Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Alcatel OT 735 la oferta Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#91
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Greg,
Setarile sunt deja facute... nu mai sunt necesare setari suplimentare.
Dureaza 15-20 de secunde.

Revin cu o RECTIFICARE...
Pe CD-ul cu ''PC Software Suite - One Touch'', de la Alcatel, exista atat DATA CONNECTION WIZARD (pentru setari si conexiuni GPRS/GSM) cat si optiunea pentru instalarea (direct de pe net) programului INTELLISYNC, pentru sincronizare cu Microsoft Outlook 97/98/2000/2002/Microsoft Outlook Express 5/6.
Acestea se instaleaza la sfarsit, dupa ce celalte programe au fost instalate.
Imi cer scuze, dar n-am vazut ca aceste optiuni sunt nebifate automat!

P.S. N-am avut rabdare sa instalez Intellisync, direct de pe net... imi arata nu mai putin de 200 de minute pt. instalare!

#92
Greg

Greg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.05.2004
nu am instalat inca pc software suite. am incercat sa trimit un mms la o adresa de mail  cu setarile default (asa cum l-am luat). vreau sa-mi trimit poze in mail ca inca nu mi-am luat infrarosu. Chestia ca de 20 de min zice ca inca il trimite si nici macar nu e mare (4,5 kb) mmseu. damn! Am serviciul mms activat, mi-am scris adresa de mail de genu [email protected], care-i faza?

#93
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Pai nu stiu... cred ca am trimis peste 60-70 pana acum si niciunul nu a dat rateu.
In schimb, iti da rateu (cand primesti) la cele mai mari de 50Kb.
Iti spune ca ai depasit limita si practic nu mai poti sa-l deschizi.

#94
Greg

Greg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.05.2004
Ok, 10x oricum astept pana imi iau adaptor IrDa si vad dupa aia. Tu de unde ti-ai luat adaptoru?

#95
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
De la un magazin de telefoane (nu dealer), si la un pret foarte mic (650.000 lei).
Se vand ca painea calda, in 2-3 zile se duce stocul (tipul le aduce din Turcia)
Era sa iau o teapa de zile mari!
In magazinele de calcululatoare costa intre 1.200.000 si 1.400.000 lei!

#96
Greg

Greg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.05.2004
eu am vazut anunturi pe site-uri gen evrika sau home ca se vand cu 450-500 mii lei.

#97
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
La noi e viata mai scumpa... :)  cred ca in Turcia e echivalentul a 2-300.000 lei

#98
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 12.09.2003
Vand un alcatel OT735 ... cineva interesat ???? pret bun !

#99
Greg

Greg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.05.2004
Faza era ca nu era activat GPRS. Daca il activez trimit mms si la alte telefoane si la adrese de mail

#100
neophlorys

neophlorys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 16.06.2004
jocuri de la in-fusio.com!
a reusit cineva sa-si puna vreun joc?

#101
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
bai am si eu tot alcatel 735 eu sunt multumit de el ...si vreau sa imi iau si eu un cablu de descarcare ori prin infrarosu ori cablu usb ... am fost la un dealer si mi-a zis ca un cablu usb costa 1.2 mil cu tot cu soft si am zis ca softu l-am primit cu pachetu .. si cica fara soft te duce undeva la 700 mi ...

Am vazut ca a intrebat cineva de ce vibreaza daca il misti brusc ... Daca citesti manualul scrie undeva la inceput ca vibreaza din cauza de la dracia de membrana hi-fi de la difuzor

astept noutati ...

P.S jocurile sunt simpatice rau ... faza cu tii mobilu pe transversala ,... zici ca te joci pe un gamepad ceva :)

#102
hapciu

hapciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.06.2004
eu l-am luat cu 1 dolar(+tva)la fidelizare shi cine zice ca nu ar renunta la m55 dupa parerea mea greseste asha ca spun cu mana pe inima ca e super.

ps: nici eu nu credeam ca o sa imi au vreodata un alcatel datorita reputatieri proaste dar se pare ca au invatat sa faca telefoane.

#103
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Nu o sa mai deschid un nou thread asha ca o sa intreb aici ...
Cum pot sa vad cate numere am in memoria SIM , in memoria telefonului iti  arata si cate imagini ai sunete, numere, tot ... dar nu stiu unde sa ma uit pt numerele din memoria SIM ... daca stiti va rog sa imi spuneti !

#104
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Unde ai vazut tu cate numere ai in memoria telefonului?
Poti afla doar daca le numeri!
Deci vezi doar listele pe fiecare repertoriu in parte... si tot acolo exista si repertoriul SIM

#105
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Poti sa le vezi si pe alea din telefon ... (Iti explic pt meniu in lb romana) Dai la unelte , Loc memorie , si iti arata cat % ai in memorie de aici poti sa dai in jos sa vezi si cate imagini ai melodii mms nr in memoria tel si altele legate de memorie

#106
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Corect, dar era de preferat sa vedem ca mai avem loc de xx numere/locatii in repertoriu SIM
Am vazut asta parca pe un Trium.
Oricum, e bine si cu procentele...

#107
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003
de abia am primit un astfel de alcatel ot735 si vreau sa il dau cat mai repede...ceea ce ma deranjeaza la el e ca vibreaza ca dracu...nu il simti nici daca il tii pe frunte...si suna ca dracu...si urat si fff incet

#108
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Intraderva vibratiile nici nu le simt dar ma consolez cu faptul ca nu are optiunea Suna+Vibrare asha ca il tzin pe mlodie simpla fara vibrare /smarty/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate