Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 

Mi-au disparut site-urile din Google

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
pozefun

pozefun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.03.2007
Salutare la toata lumea!
Va multumesc ca cititi acest post si sper ca voi primi un raspuns
care sa-mi ia durerea de cap.
Am citit multe posturi interesante pe forumul vostru si raspunsuri pe masura
si de aceea imi pun speranta in cunostintele membrilor acestui forum pentru ca am observat
ca exista foarte multi utilizatori cu vaste cunostiinte privitoare la batranul Google.
Apropo, felicitari Adminului si Moderatorilor pentru structura si subiectele abordate pe acest forum!
Am cateva site-uri de jocuri, toate gazduite pe acelasi host si acum cateva zile, unul dintre site-uri
mi-a disparut pur si simplu, mai exact service hosting-ul mi-a blocat scriptul fiindca,
citez : "We have been forced to disable... under your
account... This script was causing high server loads and service outages. Please review our
logs below and let us know what can be done to prevent further issues..."
Mai pe romaneste, cineva mi-a floodat un site si le-am facut neplaceri...
Dupa multe email-uri si replay-uri, i-am facut sa inteleaga ca nu e vina mea, ca n-am facut nimic
si i-am convins sa-mi deblocheze site-ul.
Asta a fost un fleac.
Bucuros ca mi-am revazut site-ul, ma uit sa vad pe ce pozitie mai sunt la cuvantul "jocuri" in Google.
Surpiza de proportii: nu mai eram nici pe prima pagina nici pe a doua ...pe nici una!!!
La fel si celelalte site-uri cu exceptia unuia singur: nicaieri in Google!
In Google Webmaster tools, la Web crawl errors, imi apar vreo 100 de pagini disparute din Google inclusiv indexul si in fiecare zi
se mai adauga vreo 50...Acum am 292 de pagini pe care Googlebot nu le poate accesa: HTTP errors 292 cu eroarea 403 (Forbidden).
Precizez ca nu toate site-urile sunt cu jocuri, unul singur este cu poze. Si mai precizez ca daca scriu in casuta
de cautare siteulmeu.ro, indexul nu mai apare la nici unul dintre site-urile cu probleme.
La fel, nu mai am nici cache.Am fost sfatuit de cei de la serviciul de hosting sa pun un robot.txt de genul
User-agent: *
Disallow:
Crawl-delay: 10
Dupa ce mi-au disparut site-urile din Google am scos robot.txt-ul, crezand ca de aci imi vine necazul dar nu cred.
De asemenea, cei de la hosting mi-au dat si o lista cu IP-uri pe care sa le banez din Cp. dupa care am sters httaccesul pentru a anula banarea IP-urilor respective, crezand ca am banat insasi Googlebot-ul.
Stiu ca nu am voie inca sa postez link-urile cu pricina dar chiar daca as posta, credeti-ma ca
n-as face-o pentru vizite ci pentru a gasi o rezolvare la problema mea.Daca Adminul sau Moderatorul citeste postul meu
si imi permite sa postez link-urile respective, o voi face.
Multumesc oricarui incearca sa-mi dea un raspuns cat de mic; m-ar ajuta enorm: pierd si vizite acum si banii din Adsense...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate