Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

La multi ani @Cousteau !
 Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...
 Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 

Nikon D70 - riscuri

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
scump. sincer e scump.

#38
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
Apropo de riscuri am si eu intrebare cu un raspuns dar dati-mi si voi raspunsul vostru.
Un tip mi-a propus o afacere 1 CF de 2G la 207euroooo. Nu stie marca nu stie nimik de el doar ca-i de 2 G. Cred ca orice tipede p-aci ar fi luat acest card fara sa noci o problema.... dar; evident exista un dar; tipul e din Iasi venit in Constanta "sa gaseasca de lucru" si imi cere avans 50%. Pana la urma un card de-asta in state e 300-500$ iar eu il pot lua de aici cu doar 207 euro. Se merita sa risk 100euro sau sa merg pe proverbul "ce-i in mana nu-i minciuna"?

#39
catabej

catabej

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2004
trebuie sa stii neaparat fabricantul cardului ! dar nu te mira de pret.....eu l-am luat pe-al meu de 2.2 Gb cu 160 de Euro asa ca ....! think pink
iar dupa ce aflii fabricantul....du-te pe site-ul lui si verifica lista de compatibilitati !
Imposibil sa nu scrie ceva pe el ...o serie un cod.....oricum nu sunt chiar asa multi care ...produc carduri asa mari !
sa-ti zica macar ce culoare are.... tot e un clue !
:D
daca aflii ceva da-mi un semn ! poate te ajut !

#40
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
ala al tau e CF "solid" sau microdrive?

#41
catabej

catabej

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2004
E microdrive.....nu cred sa fie Cf peste 512...! poate sunt si n-am eu habar !

#42
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
Nu esti bine informat exista CF de 8G

#43
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
si eu zic sa verifici bine. si nu imi suna deloc bine faza cu 50% in avans. il cunosti pe tip??!!?
daca nu il cunosti eu as fi atent.

#44
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
Totusi intrebarea era daca sa risc sau nu.
Pareri!!

#45
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
Pai asta e si ideea il "stiu" de pe net. El mi-a spus ca imi da buletinu samd dar pare aiurea.

#46
catabej

catabej

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2004
eu zic ca la banii astia iti iei aparatul frumusel la sub-brat si...te intalnesti cu tipul ! Ce spanac........asa sa arunci 200 Euro pe ..neve ! ...mai bine...lipsa !
parerea mea !

#47
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
nu i-as da niciodata 50% in avans cuiva pe care nu il stiu.
mai ales la sume dinastea mari.
mai degraba te duci la iasi cu primu tren cu nasu si vezi despre ce e vorba. iei aparatu la gat, tragi cadre si vezi cum iese.
si daca nu-ti convine pierzi niste timp si 200.000 lei care-i dai la nas, nu 100 euro.
pai eu cu nikonu vroiam sa ma duc pana la timisoara sa vad ce are omu.  nu-mi permit sa mi-l trimita prin posta si sa vad ca e o caramida in el si nicidecum un D70.
in cazul tau la fel.
suna a dracu de bine, si aia care dau tepe de aia dau tepe. la ce-i trebuie omului 50% in avans???

#48
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
Poate nu sunt eu intels. Sa mai repet.
Omu imi aduce CF dar mi-a cerut 50% avans. Nu stiu de unde il aduce la pretu asta dar dupa cum suna, toata lumea poate sugera ca este ciordit.
Oricum m-am hotarat sa nu-l iau. M-am saturat de ideea sa n-am garantie. Chiar si garantie in alt oras e najpa daca service-ul nu este de calitate.

#49
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
a tipu e din cta si el e doar intermediar.

#50
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
hai sa clarificam lucrurile.
il cunosti pe tip?!?! nu neaparat personal.
daca il cunosti (adica ai mai facut afaceri cu el si totul a fost ok) e cu totul alta poveste. dar daca e unu cu care de abia ai schimbat doua vorbe si ti-a cerut avans e clar ca nu poti avea incredere.
si nu are ce sa se strice la CF daca nu il izbesti sau nu il bagi in apa sau alte cacaturi. garantia in cazul lui mi se pare un •••••. doar sa nu fie o firma fantoma si sa fie facute prost.
daca ai incredere ca cei 50% nu-i pierzi, eu zic ca se merita dar sa te interesezi mai intai ce CF este.

#51
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
Nu merita. Asta e concluzia la care am ajuns eu.
Si de-asta am cumparat o meorie care scrie cu 1.2M/s(cat poate 10D-u) si citeste cu 10m/s bine pentru bateriile din HDD portabil/laptop.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate