Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...
 Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai
 Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta
 

expanded use number for paypal (ebay)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
stcoval

stcoval

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.06.2007
Am un card bcr visa electron. Am creat un cont paypal. Am introdus numarul cardului. Si imi mai cere "expanded use number". Pe data de 15.06.2007 am creat contul paypal, iar pe data de 18.06.2007 (dupa 3 zile), am fost la banca bcr ca sa scot un extras de cont, iar in extrasul respectiv nu era trecuta nici o tranzactie. Trebuie sa astept cateva zile si sa merg din nou la banca ca sa cer alt extras de cont pt a putea vedea tranzactia, sau pot introduce " expanded use number" de pe card, sau de pe foaia de extrasul de cont din data de 18.062007?  Paypal  trage automat 1,5 euro  de pe card, din momentul in care imi accepta numarul de card? numai dupa cateva zile se poate introduce "expanded use number"?

#2
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Da telefon la banca la departamentul carduri, si spune-le sa-ti dea expanded use number pentru paypal. Daca nu dai de nimeni, acel numar trebuie sa apara pe extrasul de cont din cate am inteles.

#3
metalik

metalik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.06.2007
ar trebui sa-ti apara pe extras o operatiune cu PayPal ... in dreptul ei apare un sir de 4 cifre care sunt numarul pe care-l cauti. la mine aparea in fata intregii denumiri a operatiuni. era "1234PAYPAL Transation nu-stiu-ce .. EXPUSE etc ..." pe ala l-am confirmat. Si a fost OK ... acuma am alta belea dar sper s-o pot rezolva.

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 stcoval, on Jun 19 2007, 16:52, said:

Am un card bcr visa electron. Am creat un cont paypal. Am introdus numarul cardului. Si imi mai cere "expanded use number". Pe data de 15.06.2007 am creat contul paypal, iar pe data de 18.06.2007 (dupa 3 zile), am fost la banca bcr ca sa scot un extras de cont, iar in extrasul respectiv nu era trecuta nici o tranzactie. Trebuie sa astept cateva zile si sa merg din nou la banca ca sa cer alt extras de cont pt a putea vedea tranzactia, sau pot introduce " expanded use number" de pe card, sau de pe foaia de extrasul de cont din data de 18.062007?  Paypal  trage automat 1,5 euro  de pe card, din momentul in care imi accepta numarul de card? numai dupa cateva zile se poate introduce "expanded use number"?
Extrasul de cont ori n-a cuprins data de 15, ori tranzactia e inca in pending.

#5
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
la mine (Banca Transilvania) a durat vreo 4-5 zile pana am vazut tranzactia in extrasul de cont. Validarea a mers fara probleme.

mai tarziu mi s-a limitat contul (am vazut cand am incercat sa platesc ceva) si mi s-a cerut o factura (le-am trimis-o prin fax, si in vreo 4 ore contul mi-a fost activat din nou)

#6
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
mie mi-au blocat cardul idiotii... ca cica nu era codul bun... le-am trimis fax cu toate datele plus extras de cont plus id card si tot blocat e si acum... ma costat si 20 ron faxul pana in sua nu ca e o suma dar daca nu e vina mea nu-mi convine sa platesc... o sa vad cee fac... deocamdata folosesc cardul AMEX cu cont din SUA si gata. oricum tot bataie de joc suntem

#7
DS19

DS19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 05.06.2006

 don_dannielo, on Jun 19 2007, 16:56, said:

Extrasul de cont ori n-a cuprins data de 15, ori tranzactia e inca in pending.

la mine (ing) a aparut in 10 min in ibankingu lor exact cum scriau ei in mail

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate