti gresit, ei exista, dar stau ascunsi in pesterile circumvulutionate ale celor la Socola sau Spitalu' 9.

 Krystyna, on Aug 3 2007, 12:30, said:

intrebarea mea e daca tot fug de ce mai trebuie sa mamanc si pamatul? nu imi i-a mai mult timp asa?
Sincer, stind io si gindidu'ma la la ursi, nu prea are sens sa mininci pamint, mai ales in timp ce fugi. Da' presupun ca aceasta activitate, mincatu' pamintului, ajuta la subminarea alteia. Adica defecarea rapida, proces firesc, cauzat de frica.
Cred ca'i mai bine sa mininci pamin fugind, decit.....Ma rog, doar in in situatia ursilor spadasini sau pistolari.

 Krystyna, on Aug 3 2007, 12:30, said:

Monezile trebuie sa fie autentice?? :huh:  naspa -_-
Da, absolut, mai ales acum, cind monezile Botswaneze se depreciaza considerabil in raport cu celelalte monezi.
http://www.bankofbot...?articleid=1800
Astfel, ursii sunt tare tristi. Monezi ieftine, lumea cumpara mai multe. O consecinta fireasca. -_-

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate