Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

Strategie pe bune!

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Se tot vorbeste aici de jocuri de strategie, dar nu vad decat jocuri "fun" si simple. E cineva aici care joaca ceva "profesional"?

Concret, caut jucatori de Empire Earth (ATENTIE! Nu Empire Earth 2).

#2
(THX)GogolometroEAW

(THX)GogolometroEAW

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 08.07.2007
Sa inteleg ca doar acest joc este pentru tine joc de strategie pe bune?Uite eu joc EAW dar si Heroes, Medieval2 astept cu nerabdare Kotor#.Am o parere excelenta despre blitzkrieg.E usor sa zici ca asta e bun ca eu il prefer.Dureros este ca majoritatea joaca chestii antice pentru ca nu isi permit sau nu au jocuri noi.Eu EAW a trbuit sa il cumpar pe E-bay, expansionul FOC mi l-a trimis un prieten din Scotia.Am incercat sa gasesc online romani in EAW.Pauza,Daca nu sunt in Dota sau WoW sunt in travian.Dezamagitor dar asta e.

#3
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005

View Post(THX)GogolometroEAW, on Jul 20 2007, 22:19, said:

Sa inteleg ca doar acest joc este pentru tine joc de strategie pe bune?Uite eu joc EAW dar si Heroes, Medieval2 astept cu nerabdare Kotor#.Am o parere excelenta despre blitzkrieg.E usor sa zici ca asta e bun ca eu il prefer.Dureros este ca majoritatea joaca chestii antice pentru ca nu isi permit sau nu au jocuri noi.Eu EAW a trbuit sa il cumpar pe E-bay, expansionul FOC mi l-a trimis un prieten din Scotia.Am incercat sa gasesc online romani in EAW.Pauza,Daca nu sunt in Dota sau WoW sunt in travian.Dezamagitor dar asta e.
dota nu este un joc. multi inteleg gresit(scenariul). dota este doar o harta creata in game editorul de la warcraft3  care a prins gust la public. Eu m-am plictisit repede de dota, acum joc acest scenariu doar sa treaca timpul. Strategie "adevarata" gasesti cand joci pg warcraft3 , acum depinde si cu cine joci.
De cand a aparut warcraft3 , mi-e rusine s-o spun dar nimic n-am mai jucat ( poate putin Total War:Rome) , pur si simplu genial jocul.


.

#4
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007
A aparut Heroes V Tribes of the East.
L-am terminat ieri si pot sa zic ca e cel mai bun din serie.
Nota 9 de la mine.
Ultima misiune mi-a scos peri albi.

#5
slay3r04

slay3r04

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 23.03.2007
heroes nu prea se incadreaza in genul strategie , parerea mea ...

Si inca ceva , e dragutel heroes 5 , arata bine , e echilibrat, te prinde , dar tot heroes 3 ramane baza , sa nu spuneti ca nu-i asa.
Pruny , poate tu stii ... experienta mea de heroes 5 s-a oprit doar la prima versiune ... celelalte 2 expansion-uri aduc castele noi in plus ? si daca da , ce castele ?

#6
Terrorwave

Terrorwave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 27.11.2004

View Postpruny26, on Oct 20 2007, 23:19, said:

A aparut Heroes V Tribes of the East.
L-am terminat ieri si pot sa zic ca e cel mai bun din serie.
Nota 9 de la mine.
Ultima misiune mi-a scos peri albi.


Nu prea inteleg cum se poate juca Single Player, o harta normala, adica nu campaign. Am acolo vreo 4-5 harti si ATAT. Mai exista si optiunea Generate Map insa nu reusesc sa duc pana la capat procesul, in sensul in care nu apare nicio harta noua. Asa e  sau nu ma pricep eu?

#7
SeekInWhite

SeekInWhite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.10.2007
de Heroes 4 vad ca nu posteaza nimeni nimic chiar asa panarama este jocul ? :first:
oricum cautam daca stie cineva vreun joc asemanator H4....in sensul ca la majoritatea RTS-urilor
vad ca pe langa erou merg si unitatile dupa tine si este enervant pentru mine.la orice heroes
asta este frumos....ca se vede doar eroul :coolspeak:

Edited by aiptek, 03 November 2007 - 17:00.


#8
nutumdp

nutumdp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.08.2006
Command and Conquer Generals Zero Hour
Supremme Commander
Company of Heroes + Opposing Force

#9
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007

View Postpruny26, on Oct 20 2007, 23:19, said:

A aparut Heroes V Tribes of the East.
L-am terminat ieri si pot sa zic ca e cel mai bun din serie.
Nota 9 de la mine.
Ultima misiune mi-a scos peri albi.
Cum ai trecut de "Bariera Magica"? Nu pot sa trec si mi-ar prinde bine orice ajutor...

#10
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007

View PostDeuxEx, on Dec 7 2007, 13:19, said:

Cum ai trecut de "Bariera Magica"? Nu pot sa trec si mi-ar prinde bine orice ajutor...
http://www.celestial...page.php?id=119

#11
darkk_kkid

darkk_kkid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.05.2008

Quote

heroes nu prea se incadreaza in genul strategie , parerea mea ...

Si inca ceva , e dragutel heroes 5 , arata bine , e echilibrat, te prinde , dar tot heroes 3 ramane baza , sa nu spuneti ca nu-i asa.
Pruny , poate tu stii ... experienta mea de heroes 5 s-a oprit doar la prima versiune ... celelalte 2 expansion-uri aduc castele noi in plus ? si daca da , ce castele ?
heroes nu e joc de strategie?? atunci unde se incadreaza? ca nu prea inteleg
oricum...probabil ca am sa instalez si eu h5..ca vad ca se vorbeste despre el...parca il am pe undeva pe un cd...oricum banuiesc ca  pan' la urma o sa raman tot la h3....:X

Edited by darkk_kkid, 06 August 2008 - 12:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate