Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Avortul - pro si contra

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
390 răspunsuri în acest subiect

#361
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.705
  • Înscris: 04.03.2005

Quote

Treaba sta cam asa: omul care stie despre ce e vorba, este indreptatit sa isi exprime parerea. Cel care nu are habar, trebuie intai sa mearga sa puna mana pe carte.
Din pacate, tinerii Romaniei nu pricep asta. Ei se exprima pe orice subiect si nici macar nu le tremura vocea cand rostesc cele mai mari elucubratii.
Pe forum, e cu atat mai grav, pentru ca aici ai si protectia anonimatului. Liceenii, cu sau fara bac, vin si spun niste lucruri care te fac sa te crucesti.
Tu, draga veverito, nu faci exceptie. Spui niste lucruri aiuritoare si ti se pare ca ceea ce spui poarta peceeta adevarului sau macar a inteligentei. Te asigur ca nu spui decat banalitati crase, lucruri pe care oamenii avizati le trec la capitolul maculatura inutila. Asta este.
Eu, spre exemplu, nu imi permit sa postez pe anumite topicuri, pentru ca pur si simplu stiu ca sunt ignorant in domeniile respective.
Veveritele si restul faunei, nu au decenta asta.
Trist, dar aici duce lipsa de repere, de criterii, de credinta.

Spre deosebire de tine multe persoane de aici mai viziteaza si alte arii si mai au si alte ocupatii, nu dorm pe tastatura si viata lor nu e forumul ca tine. Ai facut un numar de posturi intr-o luna mai mare decat alti au facut intr-un an. Inafara de a critica nu ti-ai arat nici un talent, esti o tzatza care critica doar pentru ca nu are altceva mai bun de facut. Fa-ti si tu o viata si nu mai critica pe altii

Pana acum ai aberat numai la Editoriale si ti-ai aratat cunostintele in materie infantilism. Urmeaza-ti sfatul si dute intr-o biblioteca

Esti prima persoana de pe acest forum care a inceput sa-mi provoace scarba


Si o intrebare la care tot nu ai raspuns, ai evitat subiectul s-au sters posturi si a disparut:
CE E CRESTINISMUL?

#362
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.887
  • Înscris: 09.04.2005

Mina, on Jul 8 2005, 21:27, said:

Fugi d-aci, ca n-are nici o legatura.  :death:

<{POST_SNAPBACK}>

hextraordinar.
are. greselile se platesc. Minciuna se plateste. Joaca cu focul se plateste. Cand arzi/minti pe altu' ti-o plateste si ala.
Sa omori pe cineva inseamna ignorarea optiunilor, nu e o optiune. nu e liber arbitru cu adevarat.
sa faci rau nu e liber arbitru cu adevarat. :coolspeak:

Editat de CataPro, 08 iulie 2005 - 21:39.


#363
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.723
  • Înscris: 18.07.2003
sa fim seriosi, tu astepti raspuns de la unu cu ochelari de cal? n-o sa vorbeasca decat despre ce ii convine/permite intelectul sa vorbeasca.

daca n-are argumente aplica procedeul strutul.

#364
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.820
  • Înscris: 13.12.2004
tu:

Quote

Treaba sta cam asa: omul care stie despre ce e vorba, este indreptatit sa isi exprime parerea.


eu:

Quote

nene, atata timp cat matale nu ai fost pus in situatia de a tine un copil in tine 9 luni, nu prea vad cu ai putea sa stii despre ce este vorba. drept urmare, nu vad de ce esti indreptatit sa ii insulti pe cei care au o parere diferita de a ta. nu esti indreptatit nici macar sa-ti dai cu parerea. asta daca ar fi sa-ti aplic tie propria teorie.

tu:

Quote

Adevarul este ca exista oameni care nu inteleg niciodata nimic si, cu fiecare dovada in plus care li se aduce despre ignoranta lor, devin tot mai nervosi si se controleaza tot mai putin. Uite, spre exemplu, aiurelile pe care le sustii aici.
"Logica" ta este urmatoarea: intrucat nu am purtat in pantece un copil, inseamna ca nu pot discuta despre subiectul respectiv. Booon. Hai sa vedem unde ajungem pe filiera asta. Intrucat nu sunt orb, nu am dreptul sa discut despre orbi. Pentru ca nu am omorat caini, ca hingherii, nu pot discuta despre omorarea cainilor. Pentru ca nu am compus muzica, precum Beethoven, nu am dreptul sa scot nici un cuvintel despre Beethoven. Si asa mai departe. Alo, Salvarea!

nu era "logica" mea, ci a ta. aia cu "omul care stie despre ce e vorba". si am si precizat la sfarsit: "daca ar fi sa-ti aplic tie propria teorie". e conditional-optativ. nu inseamna ca eu iti aplic teoria, ci explica ce s-ar intampla daca as face-o. asa ca degeaba strigi dupa salvare. nu stii sa pierzi elegant.

edit: aproape conditional-optativ. asa ca o sa-mi reformulez ideea initiala: "daca ti-as fi aplicat tie propria teorie". ca sa nu te legi iar de virgule, ca ai talentul asta.

Editat de veverita, 08 iulie 2005 - 21:41.


#365
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.887
  • Înscris: 09.04.2005

Mina, on Jul 8 2005, 21:39, said:

Baieti, mai mult ca sigur toti cei anti-avort sunteti MISOGINI.
Asta pt ca totul se intampla in corpul femeii.
Daca era sa nasteti voi, ati fi tacut chitic.
:cursing:

<{POST_SNAPBACK}>

in loc sa te mandresti ca porti viata la inceputul ei in tine vb. ca si cum ar fi o pacoste.
Well... pt. tine misoginismul ar fi justificat. (desi nu e cazul).
vezi ca am editat mesajul ala ca sa se si inteleaga ceva.:)

#366
Mina

Mina

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 473
  • Înscris: 29.04.2005

CataPro, on Jul 8 2005, 21:42, said:

in loc sa te mandresti ca porti viata la inceputul ei in tine vb. ca si cum ar fi o pacoste.
Well... pt. tine misoginismul ar fi justificat. (desi nu e cazul).
vezi ca am editat mesajul ala ca sa se si inteleaga ceva.:)

<{POST_SNAPBACK}>

M-oi mandri cand o fi cazul.  :confuzzled:

#367
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.723
  • Înscris: 18.07.2003

CataPro, on Jul 8 2005, 22:42, said:

in loc sa te mandresti ca porti viata la inceputul ei in tine vb. ca si cum ar fi o pacoste.\

<{POST_SNAPBACK}>



sa te bucuri tu de 3 luni de greturi, voma zilnica, multe luni de dureri si alte inconveniente si pe urma de faptu c-ai ramas cat o balena si atarna toate suncile pe tine.


dupa aia revino.

#368
Mina

Mina

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 473
  • Înscris: 29.04.2005

addicted, on Jul 8 2005, 21:48, said:

sa te bucuri tu de 3 luni de greturi, voma zilnica, multe luni de dureri si alte inconveniente si pe urma de faptu c-ai ramas cat o balena si atarna toate suncile pe tine.
dupa aia revino.

<{POST_SNAPBACK}>

Toti sunt viteji pana la proba contrarie.
Addicted  :coolspeak:

#369
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.723
  • Înscris: 18.07.2003
am uitat sa precizez, e parerea despre sarcina a unei tipe care a nascut acum vreo 5 luni.


inainte de primul voia vreo 3 copii. acum s-a hotarat ca-i ajunge unul si nu mai vrea sa auda.

#370
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.887
  • Înscris: 09.04.2005

addicted, on Jul 8 2005, 21:48, said:

sa te bucuri tu de 3 luni de greturi, voma zilnica, multe luni de dureri si alte inconveniente si pe urma de faptu c-ai ramas cat o balena si atarna toate suncile pe tine.
dupa aia revino.

<{POST_SNAPBACK}>

pai atunci ramai fara mostenitor / mori singur (la bartanete!... uuuh, good one!).
Si nu mai posta aici, ca "n-ai de unde sa stii".;)
astia care se bucura de copii "e" prosti. Ei nu "stie" ca si la 80 de ani o sa arati tot ca un fotomodel daca nu ai copii.
end of story.

#371
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.723
  • Înscris: 18.07.2003
auzi ma, sa te vad pe tine urland dupa 9 luni cand vrea sa iasa "viata la inceput" din tine, ca sigur nu-mi mai dai dume de-astea savante pe aici.

ce mi-e drag de voi, tocmai barbatii sar cu gura despre avort, sarcina etc, cand voi lesinati de durere si la o constipatie mai feroce.

hai pa, ca mi-a ajuns de talente

Editat de addicted, 08 iulie 2005 - 22:03.


#372
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001
@tecumseh ..a cui clona esti mama ? spune sincer tu inainte sa ma apuc sa caut dupa ip-uri.

ontopic ...

tecumseh, on Jul 8 2005, 21:53, said:

Intrucat nu sunt orb, nu am dreptul sa discut despre orbi. Pentru ca nu am omorat caini, ca hingherii, nu pot discuta despre omorarea cainilor. Pentru ca nu am compus muzica, precum Beethoven, nu am dreptul sa scot nici un cuvintel despre Beethoven. Si asa mai departe. Alo, Salvarea!

<{POST_SNAPBACK}>


nu, nu ai dreptul ..poti sa ai o parere, poti sa crezi ceva, poti chiar sa spui ceva .. nu va insemna insa nimic pana nu omori primul caine, pana nu compui prima sonata, pana cand lumina zilei iti devine o notiune necunoscuta.

Agiti apele si esti aproape singurul cu o parere contra. Si nici macar asta nu e rau, rau e ca esti radical si te uiti numai inainte si nimeni si nimic nu te poate face sa gandesti un milimetru dincolo de ceea ce ti-ai propus sa stii. Si nu stii nimic ...cand in tine va creste o viata noua, atunci sa te lupti cu toti pentru ceea ce crezi ..pana atunci insa ... esti doar un nimeni cu o parere, ascuns in spatele unui nick pe un forum.

#373
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.887
  • Înscris: 09.04.2005

addicted, on Jul 8 2005, 22:02, said:

auzi ma, sa te vad pe tine urland dupa 9 luni cand vrea sa iasa "viata la inceput" din tine, ca sigur nu-mi mai dai dume de-astea savante pe aici.

ce mi-e drag de voi, tocmai barbatii sar cu gura despre avort, sarcina etc, cand voi lesinati de durere si la o constipatie mai feroce.

<{POST_SNAPBACK}>

deci pana la urma motivul tau de avort e ca te deranjeaza o sarcina (lipsa de confort)?
that's a new one.
trebuia sa-i spui si maica-tii.

#374
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.723
  • Înscris: 18.07.2003

CataPro, on Jul 8 2005, 23:08, said:

deci pana la urma motivul tau de avort e ca te deranjeaza o sarcina (lipsa de confort)?
that's a new one.
trebuia sa-i spui si maica-tii.

<{POST_SNAPBACK}>



dear intelectualy challenged person, nu asta e un motiv de avort, asta e un motiv ca tu sa tii ciocu mic in subiectul sarcina deoarece habar n-ai cum e.

acest lucru reiesea si din citatul

Quote

ce mi-e drag de voi, tocmai barbatii sar cu gura despre avort, sarcina etc, cand voi lesinati de durere si la o constipatie mai feroce.



cred ca am fost destul de clar, dar daca nu s-a inteles anunta-te si revin cu desene sau scheme logice.

#375
tecumseh

tecumseh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 170
  • Înscris: 20.06.2005

Celestin, on Jul 8 2005, 22:08, said:

nu, nu ai dreptul ..poti sa ai o parere, poti sa crezi ceva, poti chiar sa spui ceva .. nu va insemna insa nimic pana nu omori primul caine, pana nu compui prima sonata, pana cand lumina zilei iti devine o notiune necunoscuta.
Bun. Tu vorbesti despre mine, spunand ca sunt un nimeni si celelalte. Asta inseamna ceva, tinand seama ca nu esti in locul meu? Nu inseamna nimic, mestere si tocmai de aia ma lasa rece.

Celestin, on Jul 8 2005, 22:08, said:

Agiti apele si esti aproape singurul cu o parere contra. Si nici macar asta nu e rau, rau e ca esti radical si te uiti numai inainte si nimeni si nimic nu te poate face sa gandesti un milimetru dincolo de ceea ce ti-ai propus sa stii. Si nu stii nimic ...cand in tine va creste o viata noua, atunci sa te lupti cu toti pentru ceea ce crezi ..pana atunci insa ... esti doar un nimeni cu o parere, ascuns in spatele unui nick pe un forum.

<{POST_SNAPBACK}>

Auzi, cumva esti femeie si in tine a crescut o viata noua?

#376
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.887
  • Înscris: 09.04.2005

addicted, on Jul 8 2005, 22:17, said:

dear intelectualy challenged person, nu asta e un motiv de avort, asta e un motiv ca tu sa tii ciocu mic in subiectul sarcina deoarece habar n-ai cum e.

acest lucru reiesea si din citatul
cred ca am fost destul de clar, dar daca nu s-a inteles anunta-te si revin cu desene sau scheme logice.

<{POST_SNAPBACK}>

nu, prietene, n-ai inteles: disconfortul e irelevant. Deci nu trebuie sa stiu cum e. E cum e.

#377
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001

tecumseh, on Jul 8 2005, 23:22, said:

Bun. Tu vorbesti despre mine, spunand ca sunt un nimeni si celelalte. Asta inseamna ceva, tinand seama ca nu esti in locul meu? Nu inseamna nimic, mestere si tocmai de aia ma lasa rece.
Auzi, cumva esti femeie si in tine a crescut o viata noua?

<{POST_SNAPBACK}>


Nu ma intereseaza cat de rece te lasa sau nu. Iti spun niste lucruri pe care le faci si pe care altii (si eu) le vedem din exterior. Vrei sa intelegi, bine, nu vrei, problema ta.


Nu, nu sunt femeie, dar am prostul obicei sa gandesc de doua ori inainte sa emit judecati radicale ce nu ma implica deloc dar implica total viata unui alt om.

#378
tecumseh

tecumseh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 170
  • Înscris: 20.06.2005

Celestin, on Jul 8 2005, 22:26, said:

Nu ma intereseaza cat de rece te lasa sau nu. Iti spun niste lucruri pe care le faci si pe care altii (si eu) le vedem din exterior. Vrei sa intelegi, bine, nu vrei, problema ta.
Nu, nu sunt femeie, dar am prostul obicei sa gandesc de doua ori inainte sa emit judecati radicale ce nu ma implica deloc dar implica total viata unui alt om.

<{POST_SNAPBACK}>

Asa cum tu vezi din exterior ce fac eu, si eu vad din exterior ce faci tu. Si sa nu-ti inchipui ca se vede ceva foarte in regula.
Judecatile mele radicale imi sunt direct imputabile. Nu vad de ce ele ar implica total viata altui om. Si nu vad de ce nu as considera ca si judecatile celorlalti imi implica mie in totalitate viata.
Adevarul  este ca niste oameni lipsiti total de principii, de credinta, de forta, cum sunt cei care sustin tot felul de teorii jalnice pe aici, nu pot sustine o discutie. Si atunci cand vad ca cineva are o pozitie ferma si niste principii inchegate, sar precum coiotii la beregata respectivului.
As vrea sa vad o pozitie solida aici, cu care sa ma confrunt. Nu vad decat izbucniri de adrenalina si fronda fara acoperire.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate