Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 

Salarii call-center Cosmote...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
57 răspunsuri în acest subiect

#19
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.922
  • Înscris: 25.04.2006
Nimeni nu te angajeaza pe prea multi bani cand tu nu stii sa faci nimic. Angajatii Germanos sunt praf pentru ca probabil nimeni altcineva nu mai accepta sa lucreze pe salarii atat de mici. Sincer, orice patron care ofera salariul de 450 Ron pentru o persoana care are minimum de cunostinte de operare calculator si macar o diploma de bacalaureat, ar trebui scuipat in fata inainte sa pleci de la interviu, ca poate asa o mai creste nivelul salariilor in Romania.

#20
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.033
  • Înscris: 24.10.2006

 bogdanan, on Jul 30 2007, 20:29, said:

daca era in euro, mai mergea B)

c'mon 12 mil lei ? woooowww... 8 ore/zi? 20 zile lucratoare?... adica 7.5 RON/ora ? mai bine castigi in invatamant, no offence :P


eu cred ca tu vb prostii......habar n-ai ce salarii sunt in invatamant.......

#21
gmaildotcom

gmaildotcom

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 03.04.2007

Quote

Din partea mea poate te amana de tot.Caracterele arogante nu fac bine in comunicarea cu clientii.

Sincer iti spun tipul asta chiar isi cauta un job, nu ca ii iau apararea sau ceva de genul insa decat sa stea sa o arda aiurea cu baietii prin cismigiu mai bine castiga un ban. Si nu stiu de ce te-ai apucat tu sa judeci daca e bun sau nu pentru a lucra in call center dupa 3 posturi pe forum. Din partea mea cel arogant esti chiar tu.

antonio_maxximus sa ne spui pana la urma cat iti ofera tare sunt curios cat ofera cosmote in comparatie cu alti operatori.
Mult succes

#22
Yehppael

Yehppael

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 29.03.2007

 born2lose, on Jul 30 2007, 23:32, said:

cat despre job, cauta-ti ceva mai interesant si unde sa inveti mai mult, chiar daca pe un salariu mai mic.
foarte adevarat, daca nu atunci o sa ai o gramada de slujbe cu un salariu mediocru dar fara nici o posibilitate de crestere ...

#23
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.559
  • Înscris: 16.06.2004
Indiferent de cum scrie pe forum, aveti libertatea de a nu-i raspunde sau de a nu-i citi thread-ul deschis. Omul intreaba de Cosmo®te. Si mie mi se pare putin insa comparativ, acum 4 ani Connex oferea 120 de DOLARI pentru 4 ore de munca, 20 de zile pe luna. Ah,da, si bonuri de masa - neinteresant! Daca faci o comparatie cu Vodafone, si Cosmo®te ofera acelasi lucru pentru un rookie.
Asa ca daca are nevoie de bani, o sa accepte. Il va ajuta mai tarziu la CV , experienta, etc. Si eu tot de la asa ceva am plecat acum ceva ani.

#24
celebris3

celebris3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 210
  • Înscris: 05.05.2004

 701, on Aug 20 2007, 10:38, said:

Indiferent de cum scrie pe forum, aveti libertatea de a nu-i raspunde sau de a nu-i citi thread-ul deschis. Omul intreaba de Cosmo®te. Si mie mi se pare putin insa comparativ, acum 4 ani Connex oferea 120 de DOLARI pentru 4 ore de munca, 20 de zile pe luna. Ah,da, si bonuri de masa - neinteresant! Daca faci o comparatie cu Vodafone, si Cosmo®te ofera acelasi lucru pentru un rookie.
Asa ca daca are nevoie de bani, o sa accepte. Il va ajuta mai tarziu la CV , experienta, etc. Si eu tot de la asa ceva am plecat acum ceva ani.
Ai dreptate. Fiind primul job, pana capata 1 an vechime in munca, nu prea poate sa puna conditii.
Iar cu libertatea de a-i raspunde sau citi topicul, nu ai dreptate, ca de-aia este un regulament; altfel, fiecare at face ce vrea pe-aici  :huh:

#25
gmaildotcom

gmaildotcom

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 03.04.2007

Quote

acum 4 ani Connex oferea 120 de DOLARI pentru 4 ore de munca, 20 de zile pe luna

Acum 4 ani un consulatant de la steluta castiga 128 de DOLARI pentru un program de 8 ore ;) nu de 4.

#26
bucurie001

bucurie001

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 18.07.2003

 cmidp, on Jul 30 2007, 15:48, said:

1200 plus bonuri de masa si telefon cu 120 minute nationale si nelimitat in retea.

Spor!
Salariul este de 1060 ron , 22 bonuri de masa fiecare bon in valoare de 7,49 ron , abonament cu 120 minute nationale smsuri gratuite mmsuri gratuite si convorbiri in retea nolimit+discount la un telefon mobil

#27
find2distroy

find2distroy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 203
  • Înscris: 27.11.2006

 bucurie001, on Aug 21 2007, 00:52, said:

Salariul este de 1060 ron , 22 bonuri de masa fiecare bon in valoare de 7,49 ron , abonament cu 120 minute nationale smsuri gratuite mmsuri gratuite si convorbiri in retea nolimit+discount la un telefon mobil


Sal e intradevar de 1050 - 1200 in functie de tine (se negociaza dupa testare) + Bonuri de masa (in functie de cate zile lucratoare sunt) + telefon subventionat + Abonament C120 cu nelimitat in cosmote (voce+sms) + trafic gprs nelimitat + cheita de la automat de cafea.

#28
TataJean

TataJean

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 742
  • Înscris: 01.11.2006
Am fost astazi la interviu pentru un post de operator call center. Prima intrebare care mi s-a pus a fost despre salariu: cat as dori. Am raspuns ca as fi asteptat ca prima oferta sa imi fie facuta de catre ei pentru ca in anunt scria "SALARIU SUPERMOTIVANT" si atunci inseamna ca s-au gandit la ce salariu sa ofere. Nu am primit raspuns si a ramas sa zic eu o suma, in lei, si am spus ca doresc aproximativ 1400 - 1500 lei, eventual cu bonuri de masa incluse. Mi s-a spus ca bonuri de masa mi se dau, chiar si un telefon cu nu mai stiu cate minute incluse (acest aspect nu ma interesa), dar ca sunt cam departe cu acest salariu fata de cat ofera ei si care ar fi ultima suma pe care as accepta-o. 1300 lei. Evident, tot departe de cat ofera ei. In acest caz mi-au multumit ca am venit si nu mai are rost sa discutam mai departe.Totul a durat mai putin de 2 minute.

O bila alba din partea mea pentru ca discutia a inceput cu banii si nu a mai fost nevoie sa pierd timpul ca sa aflu la sfarsit ca nu se merita.

O mare bila neagra pentru faptul ca SALARIU SUPERMOTIVANT la Cosmote inseamna cam 1000 lei. Pai 1000 lei se poate castiga in unele locuri ca sofer distribuitor.

#29
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 843
  • Înscris: 08.11.2004
exact asta nu inteleg aia...si probabil faceai si schimburi.....da totusi e bine ca s-a plecat de la salariu...

#30
vatrai

vatrai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 40
  • Înscris: 25.09.2006

 antonio_maxximus, on Jul 30 2007, 20:51, said:

Ca student(20 de ani),12 mil. nu e putin.Cine iti da tie mai mult de atat?
Care e faza cu scrisul?Sunteti retardati?
Aici e vorba de exprimare si comunicare intr-un stil neoficial,in concluzie se accepta prescurtarile si limbajul de yahoo!messenger.
Nu va luati de mine ca as chinui limba romana,am lucrat in call center si am vorbit cu mii de oameni si am ajuns la concluzia ca majoritatea nu cunosc timpurile verbelor(si nu e vorba de olteni).


De ce te iei de olteni ???
Din cate stiu eu bucurestenii vorbesc cu dezacorduri . Si despre asta cu tipurile verbelor daca te-ai plimba un pic prin tara ai vedea ca nu numai in oltenia sa vb cu "facui"  ,  "fusei"  etc .

On topic : 1060 cred ca e un salariu mic pt. un operator de telefonie mobila . Poate cu timpul o sa mai creasca sau cu experenta asta o sa-ti gasesti ceva mai bun .
               Lucrez tot in domeniu si iti spun sincer ca astia sunt foarte zgarciti . Trebuie sa te certi cu ei ca sa-ti maresca salariul .

Editat de vatrai, 08 noiembrie 2007 - 11:22.


#31
open.boy3

open.boy3

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 14
  • Înscris: 06.09.2007

 TataJean, on Nov 7 2007, 17:34, said:

Am fost astazi la interviu pentru un post de operator call center. Prima intrebare care mi s-a pus a fost despre salariu: cat as dori. Am raspuns ca as fi asteptat ca prima oferta sa imi fie facuta de catre ei pentru ca in anunt scria "SALARIU SUPERMOTIVANT" si atunci inseamna ca s-au gandit la ce salariu sa ofere. Nu am primit raspuns si a ramas sa zic eu o suma, in lei, si am spus ca doresc aproximativ 1400 - 1500 lei, eventual cu bonuri de masa incluse. Mi s-a spus ca bonuri de masa mi se dau, chiar si un telefon cu nu mai stiu cate minute incluse (acest aspect nu ma interesa), dar ca sunt cam departe cu acest salariu fata de cat ofera ei si care ar fi ultima suma pe care as accepta-o. 1300 lei. Evident, tot departe de cat ofera ei. In acest caz mi-au multumit ca am venit si nu mai are rost sa discutam mai departe.Totul a durat mai putin de 2 minute.

O bila alba din partea mea pentru ca discutia a inceput cu banii si nu a mai fost nevoie sa pierd timpul ca sa aflu la sfarsit ca nu se merita.

O mare bila neagra pentru faptul ca SALARIU SUPERMOTIVANT la Cosmote inseamna cam 1000 lei. Pai 1000 lei se poate castiga in unele locuri ca sofer distribuitor.

Da-ne mai multe detalii. Era operator call center pe o limba straina? sau Romana? Nu mi se pare deloc putin 350 Euro cu bonuri de masa si telefon la un asemenea job (job de student, in general), mai ales daca era pt lb. romana. Iau absolventi de facultate mai putin de atat. oricum, la cosmote sigur aveai avantaje de gen traininguri, asigurari medicale sau events k lumea, cred. asa e pe la companiile mari. iar eu am avut o prietena care a stat la call center la orange si o plateau super infect (nu mai tin minte exact, vreo 3.5 mil pe 5-6 ore si bonuri). In fine, parerea mea.

#32
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.944
  • Înscris: 22.08.2005
voi nu va dati seama cat de amarati sunt aia de la call centerul cosmote daca la iride business park aveau cola la 0.5 Litri cu 1 leu
deci e vai de ei cu cat ii plateste cosmoteul
am fost la call centerul cosmote la sala lor de training sunt numai copii pana in maxim 28 de ani
am vazut si pe cei care raspundeau la apeluri se vedea prin geamuri
e misto cladirea treci cu cartela magnetica dintr o parte in alta
pcuri in sala de training nice chiar mergea si netul pe anumite siteuri dar fara cele care promovau messul on line :)

Editat de vodafone_ro, 08 noiembrie 2007 - 23:25.


#33
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.078
  • Înscris: 02.03.2003

 vodafone_ro, on Nov 8 2007, 23:25, said:

voi nu va dati seama cat de amarati sunt aia de la call centerul cosmote daca la iride business park aveau cola la 0.5 Litri cu 1 leu

Si in America House (sediul central) o cola costa 1 leu. Si la Orange si la Ericsson costa tot 1 leu. Cred c-au facut un pact de neagresiune sa nu pelce lumea dintr-o firma in alta pt ca dincolo o cola e mai ieftina.

#34
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 510
  • Înscris: 04.11.2005

 cmidp, on Nov 9 2007, 11:03, said:

Cred c-au facut un pact de neagresiune .
Off-topic: Cred ca e un promo oribil pentru ca tinerii sa se obisnuiasca cu bauturile alea pline de E-uri canceroase iar multinationala sa raporteze vanzari si mai mari.

#35
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 746
  • Înscris: 02.04.2007

 vodafone_ro, on Nov 8 2007, 23:25, said:

voi nu va dati seama cat de amarati sunt aia de la call centerul cosmote daca la iride business park aveau cola la 0.5 Litri cu 1 leu
deci e vai de ei cu cat ii plateste cosmoteul
am fost la call centerul cosmote la sala lor de training sunt numai copii pana in maxim 28 de ani
deci tu daca ai pana in 28 de ani,pot sa iti spun copile?  :lol:
am vazut si pe cei care raspundeau la apeluri se vedea prin geamuri
e misto cladirea treci cu cartela magnetica dintr o parte in alta
ce descoperire ai facut! :o  de obicei asa se intampla in mai toate cladirile mari de birouri  ;)
pcuri in sala de training nice chiar mergea si netul pe anumite siteuri dar fara cele care promovau messul on line :)


#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015
@vodafone_ro - prin faptul ca iei cola la 0.5 cu 1Leu ti-ai dat seama ca sunt "amarati"? Afla ca si in celelalte locatii se vinde cola la automat tot cu 1Leu, si nu cred ca sunt asa amarati.

Iar partea a doua - care este problema daca la training sunt numai persoane pana in 28 ani? Ai vrea sa angajeze oameni de 50 de ani pe salarii entry-level? Jobul in call center este unul de incepator, cu un salariu modest, dar corect pt. inceput. Daca ai 20 de ani si esti bazat nu te duci in call center. Daca totusi te duci, inseamna ca nu stii chiar atat de multe precum ai crede si accepti si un salariu mai modest pt. inceput.

Btw, am auzit ca pe la vodafone e cam puscarie, asa e? :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate