Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
clima cu sunet ciudat

Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...
 Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...
 Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit
 Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8
 

vs platinum - ati auzit? ati folosit?

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
shpampy

shpampy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 29.10.2005
am primit cadou un set de vs platinum... am si dat cu unele din ele pe masina... sunt mai mult decat ok... totusi n-as dat 1,5 mil pe ele... la banii astia iti faci un polish calumea si nisi nu te dor mainile 3 saptamani

#56
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006

 shpampy, on Mar 27 2008, 13:09, said:

am primit cadou un set de vs platinum... am si dat cu unele din ele pe masina... sunt mai mult decat ok... totusi n-as dat 1,5 mil pe ele... la banii astia iti faci un polish calumea si nisi nu te dor mainile 3 saptamani


Polish-ul de cate ori poti sa il faci? Nu mai bine protejezi? Cat e un polish profi? Intreb, pt ca habar n-am! N-am facut pana acum. Zice cineva parca, pe topicul dedicat ca ar fi 200-300 lei, dar nu stiu daca la toata masina sau doar partial.

Vlad, ti-a povestit amicul cum poti sa te-mbogatesti cu emueiu'? si ce minune de retea de distributie si cat de fantastice sunt produsele lor? Or fi, nu zic nu, dar la mijloc e si multa vrajeala. Ca si la astia de la teleshoping. Important e sa fim noi multumiti de raportul pret/calitate.

#57
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 08.09.2006
auzi, adris, ia zi ai mai spalat masina? picaturile tot asa stau pe ea? ma bate gandul sa iau si eu. 150 lei nu mi se par mult avand in vedere alte produse!

#58
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006

 geopsi, on Apr 2 2008, 15:27, said:

auzi, adris, ia zi ai mai spalat masina? picaturile tot asa stau pe ea? ma bate gandul sa iau si eu. 150 lei nu mi se par mult avand in vedere alte produse!

Bine-nteles c-am spalat-o. Nu protejeaza impotriva murdariei (mai ales a celei de pe drumurile patriei), din pacate. Am spalat-o de cel putin 6 ori, si efectul inca post spalare e acelasi. Picaturile stau mici si frumoase la locul lor, stralucirea calda a culorii este la fel ca dupa prima aplicare. Mentionez ca inca nu am aplicat solutia decat o singura data. Acum mai am de vopsit spoilerul si aripa inlocuite si dupa aceea am sa-i mai trag o "frectie".
Eu nu zic sa iei neaparat ce am folosit eu. Mai ales daca ti se pare scump. Eu zic ca sunt multumit cu rezultatul si cu raportul pret/calitate. Si fac parte din cei care prefera sa-si faca treaba cu propriile maini, fara "meseriasi".
Daca nu vrei sa cheltui acesti bani, poti incerca ceva de la supermarket, sau din alta sursa, la pret mai mic. Si daca esti multumit cu rezultatul, iesi in castig. Mie 150 lei nu mi s-a parut o avere, am zis ca masina mea merita macar atat. Undeva mai sus chiar am facut o comparatie de pret cu solutii asemanatoare care se gasesc pe piata, si am ajuns la preturi aproape identice. Deci, din partea mea, dai unda verde. Numai ca dureaza livrarea vreo 3-4 saptamani.
Bafta! Si spor la treaba!

Edited by adris1919, 02 April 2008 - 15:40.


#59
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
@adris1919: Ai dat masina cu ceara inainte de a folosi VS platinum? Daca da, care sunt diferentele, daca ai observat vreuna?

#60
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 08.09.2006
pai adris, io am incercat pe dacie(pe skoda stau picaturile din fabrica si nu cred ca ii fac ceva prea curand) un produs de polish si dupa ce am frecat de mi-au iesit ochii din cap masina arata super, nu mai erau zgarieturi, avea un luciu frumos, statea apa pe ea, etc. minunea nu a tinut decat 2 spalari si cateva ploi intre ele... de asta zic ca daca la tine se mentine efectul se merita, mai ales ca diferenta de pret nu e mare la cate produse iti da. ai facut comanda la tv?

#61
vvv_vlad

vvv_vlad

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 211
  • Înscris: 19.01.2008
Va garantez calitate. Am avut de curand un accident cu masina. Vopseaua(tratata cu vs platinum) a rezistat suuper bine!

#62
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006

 geopsi, on Apr 2 2008, 19:42, said:

pai adris, io am incercat pe dacie(pe skoda stau picaturile din fabrica si nu cred ca ii fac ceva prea curand) un produs de polish si dupa ce am frecat de mi-au iesit ochii din cap masina arata super, nu mai erau zgarieturi, avea un luciu frumos, statea apa pe ea, etc. minunea nu a tinut decat 2 spalari si cateva ploi intre ele... de asta zic ca daca la tine se mentine efectul se merita, mai ales ca diferenta de pret nu e mare la cate produse iti da. ai facut comanda la tv?

Da, am notat nr de telefon si am sunat, a raspuns o tante care vorbea cu un puternic accent unguresc. A zis ca dureaza 3 saptamani pana la livrare, a incercat sa-mi mai bage pe gat niste lavete (nu i-a mers!). Apoi, dupa vreo luna a venit coletul.
Restul il stiti.
Stima!

Da Marius, la fiecare 4-5 spalari ii dadeam cate o ceara lichida. Diferenta e ca la ceara efectul de picatura era doar la primele 3-4 ploi, apoi se diminua pana la disparitie, pe cand la ws platinum, si acum, desi am tratat masina inainte de a pleca la SIAB, inca se ma strang picaturi, semn ca protectia este inca activa.

Vlad, eu nu stiu ce accident ai avut tu, insa la al meu nici de-a dracu' n-a avut efect. O fi fost stalpul meu mai tare-n matze! :lol:

#63
yetty18

yetty18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.02.2006
tocmai mi-a venit si mie comanda dupa o luna de asteptari...tin minte ca in reclama arata mosu ala cum "rezolva" niste zgarieturi. care il folosesc pt asa ceva? lack protecktor?
inca nu l-am folosit, o sa revin si eu cu pareri dupa folosirea produselor

#64
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007

 adris1919, on Apr 2 2008, 14:51, said:

Vlad, ti-a povestit amicul cum poti sa te-mbogatesti cu emueiu'? si ce minune de retea de distributie si cat de fantastice sunt produsele lor? Or fi, nu zic nu, dar la mijloc e si multa vrajeala. Ca si la astia de la teleshoping. Important e sa fim noi multumiti de raportul pret/calitate.
D-abia acum am vazut postul tau ... si pot sa-ti spun ca nu am eu treaba cu asa ceva , nu ma intereseaza , sa fie la ei acolo. Eu inca folosesc produsele alea pentru ca sunt multumit de raportul calitate pret atata tot. Chiar sambata asta o sa ii fac o curatare generala la masina si o sa o dau si cu solutie din aia ca nu am mai dat-o demult si o sa pun si niste poze la jurnal de bord Golf 5.

#65
Hmd

Hmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.07.2005
ne poate spune careva cum a aplicat el acest ws platinum, ca am luat si eu dar nu vad nici un fel de instructiuni in lb romana.

#66
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Nu stiu altii cum sunt dar eu nu prea mi-as dori sa stea picaturile de apa stranse frumos pe masina. Prefer o solutie care sa faca apa sa se scurga, nu sa aibe efectul a mii de "lupe" in miniatura! Dar e doar parerea mea.
Succese!

#67
maxer_25

maxer_25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.01.2007

 Hmd, on May 14 2008, 18:02, said:

ne poate spune careva cum a aplicat el acest ws platinum, ca am luat si eu dar nu vad nici un fel de instructiuni in lb romana.
subscriu. cum se aplica fratilor?

#68
RedLabel1

RedLabel1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 31.10.2006
ca orice alta solutie pentru suprafete....aplici...lasi 5 min...si pe urma freci de-ti vine rau pana apare luciul.

#69
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006

 maxer_25, on May 27 2008, 12:20, said:

subscriu. cum se aplica fratilor?

Eu aplic cu un servetele umede (care s-au uscat pt ca am deschis gresit pachetul), din acelea speciale pt intretinerea interiorului masinii. Torn cate putin pe servetel si intind pe caroserie. O iau de la un capat la altul, apoi cu o carpa din bumbac sterg si lustruiesc. Asta la solutia "lack protector".
La cea pt indepartarea insectelor pulverizez, las 1-2 minute sa se inmoaie (pe caldura mare nu mai astept deloc), apoi sterg cu carpa moale de bumbac.
Solutia pt parbriz se aplica prin picurarea a cativa stropi pe parbriz, dupa care se intinde si se lustruieste la fel ca in cazul solutiei "lack protector", dar numai pe suprafetele de sticla.
Cam atata am folosit eu pana acum. Cand voi avea timp o sa-i fac o lucrare si la interior, si revin atunci cu metodologie.
Precizez ca am urmat instructiunile venite in pachet, ce-i drept cam sumare, dar suficiente.
Spor la treaba!

#70
danpopescu m

danpopescu m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 01.03.2007
[quote name='adris1919' date='Oct 11 2007, 10:50' post='3502151']
Si totusi, poate ca n-am avut timp, dar acum mi-am facut, intrucat am revenit din deplasare.

Am aplicat 3 din cele 5 solutii primite, respectiv ws platinum-protectie pt lac, solutia de indepartat insectele si solutia antirain.
Am facut si foto, dar nu le-am prelucrat inca, trebuie sa fac niste cropuri, ca-s cam mari si nu incap aici.
In cazul primei solutii, rezultatul e, departe de a fi spectaculos, unul excelent, net superior solutiilor cu ceara aplicate anterior. Mizeriile depuse se indeparteaza extrem de usor, inclusiv gainatul. Pot sterge masina de praf cu o carpa moale, fara sa-mi fie teama ca o zgarii. Ca aspect, nu straluceste mult mai puternic decat dupa o spalare obisnuita si o ceara lichida profesionala, desi are un aspect mai placut ochiului, mai cald parca. Nu stiu cum sa exprim senzatia vizuala. Dupa aplicare, caroseria ramane foarte lucioasa si lunecoasa, mult mai "lunecoasa" decat dupa ceara. Si e clar efectul antistatic, reduce la jumatate cantitatea de praf ce se depune, evident mai putin pe partile dispuse orizontal (cupola si capota).
  Din pacate, in prima faza n-am avut timp sa dau parbrizul cu antirain, am dat doar cu solutie de protectie si m-a prins o ploaie in trafic. Efectul n-a fost foarte placut, deoarece picaturile ramase pe parbriz raman foarte mici, impiedicand vadit vizibilitatea. Acum am aplicat antirain, dar nu m-a mai prins ploaia.
Solutia pt insecte este excelenta, am pulverizat peste resturile lipite de parbriz si partea din fata a caroseriei, apoi dupa juma' de minut am sters cu o laveta. Totul a disparut fara urma. Am lustruit din nou foarte usor partile stropite si totul arata impecabil.
Per ansamblu, sunt multumit de produs. Sunt curios cam cat o costa el in austria, de unde este adus de astia cu telemarketing-ul lor. Chiar am drum peste vreo luna si ma voi interesa prin magazinele de profil.
Am sa revin cu detalii si despre solutia pt plastic/piele si cea pt jante, dupa folosire.
dragos pas, nu stiu ce sa zic, eu inca n-am fost sa o spac cu spuma activa, voi vedea la prima spalare.
[/quote

nu inteleg  logica pt care aruncati banii pe atatea produse =balarii, pr insecte etc. cand un polish  cu o granulatie fine sau dupa caz, si cateva ceruiri pe luna , evident aplicate iin spatiu lipsit de praf, va mentin masina , ca in showroom

#71
ady_diaconescu

ady_diaconescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.02.2006
Salutare,

Pana la urma m-am hotarat sa cumpar si eu aceasta solutie VS Platinum.

Ma costa 158RON + transport.

Am citit si pe alte forumuri si nu zice de rau de ea, asa ca m-am decis si azi am comandat.

Mai imi dadeam 4 lavete din "macrofibra" la aproape 40RON cica nu lasa urme pe masina, etc.

Eu am auzit de microfibra si nu de macrofibra, in fine cred ca o sa gasesc lavete din astea si prin magazine la preturi mai mici.

Cica in 2 saptamani o sa vina.

Abia astept :)

#72
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
solutia de apa e super ok, intradevar apa curge dupa geamuri
solutia de interior ... ca orice solutie nimic special
solutia de roti ... nimic spectaculos
solutia de insecte ... nu am folosit
solutia de vopsea ... o solutie ok, intradevar pe masina se pune praf cam in 3 zile si nu din prima zi,dar trebuie data de fiecare data, si nu ca in reclama ca tine la 18 spalari ...
per total isi merita banii dar nu e vreo solutie revolutionara
ps. daca cumparai 2 te costa 2600 ron + transport (15 ron )
trebuia sa cauti un prieten ceva

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate